تغییرات مالیات بر عایدی سرمایه – آنچه باید بدانید


دولت ترودو ضرب الاجل 25 ژوئن را به تعویق انداخته است

محتوای مقاله

کریستیا فریلند، وزیر دارایی، روز دوشنبه به طور رسمی افزایش نرخ مالیات بر عایدی سرمایه را در مجلس عوام معرفی کرد و این نرخ را از 50 درصد در سود سرمایه 250,000 دلار یا بیشتر برای افراد و تمام سود سرمایه برای شرکت ها و بنیادها به دو سوم افزایش داد. با چندین استثنا جدید

متأسفانه برای بسیاری از منتقدان این طرح، قانون پیشنهادی با آنچه که در بودجه فدرال در ماه آوریل اعلام شده بود تفاوت چندانی نداشت. اما بر اساس طرح‌های کلی اولیه، در اینجا آمده است که چگونه تغییرات می‌تواند تا 25 ژوئن بر شما تأثیر بگذارد، زمانی که مالیات دهندگان باید وارد عمل شوند، حتی اگر قوانین احتمالاً تا پاییز اجرایی نشوند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

اگر کلبه یا ملک دوم دارید

بر اساس قوانین جدید که از 25 ژوئن اجرایی می شود، سود سرمایه بیش از 250000 دلار در یک محل اقامت اصلی با نرخ دو سوم مشمول مالیات می شود. دولت امیدوار است بسیاری از مردم اکنون بفروشند تا از این 50 درصد بهره ببرند و به آن کمک کنند تا 19.4 میلیارد دلار طی پنج سال آینده برای پرداخت برنامه ها جمع آوری کند، اما ممکن است در همه موارد منطقی نباشد، به خصوص اگر قصد دارید ملک را حفظ کنید. برای چندین سال

تد، یک برنامه ریز مالی در می گوید: “اگر سن شما بزرگتر است و سود سرمایه زیادی در کلبه خود دارید، ممکن است منطقی باشد که مالکیت را تغییر دهید (به زودی)، به طور موثر ارزش کلبه را منجمد کنید و مالیات بر عایدی سرمایه کمتری بپردازید.” ثروت خصوصی TriDelta. Rechtsgafen. “به یاد داشته باشید، برای پرداخت مالیات کلان باید بهار آینده پول جمع آوری کنید.”

همانطور که انتظار می رود، محل سکونت اصلی شما مشمول نرخ مشمولیت جدید نخواهد بود.

اگر یک هلدینگ یا اعتماد سرمایه گذاری دارید

اینکه آیا اکنون باید سرمایه‌گذاری سود محقق نشده خود را بفروشید یا نه، بستگی به مدت زمانی دارد که قصد دارید آن را نگه دارید و کجا آن را نگه دارید. این افزایش نرخ برای سود سرمایه بیش از 250000 دلار در سال برای افراد اعمال می شود، اما برای شرکت ها و اکثر تراست ها از 1 دلار شروع می شود.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

اساساً، شما در حال انجام یک تحلیل سربه سر از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه کمتر در حال حاضر و نداشتن پول برای آن مالیات هستید، در مقابل اینکه آیا بهتر است آن پول را اکنون نگه دارید اما نرخ مالیات بالاتری را بپردازید، زمانی که شما رشتگافن می‌گوید در نهایت بفروش. اگر قصد دارید یک سرمایه گذاری را برای بلندمدت نگه دارید، به خصوص اگر انتظار بازده سالانه نسبتاً بالایی دارد، ممکن است بخواهید آن را نگه دارید. اما در بیشتر موارد، اگر فکر می‌کنید هنوز هم می‌توانید در دو یا سه سال آینده بفروشید، بهتر است همین الان بفروشید.»

با این حال، “بندر امن” 250000 دلاری به املاک دارای رتبه بالاتر و تراست های معلولان واجد شرایط گسترش یافت.

جان اوکی، معاون مالیات CPA کانادا در بیانیه ای گفت: «راهنمای ارائه شده امروز گام مهمی در کاهش عدم اطمینان برای مالیات دهندگان است. اما با توجه به اینکه تنها دو هفته به تاریخ اجرای 25 ژوئن باقی مانده است، ما نگران این هستیم که برخی از مالیات دهندگان زمان کافی برای نظم بخشیدن به امور خود را نداشته باشند.

اگر یک تجارت کوچک یا یک شرکت حرفه ای دارید

بسیاری از کانادایی ها تجارت خود را به طور غیر مستقیم از طریق شرکت های خصوصی انجام می دهند که مشمول محدودیت 250000 دلاری سود سرمایه شخصی نیستند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

کمیته مالیاتی یونایتد گفت: «به منظور هماهنگی مناسب سیاست‌های دولت، ما معتقدیم که لازم است قوانینی تدوین شود که به شهروندان کانادایی اجازه دهد تا یک بندر امن 250000 دلاری را با یک شرکت خصوصی که در آن سهامدار هستند (مستقیم یا غیرمستقیم) به اشتراک بگذارند. انجمن وکلای کانادا و حسابداران حرفه ای خبره کانادا در نامه ای به دولت فدرال در تاریخ 1 می گفت.

انجمن پزشکی کانادا نیز با این افزایش مخالف است.

فریلند در بیانیه‌ای در 30 مه گفت: «در صورت اجرا، پیشنهادهای افزایش سرمایه بدون شک فشار و بار مالی بی‌رویه بر پزشکان وارد می‌کند و رفاه آنها را تهدید می‌کند و ثبات سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا را در کل تضعیف می‌کند».

فدراسیون تجارت مستقل کانادا می گوید از اینکه دولت به نگرانی های کسب و کارهای کوچک توجه نکرده است، ناامید است. می‌گوید این تغییرات نه تنها بر ثروتمندترین کانادایی‌ها تأثیر می‌گذارد: این نظرسنجی نشان می‌دهد که 55 درصد از صاحبان مشاغل کوچک بر این باورند که بر فروش نهایی کسب‌وکارشان تأثیر می‌گذارد، 45 درصد می‌گویند که بر سرمایه‌گذاری‌هایی که به صورت خصوصی دارند تأثیر می‌گذارد، و 41 درصد بر این باورند که بر روی فروش نهایی کسب‌وکارشان تأثیر می‌گذارد. سنت می گویند که بر سرمایه گذاری در کسب و کار ثبت شده آنها تأثیر می گذارد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

در این بیانیه آمده است: «اعلام امروز و لفاظی‌های مربوط به دولت تأیید می‌کند که تغییرات پیشنهادی در سود سرمایه مربوط به سیاست است، نه انصاف مالیاتی».

اگر به فکر سرمایه گذاری در کانادا بودید

گروه های صنعتی می گویند دوباره فکر کنید.

انجمن معدن کانادا گفت که این افزایش به شرکت‌هایی که به دنبال تامین مالی برای اکتشاف معدنی هستند آسیب می‌رساند و تاثیر تمدید اعتبار مالیاتی اکتشاف معدنی (METC) تا ۲۵ مارس ۲۰۲۵ و تمدید تولید اعتبار مالیاتی سرمایه‌گذاری فناوری پاک (CTM) را کاهش می‌دهد. – ITC).

پیر گراتان، مدیر اجرایی انجمن، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «آستانه پیشنهادی جدید برای CTM-ITC مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما تغییرات در سود سرمایه می‌تواند METC را تضعیف کند و به تأمین مالی اکتشاف معدنی آسیب برساند».

توسط ویراستاران توصیه شده است

تغییرات پیشنهادی شامل افزایش معافیت سود سرمایه مادام العمر برای صاحبان مشاغل به 1.25 میلیون دلار از کمی بیش از 1 میلیون دلار است. دولت همچنین یک برنامه تشویقی برای کارآفرینان کانادایی ارائه کرده است که می‌گوید «نرخ مشارکت را به یک سوم با حداکثر 2 میلیون دلار آمریکا در سود سرمایه منطبق کاهش می‌دهد».

سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید