اجاره‌کنندگان کانادایی به رکورد بالایی رسیدند


مونترال با 63 درصد از خانواده های اجاره ای پیشتاز است

محتوای مقاله

در کانادا، سهم اجاره‌کنندگان به 33 درصد از خانوارها رسیده است – بالاترین درصد – به دلیل افزایش تعداد آنها به دلیل هزینه بالای مالکیت خانه و پیری جمعیت.

بسته به شهری که در آن زندگی می کنید، درصد می تواند حتی بیشتر باشد.

بر اساس تحقیقات سایت املاک و مستغلات Point2، بر اساس آخرین داده‌های سرشماری، 28 شهر از 50 شهر بزرگ کانادا دارای نرخ اجاره‌دهنده بالاتری نسبت به میانگین ملی هستند. مونترال با 63 درصد از خانوارهای اجاره ای پیشتاز است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

سهم اجاره‌کنندگان در این کشور طی دهه گذشته به‌طور پیوسته افزایش یافته است و بین سال‌های 2016 تا 2021 دو برابر سریع‌تر از صاحبان خانه افزایش یافته است. بیش از 40 درصد از خانه‌هایی که در این مدت ساخته شده‌اند اجاره داده می‌شوند که بالاترین نرخ اجاره‌کنندگان در چند دهه اخیر است.

جوانان همچنان بخش اعظم اجاره‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، اما بیبی‌بوم‌ها، بزرگترین جمعیت جمعیتی تا سال 2023، فاصله چندانی با آنها ندارند.

الکساندر تسیونتی، نویسنده مطالعه Point2 می گوید: «اجاره در بین تمام گروه های سنی گسترده شده است.

از آنجایی که تعداد اجاره‌کنندگان به‌عنوان مالک خانه در این دوره پنج‌ساله دو برابر می‌شود، این سوال پیش می‌آید: آیا اجاره‌بها برای کانادایی‌ها مسکن می‌شود؟

نیروهای متعددی در اینجا کار می کنند. پیری جمعیت کانادا به این معنی است که تعداد فزاینده‌ای از بچه‌های بوم‌کننده خانه‌های خانوادگی خود را می‌فروشند و به خانه‌های اجاره‌ای می‌روند.

در عین حال، بحران مقرون به صرفه بودن مسکن در کانادا بسیاری از نسل هزاره جوان و نسل Z را از سوار شدن بر نردبان ملک منع کرده است.

سیونتی گفت: «در کشوری که در آن 18 شهر از 50 شهر بزرگ، قیمت مسکن بالاتر از 1 میلیون دلار دارند، رشد اجاره به طور قطعی اتفاق خواهد افتاد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

در واقع، طبق آخرین گزارش بانک سلطنتی کانادا در مورد قیمت مسکن، تهیه خانه در کانادا هرگز دشوارتر از این نبوده است زیرا نرخ بالاتر وام مسکن از کاهش قیمت مسکن پیشی گرفته است.

رابرت هاگ، یکی از همکاران RBC، گفت: در پایان سال 2023، یک خانواده باید برای پوشش هزینه های مالکیت یک خانه با قیمت متوسط، “سرسام آور” 63.5 درصد از درآمد متوسط ​​را خرج کند که این رقم در سه ماهه سوم 61.8 درصد بود. طبق گزارش آوریل، اقتصاددان ارشد.

تعداد زیادی از مهاجران جدید که در بدو ورود به کشور تمایل به اجاره دارند نیز به “انقلاب مستاجر” کمک کرده است.

فشاری که این امر بر بازار مسکن کشور وارد می کند کاملاً مشخص است و قیمت اجاره بها در سال های اخیر افزایش یافته است.

طبق آخرین گزارش Urbanation and Rentals.ca، میانگین درخواست اجاره خانه در کانادا در ماه می به رکورد 2202 دلار رسید که نسبت به سال گذشته نزدیک به 10 درصد افزایش داشته است.

همه استان‌ها افزایش اجاره‌بها را برای آپارتمان‌ها و آپارتمان‌های ساخته‌شده گزارش کردند، اما استان‌های پریری بیشترین افزایش اجاره را متحمل شدند.

اجاره بها در ساسکاچوان 21 درصد و در آلبرتا 17.5 درصد افزایش یافت.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ممکن است فکر کنید که ونکوور یا تورنتو گران قیمت سهم بیشتری از اجاره‌کنندگان دارند، اما در کانادا، همانطور که در بالا ذکر شد، این تمایز به مونترال می‌رسد.

این مرکز شهر کبک همچنین دارای پایین‌ترین میانگین قیمت اجاره در میان شهرهای بزرگ است. Point2 گزارش داد که اجاره در مرکز شهر حدود 3000 دلار است که بسیار کمتر از مرکز شهر تورنتو یا ونکوور است.

بیش از نیمی از خانوارهای شربروک، کیو. اجاره احتمالا به همین دلیل در کنار Trois-Rivières و Saguenay، اجاره در این شهر حتی در مرکز شهر کمتر از 1500 دلار است.

هیچ رمز و رازی وجود ندارد که چرا 54 درصد از خانواده های ونکوور اجاره می دهند. قیمت خانه معیار ترکیبی در اینجا در ماه می 1,212,000 دلار بود.

تورنتو با قیمت پایه 1,117,400 دلار، به دلیل جمعیت بیشتر، دارای بیشترین تعداد خانه های اجاره ای در کشور است، اما سهم آن با 48 درصد تنها پنجمین بالاترین خانه در کانادا است.

تنها یکی از 50 شهر مورد مطالعه در سال های اخیر شاهد کاهش تعداد اجاره نشینان بوده است. در ریچموند هیل، شمال تورنتو، علیرغم این واقعیت که خانه‌ها در اینجا 1.5 میلیون دلار قیمت دارند، سهم اجاره‌کنندگان از نزدیک به 26 درصد به حدود 22 درصد کاهش یافته است.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

درست خارج از تورنتو، ریچموند هیل به خاطر خیابان های امن، مدارس خوب و درآمدهای بالا شهرت دارد. هفتاد و هشت درصد از خانوارهای اینجا صاحب خانه های خود هستند.


اینجا ثبت نام کنید تا Posthaste مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده شود.


بازار مسکن
RBC

نگاهی به نمودار امروز نشان می دهد که خریداران در بسیاری از بازارهای مسکن کانادا حرف اول را می زنند. هوگ از RBC گفت، در حالی که صاحبان خانه برای اولین بار منتظر بانک کانادا هستند، فروشندگان بازگشته اند که منجر به افزایش موجودی، به ویژه در تورنتو و ونکوور شده است.

در ماه مه، فهرست‌های فعال در تورنتو نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد افزایش یافت و به 21800 واحد در ده سال گذشته رسید، که در رأس آن فهرست‌های آپارتمانی با رشد 95 درصدی قرار داشت.

هاگ گفت: افزایش عرضه و کاهش تقاضا به خریداران اهرم بیشتری در مذاکرات می دهد. و ماه گذشته آنها از این قدرت برای دریافت برخی امتیازات قیمتی از فروشندگان استفاده کردند.

شاخص قیمت مسکن MLS تورنتو 0.4 درصد کاهش یافت که اولین کاهش ماهانه آن از ژانویه است.


  • نشست کمیته بازار آزاد فدرال ایالات متحده آغاز می شود
  • داده های امروز: مجوزهای ساختمانی در کانادا برای ماه آوریل
  • درآمد: شرکت اوراکل


تبلیغات 6

محتوای مقاله

توسط ویراستاران توصیه شده است


زیان سرمایه را فقط می توان برای جبران سود سرمایه اعمال کرد، نه درآمد معمولی، به جز در سال مرگ، اما اندرو دابسون، برنامه ریز مالی رسمی، می گوید چندین چیز برای تصمیم گیری برای فروش یا نگهداری امروز وجود دارد، از جمله گنجاندن نرخ رشد سود سرمایه. به دو سوم بیشتر بدانید


آیا نگران این هستید که آیا به اندازه کافی برای بازنشستگی خواهید داشت؟ آیا نیاز به تنظیم سبد سهام خود دارید؟ آیا می‌پرسید چگونه می‌توان زندگی را تامین کرد؟ اطلاعات تماس و اصل مشکل خود را برای ما بنویسید و ما سعی می کنیم کارشناسانی را برای کمک به شما پیدا کنیم و همچنین یک داستان مالی خانواده در مورد آن می نویسیم (البته نام شما را ذکر نمی کنیم). اگر سوال ساده‌تری دارید، تیم کراکر FP Answers به ​​رهبری جولی کوزین می‌تواند به آن پاسخ دهد.


مک آلیستر در مورد وام مسکن

آیا می خواهید در مورد وام مسکن بیشتر بدانید؟ از آخرین روندها گرفته تا فرصت‌های تامین مالی که نمی‌خواهید از دست بدهید، ستون پست مالی رابرت مک‌لیستر، استراتژیست وام مسکن، می‌تواند به هدایت بخش پیچیده کمک کند. همچنین، صفحه نرخ وام مسکن آن را برای پایین ترین نرخ وام مسکن ملی کانادا که روزانه به روز می شود، بررسی کنید.


Posthaste امروز توسط پاملا هاون، با گزارش های اضافی از کارکنان در Financial Post، The Canadian Press و Bloomberg نوشته شده است.

ایده، طرح، گزارش تحریم یا پیشنهادی برای این خبرنامه دارید؟ به ما در posthaste@postmedia.com ایمیل بزنید.


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید