هانتر بایدن در دادگاه فدرال اسلحه مجرم شناخته شد


محتوای مقاله

ویلمینگتون، دلاور – هانتر بایدن در هر سه اتهام مربوط به خرید هفت تیر در سال 2018 مجرم شناخته شد، زمانی که دادستان ها گفتند پسر رئیس جمهور در فرم خرید اجباری اسلحه دروغ گفته و گفته است که او به طور غیرقانونی مواد مخدر مصرف نکرده یا به مواد مخدر اعتیاد داشته است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

هیئت منصفه هانتر بایدن را متهم به دروغ گفتن به یک فروشنده اسلحه دارای مجوز فدرال با دادن اظهارات نادرست در سوگندنامه ای مبنی بر عدم استفاده از مواد مخدر و داشتن غیرقانونی اسلحه به مدت 11 روز دانست.

زمانی که قاضی ماریلن نارجکا حکم خود را صادر کرد، او با 25 سال زندان مواجه است، اگرچه مجرمان اولین بار با حداکثر مجازات روبرو نیستند و مشخص نیست که آیا او به او فرصتی پشت میله های زندان می دهد یا خیر.

اکنون، هانتر بایدن و دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری، رقیب اصلی سیاسی جو بایدن، توسط هیئت منصفه ایالات متحده در سال انتخاباتی محکوم شده‌اند که به همان اندازه که مربوط به سالن دادگاه بود، به رویدادها و گردهمایی‌های تبلیغاتی نیز مربوط می‌شد.

جو بایدن از دادگاه فدرال در دلاور که پسرش در آن محاکمه می‌شد دور ماند و در مورد این پرونده صحبتی نکرد، از ترس اینکه به نظر برسد در تحقیقات جنایی که توسط وزارت دادگستری خودش آغاز شده است، دخالت می‌کند. اما متحدان دموکرات نگرانند که محاکمه – و اکنون محکومیت – این پیرمرد 81 ساله را که مدتها نگران سلامتی و هوشیاری تنها پسر زنده اش بوده است، به پایین بکشاند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

هانتر بایدن و ترامپ مدعی شدند که قربانیان سیاست آن زمان هستند. اما در حالی که ترامپ همچنان به دروغ ادعا می‌کرد که در حکم «تقلب» است، جو بایدن گفت که او این حکم را می‌پذیرد و به دنبال عفو پسرش نیست.

مشکلات حقوقی هانتر بایدن تمام نشده است. او در ماه سپتامبر در کالیفرنیا به اتهام فرار از پرداخت مالیات 1.4 میلیون دلاری با محاکمه روبرو می شود و جمهوری خواهان کنگره تصریح کرده اند که به تعقیب او در تلاش های متوقف شده برای استیضاح خود ادامه خواهند داد. دادستانی که از پسرش تحقیق می کند رئیس جمهور را به هیچ جنایتی متهم نکرده است.

دادستان ها بخش اعظم محاکمه را در تلاش برای اثبات جدی بودن مشکل مواد مخدر هانتر بایدن از طریق شهادت های بسیار شخصی و شواهد شرم آور صرف کردند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

هیئت منصفه شنیدند که همسر و دوست دختر سابق هانتر بایدن در مورد استفاده همیشگی او از کرک و تلاش های ناموفق آنها برای کمک به پاک شدن او شهادت می دهند. هیئت منصفه تصاویر پسر رئیس جمهور را با سینه برهنه و ژولیده در اتاقی کثیف و همچنین نیمه برهنه که لوله های ترک را در دست داشت، دیدند. و هیئت منصفه ویدیویی از وزن کردن کوکائین روی ترازو توسط او تماشا کردند.

هانتر بایدن شهادت نداد، اما اعضای هیئت منصفه صدای او را شنیدند در حالی که دادستان کلیپ‌های صوتی از خاطرات او در سال 2021، “چیزهای زیبا” را پخش می‌کردند، که در آن او درباره اینکه چگونه پس از مرگ برادرش بو در سال 2015 به پایین‌ترین حد خود رسید و چگونه به یک تبدیل شد صحبت می‌کند. معتاد به مواد مخدر قبل از اینکه بالاخره هوشیار شود.

دادستان ها گفتند که به شواهدی نیاز دارند تا ثابت کنند هانتر، 54 ساله، در زمان خرید اسلحه در تنگنای اعتیاد بوده است و به همین دلیل زمانی که در برگه ای با علامت “نه” در مورد اینکه آیا او “مصرف کننده غیرقانونی یا معتاد” مواد مخدر است، دروغ گفته است.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

آبه لاول، وکیل مدافع، استدلال کرد که وضعیت روحی هانتر بایدن هنگام نوشتن کتاب با زمانی که اسلحه را خریده متفاوت بود – زمانی که او باور نداشت که اعتیاد دارد. لاول به هیئت منصفه اشاره کرد که برخی از سؤالات موجود در پرونده سلاح گرم به زمان حال است، مانند “آیا شما مصرف کننده غیرقانونی یا معتاد مواد مخدر هستید”.

و لاول پیشنهاد کرد که هانتر بایدن ممکن است در آن زمان احساس کرده باشد که مشکل الکل دارد، اما نه مشکل مواد مخدر. سوء مصرف الکل مانع از خرید اسلحه نمی شود.

سال گذشته، هانتر بایدن امیدوار بود که به تحقیقات طولانی مدت فدرال به عنوان بخشی از توافق با دادستان ها پایان دهد که از نمایش محاکمه ای بسیار نزدیک به انتخابات 2024 جلوگیری می کرد. بر اساس این قرارداد، او باید به تخلفات مالیاتی خود اعتراف می کرد و اگر به مدت دو سال از مشکل دور می ماند، از پیگرد قانونی در پرونده اسلحه اجتناب می کرد.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

اما این توافق پس از آن از بین رفت که ناریکا، که توسط ترامپ نامزد شده بود، جنبه های غیرعادی توافق پیشنهادی را زیر سوال برد و وکلا نتوانستند این موضوع را حل کنند.

در آگوست گذشته، دادستان کل مریک گارلند، بازپرس ارشد دیوید وایس، دادستان ایالت دلاور را به عنوان بازرس ویژه منصوب کرد و هانتر بایدن یک ماه بعد متهم شد.

هانتر بایدن گفت که او به این دلیل متهم شده است که وزارت دادگستری در برابر فشار جمهوری خواهانی که استدلال می کردند پسر رئیس جمهور دموکرات با وی رفتار ویژه ای می شود، سر فرود آورد.

دلیل اینکه مجریان قانون هر گونه سوالی را در مورد این هفت تیر مطرح کردند این است که هالی بایدن، بیوه بیو، در 23 اکتبر 2018 آن را در کامیون هانتر خالی یافت، وحشت زده آن را در سطل زباله در بازار یانسن انداخت، جایی که مرد به طور ناخواسته آن را از زباله گرفت. . او در دادگاه درباره این ماجرا شهادت داد.

هالی بایدن که پس از مرگ بو با هانتر رابطه عاشقانه داشت، در نهایت با پلیس تماس گرفت. ماموران اسلحه را از مردی که به طور ناخواسته اسلحه را همراه با سایر مواد بازیافتی از سطل زباله گرفته بود، کشف کردند. این پرونده در نهایت به دلیل عدم همکاری هانتر بایدن، که گمان می‌رفت قربانی بوده، بسته شد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید