کارکنان CRA نوشتند “اخبار جعلی” منتشر شده توسط رسانه های کانادا: گزارش


محتوای مقاله

طبق گزارش Blacklock's Reporter، اسناد نشان می دهد که آژانس درآمد کانادا حدود 250000 دلار برای توزیع مقالات جعلی “اخبار” نوشته شده توسط کارمندان در سال 2023 پرداخت کرده است.

محتوای مقاله

این آژانس در درخواست این وزارتخانه که در مجلس سنا ارائه شده است، نوشته است: «هدف از این مقالات اطلاع رسانی به کانادایی ها بود.

این آژانس گفت که هدف از این مقاله ها “کمک به تقویت پیام های آن برای دسترسی به کانادایی هایی است که معمولاً از طریق کانال های خود به آنها دسترسی ندارند.”

هیچ نمونه ای از مطالب نوشته شده توسط آژانس ها ارائه نشد، اما دو روزنامه روزانه- Lethbridge Herald و تماشاچی همیلتون – از جمله تحریریه هایی بودند که جزوات را به عنوان اخبار مشروع منتشر کردند.

مطالب جعلی از طریق News Canada Inc.، یک کارگزار مستقر در تورنتو که آژانس در سال گذشته 233,457 دلار به او پرداخت کرد، توزیع شد.

توسط ویراستاران توصیه شده است

محتوای مقاله

این درخواست به درخواست سناتور منیتوبا، دونالد پلت، رهبر اپوزیسیون در سنا، مطرح شد که پرسید: “دولت کانادا چقدر برای انتشار اخبار نوشته شده توسط کارمندان دولتی پرداخت کرده است؟”

سوابق نشان می‌دهد که CRA هر کدام ۱۰۰۰ دلار برای توزیع داستان‌های نوشته شده توسط ارواح پرداخت کرده است.

این مقالات با تعریف دولت فدرال از اخبار جعلی مطابقت دارد، زیرا وزارت میراث کانادا آن را به عنوان محتوای “دولتی” در یادداشتی در سال 2017 به وزیر توصیف کرد.

در یادداشت آزادی اطلاعات آمده است: «سازندگان اخبار جعلی منابع غیرسنتی هستند، یعنی غیر روزنامه نگاران، شخصیت های رسانه های اجتماعی، افرادی که به حقایق توجهی ندارند.

در این یادداشت آمده است: «ویژگی‌های اخبار جعلی» شامل محتوایی است که نویسندگان «به سرعت ایجاد و به اشتراک می‌گذارند و محدود به تحقیق یا بررسی حقایق نیستند».

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید