پروتز سینه

پروتز سینه

 

پروتز سینه روشی است که برای خوش‌فرم تر کردن  و زیباتر کردن سینه‌ها برای خانم ها انجام می‌شود. پروتز سینه طرفداران بسیاریی در بین زنان دارد.  امروزه بزرگ کردن سینه ازعمل‌های جراحی زیبایی است در برخی ازبانوان طرفداران خود را دارد. بسیاری اززنانی که سینه‌های  بسیار کوچک  دارند و اندازه یا شکلش سینه های آنها  نامتوازن یا غیرجذاب است می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

چرا جراحی پروتز سینه انجام می دهیم

بیشتر افرادی  که پروتز سینه انجام می دهند سینه‌های آن‌ها کاملاً رشد نکرده است و یا بعد ازحاملگی به دنبال  ان تغییر وزن یا  افزایش سن سینه ها شکلش را از دست می‌دهد و تغییراتی در آن ایجاد می‌شود این  تغییرات باعث بازگشت اعتمادبه‌نفس در آن‌ها خواهد شد.

 

 

سن مناسب برای  پروتز سینه‌ها

سن خاصی برای بهتر کردن ظاهر سینه‌ها و انجام پروتز سینه  وجود ندارد بزرگ کردن سینه‌ها و یا همان پروتز سینه  را می‌توان از ۱۸ سالگی به بالا انجام داد .

افراد می‌توانند پروتز  را  حتی قبل از بچه دارشدن انجام دهد بیشترافرادی که از بچه‌دار شدن تحت عمل قرارمی‌گیرند و هیچ مشکلی در شیردهی پس از جراحی ندارند برش‌هایی که برای این عمل استفاده می‌شود کوچک است و میزان به‌هم‌ ریختگی غده‌های شیری کم است .پروتز سینه که در زیر بافت سینه قرار می‌گیرد و به‌ هیچ‌ عنوان آسیبی به تغذیه کودک نخواهد رساند.

 

 

انواع پروتز سینه

قسمت خارجی تمام پروتزها  از جنس سیلیکون ساخته‌شده است. اگرچه، ماده‌ی پرکننده‌ی پروتز سینه  جنس متفاوت  دارد و ممکن است پروتز سینه از آب‌نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دودسته ژل ساده و ژل منسجم تقسیم می‌شود پرشده باشد اما می توان گفت  ژل سیلیکونی فعلاً رایج‌ترین نوع مورد استفاده  در پروتز می‌باشد.
پروتز ژل سیلیکون استاندارد نسبت به دیگر پروتزها بیشتر احساس سینه طبیعی را برای فرد ایجاد می‌کند؛ که احتمالاً این مسئله به خاطر نرمی ذاتی ژل سیلیکونی هست.

 

 

پروتز آب نمکی

پروتز سینه اب نمکی این پروتز به‌صورت گرد و مدورو از محلول آب‌نمک پرشده‌اند . محلول داخل پروتز اب نمکی محلولی هستند که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد. البته این پروتز در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع درون ان  طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود.

 

 

پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی که به صورت  گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی هستند این نکته نیز قابل توجه است که پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود.اما سن مناسب برای استفاده از این نوع پروتز دست‌کم ۲۲ سال هست تا بتواند از این نوع پروتزها برای بزرگ کردن سینه استفاده کند.

 

پروتزهای ژل شکل دهنده

پروتزهای ژل شکل‌دهنده قدرت چسبندگی بسیار بالا دارد و این پروتز ها  شکلی متناسب با آناتومی بدن بیمار دارند . بعد از استفاده از این نوع پروتزها  فرد باید زمان استراحت کند  و عوارض دارند .

 

پروتز سینه مناسب چه کسانی است

پروتز مناسب بانوان غیر سیگاری و سالم هستند .این زنان باید پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب داشته باشند بیماران باید از دستورات مربوط به آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل پیروی کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

 

مراقبت قبل از جراحی پروتز سینه

-قبل از انجام پروتز حتماً  پزشک خود را ازنوع  داروهای مصرفی خود آگاه کند. زیرا پزشک ممکن است از بیمار بخواهد تا مصرف بعضی از داروها را متوقف سازد.

– آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی ۱۰ روز قبل از عمل پروتز سینه متوقف شود.

-پزشک انجام آزمایش‌هایی را با توجه به شرایط جسمی بیمار تجویز می‌کند.و اگر بیمار به‌تازگی ماموگرافی انجام نداده باشد باید قبل از عمل این آزمایش تصویربرداری انجام دهد.

 

 

 

چگونگی انجام پروتز سینه

جراح  پس از این که برشی را از بالا یا پایین ایجاد کرد پروتز را وارد عضله دیواره قفسه سینه بدن می‌کند. بدن فرد پروتز را درجایی که واردشده نگه می‌دارد و از جابجا شدن آن زیرپوست جلوگیری می‌کند. جراح برش را پس از قرار دادن پروتز در جای مناسب می‌بندد و بخیه می‌کند .

 

 

محل برش‌های پروتز سینه

پروتز در سینه از چند برش مختلف در سینه انجام می شود . برش زیر سینه از  رایج ترین برش هایی است که در جراحی پروتز سینه مورداستفاده  قرار می گیرد که این برش ها در زیر سینه ودر امتداد خط سینه ایجاد می‌شود. ایمپلنت سینه ازطریق برش زیر بغل یا برش در ناحیه رنگی اطراف نوک سینه نیز وارد بدن می‌شود در شرایطی خاص برش در ناحیه ناف ایجاد شود.

 

 

دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از جراحی پروتز سینه  درد، تورم جراحی طبیعی است. بیمار چند روز تا چند هفته پس از عمل به سرکار خود بازگردد. البته بیمار تا چند هفته درد خواهد داشت.

http://sarms.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *