یک نگهبان سابق زندان مینه سوتا تلاش کرد تا قاتل را که جان او را نجات داده بود، آزاد کند


محتوای مقاله

«قهرمان» و «فرشته نگهبان» گای ویکلندر به دلیل قتل وحشیانه همسرش در حال گذراندن حبس ابد است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

او گفت که در سال 1999، ویکلندر برای اداره اصلاحات مینه‌سوتا کار می‌کرد که یک زندانی با آچار به پشت سر او ضربه زد و او را از پا درآورد، سپس به ضرب و شتم او ادامه داد تا اینکه سرش یک “ماش خونی” شد. واشنگتن پست.

او گفت که این برای ویکلندر بود، اگر پیتر شوئن، زندانی که به خاطر کتک زدن همسرش با لوله فلزی تا سرحد مرگ به حبس ابد محکوم شده بود، نبود. شوئن جعبه را به سمت ضارب ویکلندر پرتاب کرد، او سپس به شوئن حمله کرد و به افسران اصلاح وقت داد تا مداخله کنند.

ویکلندر گفت: «او جان من را نجات داد. “من شک ندارم.”

روز پنجشنبه، ربع قرن پس از حمله، ویکلندر به هیئت عفو مینه سوتا گفت که معتقد است مقامات باید شوئن را آزاد کنند. ویکلندر فاش کرد که شوئن مسئولیت کاری را که انجام داده به عهده گرفته است و به نظر می رسد واقعاً پشیمان است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

توسط ویراستاران توصیه شده است

کافی نبود سخنگوی وزارت امور اصلاح و تربیت گفت که سه عضو هیئت مدیره – فرماندار تیم والتز، دادستان کل، کیت الیسون و رئیس دیوان عالی ایالت ناتالی هادسون – به اتفاق آرا به رد درخواست شون برای تخفیف مجازات رأی دادند. شون می تواند بعد از پنج سال دوباره استفاده شود.

اگر این اتفاق بیفتد، ویکلندر گفت که احتمالاً آنجا خواهد بود.

ویکلندر افزود: «زیرا او جان من را نجات داد.

در ۱ مارس ۱۹۹۶، شوئن، کیمبرلی، همسر ۹ ساله‌اش و مادر دو فرزندشان را در خانه مزرعه‌شان در ترومن، مینه‌سوتا، طبق حکم دادگاه عالی مینه‌سوتا در سال ۱۹۹۹ کشت. او به بازرسان گفت که آنها در مورد رابطه او با هم دعوا کردند و وقتی او تهدید کرد که او را ترک می کند و فرزندان و مزرعه لبنیات آنها را می برد، شوئن او را از پله ها به پایین هل داد. در حالی که او را کتک می زدند، او را تا حد مرگ با لوله کتک زد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

هشت ماه بعد، هیئت منصفه شوئن را به قتل درجه یک محکوم کرد و قاضی او را به حبس ابد محکوم کرد. در آنجا، او کارکنان اصلاح و تربیت را تحت تأثیر قرار داد و به سمت مدیریتی در فروشگاه صنعتی زندان اوک پارک هایتس رفت.

در 3 دسامبر 1999، ویکلندر شوئن و 26 زندانی با حداکثر امنیت دیگر را در فروشگاه تماشا کرد که در حال ساخت کلاسورهای سه حلقه و آلبوم عکس بودند. در حالی که ویکلندر در حال جابجایی یک پالت مواد بود، مارک پروفیت، یک قاتل زنجیره‌ای مظنون که دو حبس ابد را به اتهام قتل و رفتار جنسی جنایتکارانه می‌گذراند، با یک آچار هلالی 12 اینچی پشت سر او رفت. ویکلندر حدود 90 دقیقه قبل او را به دلیل کارهای نامناسب در طبقه مغازه رزرو کرد.

پزشکان بعداً به ویکلندر گفتند که پروفیت حداقل هشت بار به او مشت زد و باعث شکستگی جمجمه و آسیب مغزی شد که او را به مدت دو سال از کار بیکار کرد و باعث آسیب دائمی مغزی شد. ویکلندر گفت، اگر شوئن که جعبه مقوایی را به سوی او پرتاب کرد، او را نمی‌کشت.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

پروفیت سپس به شوئن حمله کرد و چندین بار با پیچ گوشتی 10 اینچی به گردن و بالاتنه او ضربه زد – و یک بار از سوراخ بینی که باعث زخمی شد که چندین دندان را از بین برد.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

مداخله شوئن به سایر افسران اصلاحات زمان کافی داد تا قبل از اینکه پروفیت بتواند توجه خود را به ویکلندر معطوف کند، مداخله کنند. پروفیت بعداً به اتهام تجاوز به هر دو مرد مجرم شناخته شد، اما قبل از محکومیت به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت.

ویکلندر در سال 2001 به یک زندان دیگر بازگشت و پس از بازنشستگی، هفت سال دیگر در زندان شهرستان کار کرد. ویکلندر گفت که شوئن به گذراندن حبس ابد خود به عنوان یک “زندانی نمونه” ادامه داد که اکنون به زندانیان جوان تر نحوه ساخت کابینت را آموزش می دهد. ویکلندر افزود، او همچنین تنها زندانی بود که همسر یا دوست دختری را که شریک زندگی خود را سرزنش نکرد اما مسئولیت آن را بر عهده گرفت، کشت.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

سخنگوی وزارت اصلاحات گفت، در حالی که ویکلندر روز پنجشنبه هیئت عفو را برای آزادی شوئن تحت فشار قرار داد، چند تن از فرزندان و بستگان سابق شوئن از ماندن او در زندان حمایت کردند. KARE TV مستقر در مینیاپولیس گزارش داد، خواهر کیمبرلی شوئن، سینتیا سلندر، به پنل گفت که پیتر شوئن یک خودشیفته است. برادر کیمبرلی شوئن، راب سلندر، ابراز انزجار کرد که پیتر شوئن این شانس را داشت که او را در میانه حمله نجات دهد، اما در عوض تلفن را دریافت کرد تا او را از بدبختی نجات دهد.

“این چه جور مردی است، شوهر یا پدر؟” به گزارش KARE، راب سلندر در جلسه استماع گفت. “آیا این کسی است که لیاقت آزادی را دارد؟”

ویکلندر به این سوال با یک بله واجد شرایط پاسخ داد. او گفت که می داند شوئن مرتکب جنایت وحشتناکی شد که خانواده و جامعه را ویران کرد. او در سخنرانی روز پنجشنبه قبل از پانل، به خانواده کیمبرلی شوئن گفت که چقدر با رنج آنها همدردی می کند.

و در حالی که پیتر شوئن در مورد نحوه کشتن همسرش به او اشاره کرد، ویکلندر گفت که در جریان جلسه استماع جزئیاتی را به دست آورده است. با توجه به آنچه که اکنون می داند، ویکلندر گفت که تعجب نکرده است که مقامات درخواست آزادی شوئن را رد کنند.

او گفت شوئن باید “با خودش صادق باشد”، کمی خود را بهبود بخشد و قبل از درخواست مجدد، با کسانی که به او ظلم کرده جبران کند. ویکلندر گفت، اما اگر شوئن این کار را انجام دهد، باید فرصت دیگری به او داده شود.

او گفت: “هدف اصلاحات این است که به مردم کمک کند انتخاب های بهتری داشته باشند و زندگی خود را تغییر دهند.”

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید