ویرایش: یک گام کوچک در مسیر درست


محتوای مقاله

کاهش ربع درصدی بانک کانادا در نرخ بهره در هفته گذشته گامی کوچک در مسیر درست است، اما برای ارائه کمک زیادی به وام گیرندگان بسیار دیر و کم است.

محتوای مقاله

شخصی با وام مسکن 600000 دلاری که در طی 25 سال با 6 درصد مستهلک شده باشد، اگر این نرخ به 5.75 درصد کاهش یابد، حدود 88 دلار در ماه پس انداز خواهد کرد.

در دو سال گذشته، BOC نرخ ها را به شدت از 0.25 درصد در مارس 2022 به 5 درصد در جولای 2023 افزایش داده است تا تورم را کاهش دهد.

پیتر راتلج، رئیس موسسات مالی، ماه گذشته به BNN بلومبرگ گفت که موضوع وام‌های مسکن با نرخ متغیر و با پرداخت ثابت مانند “موش روی مار” است. بانک ها به آرامی این مشکل را هضم می کنند، اما می تواند منجر به زیان های قابل توجهی شود.

این گزارش می گوید که از وام های رهنی معوق در ماه فوریه، 76 درصد قابل تمدید هستند. صاحبان خانه هایی که در سال های 2020-2022 زمانی که نرخ های بهره پایین بود، خانه خریداری کردند، در نوسازی دچار شوک می شوند.

محتوای مقاله

در این گزارش آمده است: «انتظار داریم افزایش پرداخت‌ها منجر به افزایش معوقات یا عدم پرداخت وام مسکن شود».

تورم افسارگسیخته ناشی از هزینه های بیش از حد و بیهوده دولت در طول همه گیری بود. بله، دریافت سریع پول به افرادی که از کار بیکار شده بودند و مشاغلی که به دلیل کووید مجبور به تعطیلی شدند بسیار مهم بود.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

موسسه فریزر گزارش می دهد که این برنامه ها “گمراه، هدفمند ضعیف، بیهوده یا صرفاً بیش از حد” بوده اند.

گزارش 2023 می گوید که حدود 27 درصد از تقریباً 82 میلیارد دلار هزینه شده برای مبارزه با کووید به اشتباه هدایت شده است – معادل 22.3 میلیارد دلار پول هدر رفته مالیات دهندگان.

“این شامل 11.8 میلیارد دلار در CERB (کمک های واکنش اضطراری کانادا) است که به جوانان (15 تا 24 ساله) که واجد شرایط حمایت هستند که با والدین خود در خانواده هایی با درآمد حداقل 100000 دلار زندگی می کنند، پرداخت می شود. و تا 7 میلیارد دلار از پرداخت های اضافی CERB به همسران خانواده هایی با حداقل 100000 دلار درآمد خانواده تعلق گرفت.

تمام آن پولی که به اقتصاد سرازیر شد، قیمت‌ها را بالا برد و به تورم دامن زد.

BOC نرخ بهره را افزایش داد تا اقتصاد را خنک کند – و وام گیرندگان بهای آن را پرداخت کردند. نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک هزینه های استقراض را طی چند ماه آینده کاهش خواهد داد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

در همین حال، بمب بدهی در خانوارهای سراسر کشور در حال چرخش است.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید