مهمانداران جذاب پرواز خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند: مطالعه


محتوای مقاله

طبق این مطالعه، وقتی صحبت از اینکه کدام مهمانداران بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهند، به میان می آید، افراد جذاب در صدر فهرست قرار می گیرند.

محتوای مقاله

در یک مطالعه اخیر، محققان دانشگاه Dikle ترکیه دریافتند که مسافران خطوط هوایی معتقدند خدمات بهتری به مشتریان از مهمانداران جذاب دریافت می کنند.

ساهاپ آکان و اوزلم آتالیک، نویسندگان این مجله، می‌گویند: «مشاهده‌های پرواز با سطوح بالاتر جذابیت، انگیزه رویکرد مسافران را افزایش می‌دهند و در نتیجه درک کیفیت خدمات را بهبود می‌بخشند». مدیریت بازاریابی و نوآوریمطابق با نیویورک پست.

این مطالعه داده‌های 19 مرد و 18 زن را که در 12 ماه گذشته با خطوط هوایی به ترکیه سفر کرده بودند، جمع‌آوری کرد. از شرکت کنندگان 19 تا 47 ساله خواسته شد تا ویدئویی را تماشا کنند که خدمات مشتری خدمه کابین را ارزیابی می کند.

توسط ویراستاران توصیه شده است

محتوای مقاله

مهماندارانی که ظاهری دلپذیر داشتند، بالاتر از کارگرانی که جذابیت کمتری داشتند، صرف نظر از سطح خدماتشان، رتبه بندی شدند. مسافران کمتر احتمال داشت که خدمات ضعیف اعضای خدمه جذاب را گزارش کنند.

محققان یک روش بازاریابی عصبی جدید را توسعه دادند که سطح رضایت پاسخ دهندگان را با استفاده از الکتروانسفالوگرافی (EEG) اندازه گیری کرد.

برخی از افراد به احتمال بیشتری می‌گویند که با درخواست کمک از یک همراه جذاب احساس راحتی بیشتری می‌کنند، اما محققان دریافتند که قرائت‌های EEG آنها با پیام شفاهی آن‌ها ارتباطی ندارد.

آکان، دانشیار مدیریت هوانوردی در دانشگاه دیکل توضیح داد: «اگرچه شرکت‌کنندگان رضایت بیشتری از خدماتی که از مهمانداران دریافت می‌کردند ابراز کردند، نتایج EEG نشان دهنده این سطح از رضایت نبود.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

آکان و آتالیک توصیه کردند که خطوط هوایی کارکنانی را با “ویژگی های جذاب” برای بهبود تجربه مشتری استخدام کنند.

آتالیک گفت: اجرای برنامه ها و سیستم های تشویقی مختلف برای حفظ جذابیت مهمانداران بسیار حائز اهمیت است.

با این حال، مسافران مکرر باید از معاشقه با خدمتکاران جذاب خودداری کنند.

تایرا، مهماندار باتجربه اسکای وی، در ویدئویی از TikTok توصیه می کند: “در پرواز، مهماندار هواپیما را نزنید… در پرواز، هر چه باشد.” “این کار را نکن چون شرم آور می کنی.”

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید