اوکراین مدعی است که یکی از پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی روسیه را هدف قرار داده است


محتوای مقاله

کی‌یو، اوکراین – پس از اینکه متحدان غربی این کشور به کی‌یف اجازه دادند از سلاح‌های خود برای حملات محدود در داخل روسیه استفاده کند، اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش به یک جت نظامی پیشرفته روسیه در پایگاه هوایی در فاصله نزدیک به 600 کیلومتری خط مقدم حمله کردند. .

تبلیغات 2

محتوای مقاله

سرویس اطلاعاتی نظامی اصلی کی یف تصاویر ماهواره ای را منتشر کرده است که می گوید پیامدهای این حمله را نشان می دهد. در صورت تایید، این اولین حمله موفق شناخته شده اوکراین علیه Su-57 خواهد بود، یک جنگنده رادارگریز دو موتوره که از آن به عنوان پیشرفته ترین هواپیمای نظامی مسکو یاد می شود.

یکی از عکس‌ها مسیرهای دوده سیاه و دهانه‌های کوچکی را نشان می‌دهد که بر روی نوار بتونی اطراف هواپیمای پارک شده قرار گرفته‌اند. به گفته اداره اصلی اطلاعات وزارت دفاع اوکراین، این حمله روز شنبه در پایگاه هوایی آختوبینسک در جنوب روسیه، در حدود 589 کیلومتر (366 مایل) از خط مقدم انجام شد.

هنوز مشخص نیست که از چه سلاحی استفاده شده است، اما فاصله تا فرودگاه از اوکراین نشان می دهد که احتمالاً توسط هواپیماهای بدون سرنشین سرنگون شده است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

این حمله پس از آن صورت می گیرد که ایالات متحده و آلمان اخیراً به اوکراین اجازه دادند تا با تسلیحات دوربردی که به کی یف عرضه می کنند، به اهدافی در خاک روسیه حمله کند. بر اساس دستورالعمل اخیر جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن که اجازه می دهد از تسلیحات ایالات متحده برای اهداف محدود در دفاع از خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، استفاده شود، اوکراین قبلاً از سلاح های ایالات متحده برای حمله به خاک روسیه استفاده کرده است.

آژانس اوکراینی اعلام کرد که این هواپیما که قادر به حمل موشک های رادارگریز تا صدها کیلومتر (مایل) است، یکی از «معدد» از این نوع در زرادخانه مسکو است. به گفته آژانس های روسی، سال گذشته نیروهای مسلح مسکو “بیش از 10” Su-57 جدید دریافت کردند و تا سال 2028 برنامه ریزی شده است که 76 واحد تولید کند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

مسکو در مورد این گزارش ها اظهار نظری نکرده است. وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور سه پهپاد اوکراینی را در منطقه آستاراخان، جایی که فرودگاه آختوبینسک در آن قرار دارد، سرنگون کردند.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

از زمان تهاجم تمام عیار مسکو بیش از دو سال پیش، کیف تولید پهپادهای داخلی را افزایش داده و از آنها برای حمله به اعماق روسیه، از جمله در پایانه گاز خارج از سن پترزبورگ، در بیش از 1000 کیلومتری (620 مایلی) شمال روسیه استفاده کرده است. اوکراین. مرز.

به گفته مقامات محلی روسیه، در جاهای دیگر، نیروهای اوکراینی به حملات پهپادی به مناطق مرزی جنوبی روسیه ادامه دادند.

فرماندار ویاچسلاو گلادکوف گفت که سه هواپیمای بدون سرنشین اواخر عصر شنبه به منطقه بلگورود پرواز کردند و به خطوط برق آسیب رساندند و شیشه‌ها را شکستند، اما تلفات جانی نداشتند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز یکشنبه دو پهپاد دیگر و یک موشک ساخت اوکراین بر فراز این منطقه سرنگون شدند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

بر اساس گزارش های مقامات منطقه ای، در نتیجه گلوله باران روسیه در استان های خط مقدم اوکراین در روزهای شنبه و شب، حداقل سه غیرنظامی کشته و حداقل 9 نفر زخمی شدند.

اولگ سینگوباف فرماندار گفت که یک مرد در روستای خوتیملیا در شرق خارکف کشته و دو زن مجروح شدند. سینگوباف گفت که یک مدرسه محلی، یک ساختمان شورا، یک مغازه و خانه های شخصی نیز مورد هدف گلوله باران قرار گرفتند.

درگیری‌های سنگین در این منطقه ادامه یافت زیرا نیروهای اوکراینی تلاش می‌کردند تا نیروهای متجاوز روسیه را پس از یک حمله یک هفته‌ای مسکو که ترس‌ها را برای خارکف، در فاصله 20 کیلومتری (12 مایلی) از مرز روسیه، و موجی از تخلیه غیرنظامیان برانگیخته بود، عقب برانند.

حمله هماهنگ جدید روسیه بر استان خارکف متمرکز است، اما به نظر می‌رسد شامل آزمایش دفاع اوکراین در دونتسک در جنوب‌تر و همچنین آغاز تهاجم به شمال استان سومی و چرنیهیو باشد.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

کاهش محدودیت ها در استفاده از تسلیحات غربی به اوکراین کمک می کند تا با هدف قرار دادن نیروهای روسی در آن سوی مرز، از خارکف دفاع کند. مشخص نیست چه تأثیر دیگری می تواند در جهت گیری جنگ در دوره ای حساس داشته باشد.

این اقدام واکنش خشمگین مسکو را برانگیخت و هشدار داد که می تواند ناتو را وارد جنگ با روسیه کند. اما جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن، آن را «عقل سلیم» خواند.

«آنچه در اطراف خارکف اتفاق می‌افتاد… حمله روسیه بود که آنها از یک طرف مرز به سمت دیگر مرز حرکت می‌کردند، و منطقی نبود که اجازه ندهیم اوکراینی‌ها از آن سوی مرز شلیک کنند. سالیوان یکشنبه در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس «Face the Nation» گفت: برای ضربه زدن به اسلحه‌های روسی و مواضع تیراندازی که به آنها شلیک شده است.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید