استوراتی: کالیفرنیا در حال تبدیل شدن به مکانی است که عقل سلیم در آن می میرد


محتوای مقاله

سیرک مدت ها پیش به کالیفرنیا آمد و هیچ نشانه ای از بازگشت آن به این زودی ها وجود ندارد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

برخی از نمونه های اخیر عبارتند از:

قانونگذاران کالیفرنیا کمیسیونی را برای جبران غرامت به “نوادگان سیاه بردگان” ایجاد کردند، حتی اگر کالیفرنیا هرگز ایالت برده داری نبود. کسری بودجه کالیفرنیا نزدیک به 50 میلیارد دلار است و برخی هزینه غرامت این گروه را 800 میلیارد دلار تخمین می زنند.

این بازیگر سابق سریال اخیرا در مرکز شهر لس آنجلس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. او دزدانی را که قصد سرقت مبدل کاتالیزوری خودرویش را داشتند متوقف کرد. در پاسخ، یکی از اعضای دموکرات شورای شهر لس آنجلس – بدون جمهوری خواه – خودروساز را متهم کرد که دزدی مبدل های کاتالیزوری را دشوارتر نمی کند.

نیتیا رامان، عضو شورا، گفت: «در این مورد، فکر می‌کنم یکی از چیزهایی که من را خشمگین می‌کند این است که ما یک شرکت داریم – شما نام آن را تویوتا – که پریوس را می‌سازد، و ماشین‌های آنها اساساً یک دستگاه دارند که بسیار آسان است. برداشتن. . این اساساً ارزش یک مک بوک است، درست است؟

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

در یک رژه در غرب هالیوود، برخی از “غریب های بومی” راهپیمایی کردند و پرچم مکزیک و پرچم فلسطین را بر روی سپر کامیون خود به اهتزاز درآوردند. یک مرد همجنس گرا از غزه به i24News گفت: «اگر همجنس گرا هستید، باید پنهان شوید. آن چنان سخت. خیلی ترسیده بودم. آیا از هر چیزی که می دانید می ترسید؟ می ترسید ضربه بخورد و ربوده شود. خیلی ترسیدم می ترسیدم حماس متوجه شود که من همجنس گرا هستم.”

رای دهندگان کالیفرنیا در سال 1996 استفاده از نژاد و جنسیت را در استخدام های دولتی، قراردادهای دولتی و پذیرش در کالج ها و دانشگاه های دولتی ممنوع کردند. با این حال، جنیفر لوتزرو، رئیس پذیرش دانشکده پزشکی UCLA، از طرفداران «تنوع، برابری و شمول»، قانون را نادیده می گیرد و استانداردهای پذیرش دانشجویان «دارای نمایندگی کمتر» را پایین می آورد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

طبق گفته The Washington Free Beacon: «در طی سه سال از استخدام Lusser در سال 2020، UCLA از رتبه 6 به شماره 18 در رتبه بندی تحقیقات پزشکی US News & World Report سقوط کرد. و … بیش از 50 درصد از دانش آموزان در آزمون های استاندارد اورژانس، پزشکی خانواده، داخلی و اطفال مردود شدند.

در سال 2018، قانونگذاران کالیفرنیا تصویب کردند و فرماندار، یک دموکرات – هیچ جمهوری خواه در این ایالت دارای مقامی نیست – قانونی را امضا کرد که بر اساس آن شرکت های دولتی مستقر در کالیفرنیا باید حداقل یک زن را در هیئت مدیره خود داشته باشند.

در سال 2020، قانونگذاران قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن شرکت‌های دولتی مستقر در کالیفرنیا باید یک عضو از یک «جامعه کم‌نماینده» داشته باشند، که به‌عنوان «افرادی که خود را سیاه‌پوست، آفریقایی آمریکایی، اسپانیایی تبار، لاتین، آسیایی، اقیانوس آرام، بومیان آمریکا، هاوایی می‌شناسند» تعریف می‌کنند. یا بومی آلاسکا، یا افرادی که خود را همجنسگرا، لزبین، دوجنسه یا ترنس می دانند.”

تبلیغات 5

محتوای مقاله

دادگاه های کالیفرنیا هر دو قانون را به عنوان ناقض بند حمایت برابر قانون اساسی کالیفرنیا رد کردند.

حداقل دستمزد 20 دلار در ساعت برای کارگران فست فود در ماه آوریل در کالیفرنیا اجرایی شد. لی اوهانیان، اقتصاددان دانشگاه UCLA تخمین می زند که این قانون برای ایالت 10000 شغل در زمینه فست فود هزینه در بر داشته است. این قانون همچنین استفاده از ابزارهای اتوماسیون را تشویق می کند. کالیفرنیا در سال گذشته کمترین رشد شغلی را نسبت به هر ایالت داشت. تا آوریل 2024، کالیفرنیا با 5.3 درصد بالاترین نرخ بیکاری را در بین هر ایالت داشت.

زمانی که فرماندار قانون فست فود را به قانون تبدیل کرد، دو صاحب امتیاز اصلی پیتزا هات کالیفرنیا بلافاصله بیش از 1200 کارگر تحویل را اخراج کردند. Rubio's Coastal Grill، زنجیره ماهی تاکو، به تازگی تمام 48 مکان در کالیفرنیا را بسته است. این شرکت گفت: “بسته شدن به دلیل افزایش هزینه انجام تجارت در کالیفرنیا انجام شد.” توجه داشته باشید که اکثر اپراتورهای فرنچایز مالکان مادر و پاپ هستند و تنها یک مکان برای سود کمی فعالیت می کند. بنابراین این افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد بسیار مهم است.

از نظر شوک استیکر، Wendy's قیمت ها را 8 درصد، Chipotle را 7.5 درصد و Starbucks را 7 درصد افزایش داد.

اما امکان داشت بدتر ازینها بشود. باربارا لی، نامزد دموکرات ها برای مجلس سنای ایالات متحده، از حداقل دستمزد 50 دلار در ساعت دفاع می کند.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید