کارشناسان “عرضه ایمن تر” را عامل افزایش سوء مصرف مواد افیونی در بین دانش آموزان می دانند


جدیدترین ها را از Adam Zivo مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید

محتوای مقاله

یک گزارش اخیر از مرکز اعتیاد و سلامت روان نشان داد که سوء مصرف داروهای مخدر در بین جوانان انتاریو از سال 2021 افزایش یافته است. شواهد شرایطی قویاً نشان می دهد که داروهای منحرف شده از برنامه های “تامین ایمن تر” تحت حمایت دولت در این روند نقش دارند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

گزارش (مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان انتاریو) داده های جمع آوری شده از نظرسنجی را تجزیه و تحلیل می کند که CAMH هر دو سال یک بار در بیش از 200 مدرسه توزیع می کند. بر اساس داده‌های سال گذشته که اخیراً در دسترس بود، 21.8 درصد از دانش‌آموزان کلاس‌های 7 تا 12 گزارش دادند که از داروهای مخدر برای اهداف غیرپزشکی استفاده می‌کردند.

در سال 2021، این تعداد تنها 12.7 درصد بود که نشان دهنده افزایش 71 درصدی تعداد دانش‌آموزانی است که در عرض دو سال از مواد افیونی نسخه‌ای استفاده می‌کنند. سوءمصرف داروهای تجویزی توسط دانشجویان اکنون در بالاترین سطح خود از سال 2007 است، اولین سال اطلاعات مربوط به این گروه دارویی در این نظرسنجی در دسترس بود.

فعالان کاهش آسیب به طور مرتب خطرات مواد افیونی دارویی را کم اهمیت جلوه می دهند و اغلب به داده های سم شناسی استناد می کنند که نشان می دهد بیشتر مرگ های مرتبط با مواد مخدر ناشی از مواد غیرقانونی مانند فنتانیل خیابانی است. با این وجود، پزشکان بارها تاکید کرده‌اند که اکثر جوانان اعتیاد خود را با داروهای دارویی شروع می‌کنند و پس از گیرکردن، به داروهای سخت‌تر روی می‌آورند که آنها را می‌کشد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

توسط ویراستاران توصیه شده است

ضروری است که بفهمیم چرا کودکان انتاریو به طور ناگهانی به مواد افیونی تجویزی معتاد می شوند. خوشبختانه، کارشناسان اعتیاد قبلاً یک مقصر احتمالی را شناسایی کرده‌اند: برنامه‌های آزمایشی «تامین امن‌تر» کانادا.

این برنامه‌ها ادعا می‌کنند که با توزیع مواد مخدر رایگان و اعتیادآور – عمدتاً هیدرومورفون، مخدری به قدرتمندی هروئین – به عنوان جایگزینی برای مواد خطرناک خیابانی، «جان‌ها را نجات می‌دهند». در واقع، تقریباً 80 تا 90 درصد دریافت‌کنندگان، هیدرومورفون‌های تأمین‌شده توسط مالیات دهندگان خود را در بازار سیاه برای خرید داروهای قوی‌تر می‌فروشند یا معامله می‌کنند.

این امر سپس جوامع اطراف را با هیدرومورفون منحرف شده سرازیر می کند که منجر به اعتیادها و عودهای جدید به ویژه در بین جوانان می شود.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

داده‌های نظرسنجی CAMH به اندازه کافی قوی نیست که شواهد قطعی در مورد منابع ایمن‌تر نشان دهد – برای مثال، تمام مواد افیونی تجویزی (مانند هیدرومورفون، پرکوست، تیلنول، اکسی کدون) را ترکیب می‌کند، به این معنی که محققان نمی‌توانند ببینند که درجاتی از هیدرومورفون به افزایش استفاده کمک می‌کند.

با این حال، شواهد غیرمستقیم کافی برای ایجاد نگرانی وجود دارد.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

دکتر مایکل لستر، معتاد به مواد مخدر ساکن تورنتو، گفت که همکارانش در سرتاسر کانادا از زمانی که منابع ایمن‌تر در دسترس قرار گرفت، شاهد افزایش مصرف هیدرومورفون‌ها بوده‌اند. این امر دلیلی برای افزایش مصرف مواد افیونی در بین دانش‌آموزان برای منابع ایمن‌تر نشان نمی‌دهد، اما عقل سلیم نشان می‌دهد که نقشی در این امر ایفا می‌کند.»

تبلیغات 5

محتوای مقاله

دکتر مایکل کوپر، یکی دیگر از پزشکان معتاد به مواد مخدر در تورنتو، موافق است و خاطرنشان کرد که افزایش مصرف مواد اغلب با افزایش عرضه همراه است. او گفت: «از زمان انتشار دستورالعمل‌های تجویز مواد افیونی در کانادا در سال 2017، کاهش کلی در تجویز پزشکان از مواد افیونی وجود داشته است، که این احتمال را افزایش می‌دهد که افزایش در این مطالعه به دلیل مواد افیونی ناشی از برنامه‌های تامین امن‌تر با بودجه دولتی باشد.

گزارش CAMH همزمان با داده های نگران کننده ای است که از بریتیش کلمبیا منتشر می شود. ژوئیه گذشته، اداره پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا گزارشی را منتشر کرد که به بررسی مرگ و میر ناشی از مواد مخدر جوانان بین سال‌های 2017 تا 2022 می‌پردازد. این رقم در سال 2020 به 5.5 درصد افزایش یافت، سالی که عرضه ایمن تر تمدید شد و همچنان به رشد خود ادامه داد (9.6 درصد در سال 2021 و 22.2 درصد در سال 2022).

دولت فدرال هیچ تلاش جدی برای اندازه گیری میزان تأثیر تدارکات ایمن تر بر جوانان انجام نمی دهد. اکثر محققان کاهش آسیب به سادگی از معتادان می پرسند که آیا داروهای خود را به کودکان می فروشند یا خیر، و اگر پاسخ منفی دادند، آن را به عنوان واقعیت علمی در نظر بگیرید.

— زیوو یک نویسنده مستقل، مدیر اجرایی مرکز سیاست های مسئول دارو است.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید