تاد: ازدحام بیش از حد، که با بحران مسکن تشدید شده است، بیماری را گسترش می دهد


نظر: پروفسور UBC می گوید: ویروس ها در آشپزخانه ها و حمام ها منتقل می شوند که با افزایش شکاف بین درآمد و هزینه مسکن رایج تر می شوند.

آخرین اخبار از داگلاس تاد را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید

محتوای مقاله

همانطور که اگر افزایش قیمت مسکن به اندازه کافی مشکل نداشت، اکنون باید به چگونگی تاثیر آن در بدتر شدن سلامت پرداخت.

بر اساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و استرالیا، ازدحام بیش از حد در خانه ها و آپارتمان ها به گسترش بیماری ها کمک می کند.

ازدحام بیش از حد، که با تعداد افرادی که در هر فوت مربع با هم زندگی می کنند اندازه گیری می شود، ممکن است بدترین وضعیت در نزدیک به یک قرن اخیر در کشورهای انگلیسی زبان باشد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

این واقعیت نگران کننده در نتیجه همه گیری COVID-19 آشکار شده است. این امر محققان را بر آن داشت تا میزان انتشار ویروس را از طریق مجموعه ای از متغیرها، مانند سفرهای حمل و نقل، استفاده از آسانسور، بهداشت نامناسب، مشاغل خدماتی و شرکت در مهمانی ها و کنفرانس ها بررسی کنند.

با این حال، اکنون به طور فزاینده ای آشکار می شود که افزایش جمعیت یکی از مهم ترین عوامل در گسترش بیماری است، حتی اگر هیچ چیز دیگری نتواند همه آن را توضیح دهد. و امروز متأسفانه شاهد هستیم که به دلیل افزایش هزینه های مالکیت و اجاره بها، افراد بیشتری مجبور به اشتراک مسکن هستند.

معمولا مردم در محله های شلوغ زندگی نمی کنند، زیرا این محل دنج یا جالب است. با توجه به اینکه دلیل اصلی آن‌ها کمبود درآمد است، آسیب‌پذیری در برابر بیماری یکی دیگر از شاخه‌های بحران مقرون‌به‌صرفه است که به‌ویژه شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور را گرفتار می‌کند.

این مشکل بهداشتی خاص به عنوان یک موضوع منحصر به فرد در کتاب جدیدی به نام شهر شکسته: حدس و گمان زمین، نابرابری و بحران شهری توسط پروفسور پاتریک کاندون از دانشکده معماری دانشگاه بریتانیا ارائه شده است.

من یک نمای کلی از شهر شکسته را ماه گذشته ارائه کردم، اما موضوع ثانویه کاندون، که در بخشی با عنوان نابرابری، بیماری، و سرزمین شهری ارائه شده است، شایسته توجه ویژه است. تحقیقات کاندون در مورد گسترش این بیماری با گزارشی از سوی اداره آمار کانادا که به بررسی چگونگی افزایش جمعیت در کانادا می پردازد همزمان است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

مهاجران تنها کسانی نیستند که در شرایط تنگ زندگی می کنند. بسیاری از نمایندگان نسل جوانان مزدبگیر مجبورند در فضاهای تنگ زندگی کنند.

Condon نقاط زیادی را به هم متصل می کند. او ادعا می کند که در اکثر شهرهای بزرگ، ارزش زمین اکنون بسیار بیشتر از ارزش ساختمان های روی آن است. قیمت خاک به قدری افزایش یافته است که خرید یا اجاره خانه دیگر برای حقوق بگیران معمولی مقرون به صرفه نیست و نابرابری شدید ایجاد می کند.

او در جمع بندی بحث اصلی خود می نویسد: «قیمت زمین زیر ساختمان است که بسیار مهمتر از هر عامل دیگری است که تعیین می کند چه کسی بیمار شود، چه کسی برای سقفی بالای سر خود تقلا کند و چه کسی از حقوق به دستمزد زندگی کند». .

کاندون می گوید در کانادا از هر 10 نفر یک نفر در شرایط شلوغ زندگی می کند. در تورنتو بزرگ، این امر برای یک نفر از هر پنج مستأجر، در ونکوور – از هر هشت مستأجر، صدق می کند. ازدحام مسکونی در مناطق گران قیمت ایالات متحده بدتر است.

با افزایش شکاف بین درآمد و هزینه مسکن، کاندون می‌گوید: «نتیجه ازدحام بیش از حد ناسالم در خانه‌های مهاجران، رنگین پوستان و به طور کلی طبقه کارگر است – ازدحام بیش از حدی که از دهه 1930 مشاهده نشده است.»

تبلیغات 4

محتوای مقاله

به گفته کاندون، داده‌ها اکنون به وضوح نشان می‌دهند که «این تراکم مسکن (یعنی تعداد واحدها در هکتار) نیست که باعث بیماری می‌شود، بلکه تعداد افراد در هر فوت مربع در خود واحدهای مسکونی است. این بیماری در آشپزخانه ها و حمام های مشترک رخ می دهد، نه در آسانسورها و لابی های ساختمان های بلند گران قیمت.

در سراسر ایالات متحده، نرخ ازدحام بیش از حد (به عنوان بیش از یک نفر در یک اتاق تعریف می شود) نسبتا پایین است و پنج درصد است. اما در مناطقی مانند کالیفرنیا، جایی که هزینه‌های مسکن شدید است، به هشت درصد افزایش می‌یابد، و در بسیاری از مناطق کم‌درآمد کالیفرنیا که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید را داشته‌اند، به 24 تا 40 درصد می‌رسد.

در بریتانیا، ازدحام بیش از حد در آپارتمان ها به عنوان واضح ترین راه انتقال بیماری شناخته شد. نرخ مرگ و میر ناشی از کووید در مناطقی که بیش از 20 درصد از مسکن ها پر ازدحام بود، شش برابر بیشتر از مناطقی بود که تنها پنج درصد آن ها شلوغ بود.

کاندون گفت که با توجه به هزینه بالای زمین و اجاره، مهاجران جدید از جمله مستعدترین افراد در برابر خانه های شلوغ هستند. در نتیجه، خانواده‌های مهاجر به طور فزاینده‌ای مجبور می‌شوند تا ده‌ها نفر را در آپارتمان‌های چهار نفره جمع کنند و محیطی مساعد برای انتقال بیماری ایجاد کنند.»

تبلیغات 5

محتوای مقاله

در حالی که کتاب کاندون در مورد شرایط اسکان مهاجران و رنگین پوستان، به ویژه در ایالات متحده، تعمیم های گسترده ای ارائه می دهد، پایگاه داده آمار کانادا به ما اجازه می دهد تا در مورد اینکه کدام گروه ها واقعاً در این کشور مسکن نامرغوب می شوند، دقیق تر صحبت کنیم.

با در نظر گرفتن مترو ونکوور، یک روند واضح از گزارش سرشماری سال گذشته این است که مردم فیلیپینی و عرب تبار با بیشترین ازدحام مواجه هستند، در حالی که مردم چینی و لاتین تبار تمایل دارند در بزرگ‌ترین مسکن‌ها زندگی کنند.

مناسب بودن مسکن
مهاجران اخیر فیلیپینی و عرب در شلوغ ترین خانه (“ناشایست”) مترو ونکوور زندگی می کنند.

داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که 48 درصد فیلیپینی‌ها و عرب‌های مترو ونکوور که اخیراً مهاجرت کرده‌اند در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که StatCan آن را نامناسب اعلام کرده است. (در کانادا، “نامناسب” به عنوان فاقد یک، دو یا سه اتاق خواب، بر اساس حداکثر دو نفر در هر اتاق خواب تعریف می شود.)

مردم چینی تبار، دومین گروه قومی بزرگ مترو، در انتهای دیگر طیف قرار دارند. داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که 90 درصد از مهاجران چینی اخیر در منطقه مترو در خانه‌های بزرگ زندگی می‌کنند، تا حدی به این دلیل که بسیاری از آنها پول کافی برای خرید خانه بلافاصله پس از ورود به همراه داشتند.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

به عبارت دیگر، در کانادا، نسبت مهاجرانی که در مکان‌های مستعد بیماری قرار می‌گیرند، بر اساس گروه بسیار متفاوت است.

به طور کلی، مقرون به صرفه بودن مسکن برای نسل دوم و سوم بدون توجه به قومیت بهبود می یابد. مشکل اینجاست که در این مواقع عدم دسترسی شدید، کمتر است.

به هر حال، کاندون نمی‌خواهد مردم فراموش کنند که گسترش بیماری از طریق افزایش جمعیت، شاخه‌ای از یک بحران اقتصادی بزرگ‌تر است.

«ازدحام بیش از حد برای تفریح ​​انجام نمی شود، بلکه از سر نیاز مالی است. بنابراین، تنها ناقل بیماری به خودی خود مسکن بیش از حد شلوغ نیست، بلکه هزینه بالای مسکن مناسب است که زمینه ساز خطر نابرابر بیماری همه گیر است.

dtodd@postmedia.com

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری کانادایی دیگر داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید