برخی از هواپیماهای پهن پیکر دارای مکان های مخفی برای خلبانان، خدمه کابین هستند


محتوای مقاله

آنها در دید هواپیما پنهان شده اند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

برخی از هواپیماهای پهن پیکر دارای مناطق مخفی هستند که خلبانان و خدمه در طی پروازهای طولانی در آنجا استراحت می کنند. مسافران تحت هیچ شرایطی نمی توانند به این مناطق دسترسی داشته باشند – و آنها به خوبی پنهان هستند.

به این مناطق، محفظه استراحت خدمه می گویند. مکان در هواپیما متفاوت است.

سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که این پناهگاه‌ها دارای تشک‌های نرم، ملحفه‌ها، چراغ‌ها، پریزهای برق، تهویه مطبوع و تجهیزات ایمنی معمولی هواپیما مانند ماسک‌های اکسیژن هستند. این مناطق در قسمت بالایی بدنه بالای کابین اصلی هواپیمای جدید قرار دارند. در هواپیماهای قدیمی، آنها اغلب در محفظه بار یا کابین اصلی قرار دارند.

توسط ویراستاران توصیه شده است

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

سوزان کار، مهماندار هواپیمایی یونایتد که به طور منظم با هواپیماهای بوئینگ 787، 777 و 767 پرواز می کند، به سی ان ان گفت: “این کمی شبیه دیزنی است – ما جادو را پشت درهای بسته نگه می داریم.”

من در مورد نحوه دسترسی ما به آن زیاد نمی پردازم – می گویم که ایمن است. گاهی اوقات افرادی را داریم که فکر می‌کنند درب حمام است و سعی می‌کنند آن را باز کنند، اما ما فقط راه دستشویی را به آنها نشان می‌دهیم.»

کار گفت که یک در مخفی در هواپیمای جدید با یک نردبان به فرود منتهی می شود که سپس به دو طبقه منتهی می شود.

کار گفت: «آنها می توانند کاملاً راحت باشند. “من آنها را دوست دارم، اما من فقط حدود 5 فوت 8 هستم، بنابراین اگر یک نفر 6 فوتی 4 را در آنجا قرار دهید، آنها می توانند کمی تنگ باشند.”

او اضافه کرد: تخت‌خواب‌های ویژه فضای پا بیشتری دارند، اما لزوماً فضای سر کاملی برای حضور در کابین ندارید و بدیهی است که حریم خصوصی نیز ندارید.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

کارولینا امان، مهماندار هواپیمای Finnair به سی‌ان‌ان گفت: در پروازهای طولانی مدت – که بیش از شش ساعت تعریف می‌شود – تنها 10 درصد از سفر برای استراحت خدمه در نظر گرفته می‌شود.

او گفت: «این لحظه در طول پرواز است که ما به تماس‌های مسافران پاسخ نمی‌دهیم یا کار دیگری انجام نمی‌دهیم، بلکه استراحت می‌کنیم و اجازه می‌دهیم پاها و ذهن‌هایمان نیز استراحت کنند.» و افزود: «دوره استراحت بسیار مهم است ” برای خدمه زیرا آنها منطقه استراحت خصوصی ندارند.

اما تخت های دوطبقه فقط برای ساکت شدن نیستند.

کار گفت: وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی زودتر استراحت می کند، ارشدیت قوانین را دارد.

او گفت: «لزوماً نمی‌دانید مهماندارانتان کمی خواب‌آلود می‌شوند، اما در عین حال وقتی از چرت گربه‌مان تازه به‌عنوان گل مروارید بیرون بیاییم، خوشحال می‌شوید».

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید