محیط زیست کانادا تابستان گرمی را در سراسر کشور پیش بینی می کند


محتوای مقاله

محیط زیست کانادا تابستانی گرمتر از حد معمول در سراسر کشور پیش بینی می کند که به احتمال زیاد در شرق منیتوبا دمای بالا خواهد بود.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

جنیفر اسمیت، کارشناس هواشناسی می گوید: «احتمال دمای بالاتر از حد نرمال برای فصل تابستان وجود دارد. انتظار می‌رود دماهای دشت‌ها بالاتر از حد نرمال باشد، اما احتمال آن به اندازه شرق نیست.

این آژانس دولتی نقشه‌هایی را روز سه‌شنبه منتشر کرد که احتمال 100 درصد تابستان گرم را تقریباً در همه جای شرق مرز انتاریو-مانیتوبا نشان می‌دهد. این احتمال در آلبرتا به 50 درصد کاهش می یابد.

سواحل بریتیش کلمبیا و یوکان تنها بخش‌هایی از کانادا هستند که دمای طبیعی در آن‌ها پیش‌بینی می‌شود.

از این گذشته، آب و هوای معمول برای تابستان کانادا انتظار می رود – یعنی کمی از همه چیز.

اسمیت گفت: “هوای روز متغیر خواهد بود.” “منتظر امواج گرما، سرما و تمام نوسانات تابستانی باشید.”

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

چنین طرح ساده ای برای بارش وجود ندارد.

اسمیت گفت: «مدل های آب و هوایی نمی توانند پیش بینی های قابل اعتمادی انجام دهند. “هیچ سیگنال واضحی وجود ندارد.”

اسمیت، که پیش‌بینی‌های دوربرد باران را به تلاش برای پیش‌بینی محل رفتن تک تک ذرات شیر ​​در یک فنجان قهوه تشبیه کرد، گفت: پیش‌بینی بارش بسیار سخت‌تر از بارش است.

“علم وجود دارد، اما توانایی اندازه گیری آنچه در جو در همه جا و در همه زمان ها اتفاق می افتد وجود ندارد.”

این دماهای بالاتر بر آتش سوزی های جنگلی تأثیر می گذارد. گرما خاک را خشک می کند و کلاهک های برف کوهستان زودتر از قبل آب می شوند.

ناتان گیلت، اقلیم شناس محیط زیست کانادا، گفت: همکاران ما در (منابع طبیعی کانادا) افزایش خطر آتش سوزی در مرکز کانادا را در اواخر تابستان پیش بینی می کنند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در تابستان، این بخش قصد دارد تا چیزهای جدیدی را منتشر کند.

وب‌سایتی به نام FireWork که انتظار می‌رود تا پایان ماه آینده راه‌اندازی شود، منابع دود را شناسایی می‌کند و پیش‌بینی می‌کند که طی سه روز آینده کجا حرکت خواهد کرد. این با مقیاس مشاوره ای همراه خواهد بود که شدت تهدید را توصیف می کند.

کاربران می توانند آن را طوری تنظیم کنند که وقتی سطح دود از هر آستانه ای که ایمن یا راحت بدانند فراتر رود، یک توصیه نامه صادر کند.

این آژانس همچنین در حال توسعه یک سیستم انتساب تغییرات آب و هوایی واکنش سریع است که به دانشمندان امکان می دهد سهم احتمالی تغییرات آب و هوایی را در هر رویداد شدید آب و هوایی محاسبه کنند.

به عنوان مثال، موج گرمای بهار گذشته در آلبرتا، زمانی که دما به بیش از 30 درجه سانتیگراد با میانگین دمای حدود 18 درجه سانتیگراد رسید، حداقل دو برابر بیشتر از اثرات تغییرات آب و هوایی ایجاد شد.

ژیلت گفت این اطلاعات به مقامات اجازه می دهد تا چنین رویدادهایی را هدف قرار دهند. او گفت وقتی در حال بازسازی یک پل هستید، دانستن اینکه آیا تغییر آب و هوا در این امر نقش داشته است یا اینکه تغییرپذیری طبیعی است، مفید است.

ژیلت گفت که آب و هوا در حال حاضر شروع به کار کرده است. او گفت که دما از سال 1948 افزایش یافته است.

او گفت: «گرم شدن از ساحل به ساحل در تابستان مشاهده می شود. گرمایش ناشی از انسان تقریباً همه گرمایش مشاهده شده را توضیح می دهد.

سیگنال تغییر اقلیم برای گرم شدن در کانادا واضح است.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید