پاپ فرانسیس توهین به همجنسگرایان را تکرار می کند


محتوای مقاله

رم – پاپ فرانسیس روز سه‌شنبه مخالفت خود با کشیش‌های همجنس‌گرا را تکرار کرد و ظاهراً در دیدار با روحانیون تنها دو هفته پس از عذرخواهی واتیکان در میان گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از همین کلمه در دیدار قبلی با اسقف‌ها، توهین بسیار توهین‌آمیز را تکرار کرد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

بر اساس گزارش های منتشر شده در نشریات بزرگ ایتالیایی، فرانسیس این توهین را در جلسه ای با 200 کشیش در دانشگاه پاپی سیلیان رم تکرار کرد. در بیانیه واتیکان به استفاده از کلمه تحقیرآمیز اشاره ای نشده است، اما گفته می شود که پاپ درباره “خطر ایدئولوژی ها در کلیسا” صحبت کرده است.

واتیکان گفت که پاپ “بر لزوم استقبال و همراهی همجنس‌بازان در کلیسا تاکید کرد” اما خواستار احتیاط در مورد ورود آنها به مقام کشیش شد.

پاپ 87 ساله قبلاً اظهارات برجسته ای در حمایت از اتحادیه های مدنی همجنس گرایان ارائه کرده است، فعالیت های LGBTQ+ را انجام داده است و سال گذشته برکات مختصری را برای زوج های همجنس توسط کشیش های کاتولیک تایید کرده است. اما فرانسیس که بلافاصله پس از پاپ شدن در سال 2013 در پاسخ به سوالی درباره کشیش های همجنس گرا گفت “من کی هستم که قضاوت کنم” نیز در مورد پذیرش مردان همجنسگرا در حوزه علمیه ابراز احتیاط کرده است. در اصل، او از حکم واتیکان در سال 2005 حمایت کرد که «نامزدهای همجنس‌گرا نمی‌توانند کشیش شوند، زیرا گرایش جنسی آن‌ها را از حس والدینی خود دور می‌کند».

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

رسانه‌های بزرگ ایتالیایی – از جمله Corriere della Serra، La Repubblica و ANSA – گزارش دادند که در جلسه روز سه‌شنبه، پاپ همچنین کلمه “frociaggine” را تکرار کرد که تقریباً در گویش رومی-ایتالیایی به “Faggot” ترجمه می‌شود.

“پدر هرگز نباید می شکست”

یک مقام ارشد واتیکان دو هفته پیش تایید کرد واشنگتن پست که پاپ در جلسه دیگری با اسقف ها در 20 می از همین کلمه استفاده کرد. هشت روز پس از آن دیدار و پس از گزارش هایی مبنی بر استفاده پاپ از این رسوایی در مطبوعات ایتالیایی، واتیکان عذرخواهی نادری صادر کرد. واتیکان بدون تایید این که پاپ از این کلمه استفاده کرده است، گفت: “پاپ هرگز قصد توهین یا استفاده از زبان همجنس گرا هراسی را نداشته است، و از کسانی که از استفاده از این اصطلاح که توسط دیگران گزارش شده احساس رنجش کرده اند عذرخواهی می کند.”

تبلیغات 4

محتوای مقاله

سخنگوی واتیکان بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد ادعای استفاده مکرر پاپ از این کلمه پاسخ نداد.

کوریره دلا سرا با استناد به منابعی که در این نشست حضور داشتند، همچنین از قول پاپ نقل کرد که “همجنسگراها افراد خوبی هستند (و) راه های ایمان خوبی دارند.” اما اگر به دنبال کشیش بودند، باید به یک مدیر معنوی یا «فلان روانشناس» ارجاع داده شوند. این روزنامه به نقل از پاپ نوشت، اگر آنها کشیش شوند، همجنسگرایان احتمالا “در خدمت خود شکست خواهند خورد.”

مشهور است که فرانسیس بسیار بیشتر از پاپ های گذشته به صورت مکالمه صحبت می کند، و ناظران می گویند که پاپ ممکن است درک نکند که ناسزاگویی که استفاده کرده توهین آمیز تلقی می شود. اگرچه او در آرژانتین به دنیا آمده و بزرگ شده است، اما از خانواده ای ایتالیایی می آید و از دوران جوانی به این زبان صحبت می کند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

برخی از الهی‌دانان می‌گویند که این ناسزا از موضع آشکار پاپ علیه کشیش شدن کشیش‌های همجنس‌گرا اهمیت کمتری دارد.

آندریا گریلو، استاد الهیات مقدس در Anselmianum، دانشگاه پاپی در رم، گفت: “ما باید بر فرض اساسی او تمرکز کنیم که همجنس گرایان نباید کشیش باشند، که مشکل واقعی است.”

«به نظر می رسد پاپ متقاعد شده است [the veracity of outdated] تئوری هایی که بر اساس آن یک همجنس گرا نمی تواند باکره بماند و بنابراین نمی تواند منصوب شود.” “این نظریه بی اساس است، اما من یک احساس دارم [Francis still] باور کنید که درست است.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید