کره جنوبی در تلافی بالن ها پخش خود را از طریق سیستم PA از سر گرفت


محتوای مقاله

سئول، کره جنوبی – کره جنوبی روز یکشنبه تبلیغات ضد کره شمالی را در مناطق مرزی به انتقام از ارسال بیش از 1000 بالون پر از زباله و کود توسط کره شمالی طی دو هفته گذشته از سر گرفت.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

این اقدام مطمئناً پیونگ یانگ را خشمگین می‌کند و می‌تواند با افزایش تنش‌ها بین رقبای جنگ‌زده و مذاکرات بر سر جاه‌طلبی‌های هسته‌ای کره شمالی، واکنش تلافی‌جویانه‌ای را به دنبال داشته باشد.

ساعاتی پس از از سرگیری پخش برنامه های جنوبی از طریق سیستم بلندگو، خواهر قدرتمند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هشدار داد که جنوب “پیش درآمدی برای یک وضعیت بسیار خطرناک” ایجاد کرده است. او گفت که اگر کره جنوبی به پخش برنامه‌ها ادامه دهد و نتواند از توزیع اعلامیه‌های تبلیغاتی ضد کره شمالی در سراسر مرز توسط فعالان مدنی جلوگیری کند، شاهد یک “واکنش جدید” نامشخص از سوی کره شمالی خواهد بود.

کیم یو جونگ در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری مرکزی رسمی کره منتشر شد، گفت: من شدیداً به سئول هشدار می‌دهم که فوراً فعالیت‌های خطرناک خود را که باعث ایجاد بحران بیشتر می‌شود، متوقف کند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

این اقدام اندکی پس از آن صورت گرفت که ارتش کره جنوبی اعلام کرد اواخر روز یکشنبه بالن های زباله را به سمت کره شمالی پرتاب کرده است. ارتش بلافاصله تعداد بالن های مشکوک یا فرود آمدن هر یک از آنها در جنوب کشور را تأیید نکرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بعدازظهر یکشنبه این خبر را از طریق یک بلندگو تایید کرد. منطقه مرزی، جایی که این اتفاق افتاده است و صدایی که از بلندگوها شنیده می شود، مشخص نشده است.

در این بیانیه آمده است: «این که ارتش ما پخش بلندگوهای بیشتری را انجام دهد یا نه، کاملاً به رفتار کره شمالی بستگی دارد».

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

جنوب در سال 2018 بلندگوها را از مناطق مرزی در طول یک دوره کوتاه تعامل با شمال تحت دولت لیبرال قبلی سئول حذف کرد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در یک جلسه اضطراری به ریاست جانگ هو جین، مدیر امنیت ملی، مقامات کره جنوبی پیونگ یانگ را به دلیل تلاش برای ایجاد “اضطراب و اختلاف” با ارسال بالون به جنوب سرزنش کردند و تاکید کردند که کره شمالی “تنها مسئول” هر گونه تشدید تنش در آینده خواهد بود. تنش ها

کره شمالی گفت که کمپین بالونی آن پس از ارسال بادکنک‌هایی مملو از اعلامیه‌های ضد کره شمالی و یو‌اس‌بی مملو از آهنگ‌ها و نمایش‌های معروف کره‌جنوبی توسط فعالان کره‌جنوبی انجام شد. تحلیلگران می گویند پیونگ یانگ به چنین موادی بسیار حساس است و بیم آن می رود که این مواد باعث تضعیف روحیه نیروهای خط مقدم و ساکنان و در نهایت تضعیف قدرت رهبر کیم جونگ اون شود.

در گذشته، کره جنوبی از بلندگوها برای پخش برنامه های ضد پیونگ یانگ، آهنگ های کی پاپ و اخبار بین المللی در سراسر مرزهای به شدت مسلح خود استفاده کرده است.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

به گفته مقامات کره جنوبی، در سال 2015، زمانی که کره جنوبی برای اولین بار در 11 سال گذشته پخش از طریق سیستم بلندگو را از سر گرفت، کره شمالی توپخانه ای را در آن سوی مرز شلیک کرد و به گفته مقامات کره جنوبی، کره جنوبی به آتش پاسخ داد. هیچ تلفاتی گزارش نشده است.

هفته گذشته، با شعله‌ور شدن تنش‌ها بر سر بالون‌های هوای گرم حامل آوار، کره جنوبی همچنین توافقنامه سال 2018 را برای کاهش خصومت‌ها در امتداد مرز به حالت تعلیق درآورد و به این کشور اجازه داد تا کمپین‌های تبلیغاتی را از سر بگیرد و احتمالاً تمرین‌های نظامی را در مناطق مرزی از سر بگیرد.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد، شین وون سیک، وزیر دفاع کره جنوبی، در دیدار با فرماندهی ارشد ارتش، خواستار آمادگی کامل در برابر احتمال پاسخگویی کره شمالی به پخش بلندگوها با اقدام نظامی مستقیم شد.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

کره شمالی در آخر هفته به پرواز صدها بالون به سمت کره جنوبی ادامه داد که سومین کمپین از این دست از اواخر ماه مه است.

ارتش جنوب گفت بالون هایی که فرود آمدند زباله هایی از جمله زباله های پلاستیکی و کاغذی را پرتاب کردند، اما هیچ ماده خطرناکی پیدا نشد.

کیم یو جونگ در بیانیه خود مدعی شد که شمال از حدود 1400 بالون برای پرتاب 7.5 تن زباله بین شنبه شب تا یکشنبه صبح استفاده کرده است. او همچنین از کشف اعلامیه های تبلیغاتی ضد کره شمالی که توسط فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر در مناطق مرزی ارسال شده بود، شکایت کرد.

او گفت که شمال در ابتدا برنامه ریزی کرده بود که پرتاب بالن ها را در روز یکشنبه متوقف کند، اما تصمیم گرفت بیشتر ارسال کند زیرا جنوب پخش بلندگو را از سر گرفت.

تبلیغات 7

محتوای مقاله

نیروهای مسلح کره جنوبی که واحدهای خنثی سازی مواد شیمیایی و مواد منفجره واکنش سریع را برای بازیابی بالون ها و مواد کره شمالی بسیج کرده اند، به مردم هشدار دادند که مراقب سقوط اشیاء باشند و بالن های پیدا شده روی زمین را لمس نکنند، بلکه آنها را به پلیس یا مقامات نظامی گزارش کنند. .

در دو دور قبلی فعالیت بالن‌های کره شمالی، مقامات کره جنوبی حدود 1000 بالون را پیدا کردند که به کیسه‌های وینیل حاوی کود، ته سیگار، تکه‌های پارچه، باتری‌های مستعمل و کاغذهای باطله بسته شده بودند. برخی از آنها بیرون پریدند و در جاده ها، مناطق مسکونی و مدارس پراکنده شدند. هیچ ماده خطرناک خاصی پیدا نشد و خسارت جدی گزارش نشد.

یک گروه مدنی کره جنوبی به رهبری پارک سانگ هاک، فراری کره شمالی، گفت که روز پنجشنبه 10 بالون را با 200000 اعلامیه ضد کره شمالی، درایوهای USB با آهنگ های کی پاپ و درام های کی و اسکناس یک دلاری به فضا پرتاب کرد. رسانه های کره جنوبی گزارش دادند که گروه دیگری از فعالان نیز روز جمعه بالن هایی حاوی 200000 اعلامیه تبلیغاتی را به سوی کره شمالی ارسال کردند.

در سال‌های اخیر، کیم جونگ اون کارزاری را برای از بین بردن نفوذ فرهنگی و زبانی کره جنوبی رهبری کرده است. در ژانویه، کیم اعلام کرد که شمال از هدف دیرینه خود برای اتحاد مسالمت آمیز با جنوب دست می کشد و قانون اساسی خود را بازنویسی می کند تا جنوب را به عنوان یک دشمن دائمی معرفی کند. کارشناسان می گویند که تلاش های کیم برای تقویت هویت مجزای شمال ممکن است با هدف تحکیم حکومت خاندان کیم باشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید