غزه می گوید 274 فلسطینی در حمله ای که 4 گروگان را نجات داد، کشته شدند


محتوای مقاله

دیرالبلاح، نوار غزه – وزارت بهداشت غزه روز یکشنبه اعلام کرد که در حمله اسرائیل که منجر به نجات چهار گروگان در دست حماس شد، دست کم 274 فلسطینی از جمله ده ها کودک کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای این رژیم در جریان یک عملیات پیچیده در روز در مرکز غزه زیر آتش شدید قرار گرفتند.

کشتار تعداد زیادی فلسطینی در این حمله که اسرائیلی ها از آن به عنوان موفقیتی چشمگیر استقبال کردند زیرا هر چهار گروگان نجات یافتند، هزینه بالای چنین عملیاتی را علاوه بر تلفات سنگین جنگ هشت ماهه حماس نشان داد. حمله در 7 اکتبر.

عملیات در نصیرات، اردوگاه آوارگانی که از جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1948 ساخته شد، بزرگترین عملیات نجات از 7 اکتبر بود، زمانی که حماس و دیگر شبه نظامیان به آن سوی مرز یورش بردند و حدود 1200 نفر را که اکثراً غیرنظامی بودند، کشتند و حدود 250 گروگان را گرفتند.

اعتقاد بر این است که بسیاری از گروگان‌ها در مناطق پرجمعیت یا در پیچ و خم تونل‌های حماس نگهداری می‌شوند و این امر نجات را بسیار دشوار و خطرناک می‌کند. در حمله فوریه دو گروگان آزاد شد و 74 فلسطینی کشته شدند.

تبلیغات 3

محتوای مقاله

به گفته وزارت بهداشت، بیش از 36700 فلسطینی در حمله گسترده اسرائیل کشته شده اند که بین غیرنظامیان و جنگجویان فرقی نمی کند. به گفته این سازمان، 64 کودک و 57 زن در آخرین حمله کشته شدند، در حالی که 153 کودک و 161 زن در میان نزدیک به 700 زخمی بودند.

صحنه های وحشتناک در بیمارستان گاز

در غزه، پزشکان صحنه های هرج و مرج پس از حمله را توصیف کردند. بیمارستان های پر ازدحام پس از روزها حملات شدید اسرائیل در منطقه، از قبل برای مداوای مجروحان تلاش می کردند.

کارین هاستر از پزشکان بدون مرز، یک مؤسسه خیریه بین‌المللی، گفت: «ما طیف وسیعی از زخم‌های جنگی، جراحت‌ها، از قطع عضو گرفته تا بیرون‌زدن تا تروما، تا TBI (آسیب‌های مغزی تروماتیک)، شکستگی‌ها و سوختگی‌های شدید داشتیم. . -بیمارستان شهدای آکسا. «کودکان در اثر شوک، سوختگی، فریاد زدن برای والدین خود کاملاً خاکستری یا سفید هستند. بسیاری از آنها فریاد نمی زنند زیرا در شوک هستند.”

محتوای مقاله

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

ارتش اسرائیل گفته است که “تهدیدات نیروهای ما در منطقه” را مورد حمله قرار داده و یک افسر نیروی ویژه در این عملیات کشته شده است.

دریاسالار دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل روز شنبه گفت که گروگان ها در دو آپارتمان در فاصله حدود 200 متری (219 یارد) نگهداری می شوند. او گفت که نیروها همزمان روی هر دو حرکت کردند. او افزود که امدادگران زیر آتش شدید، از جمله ستیزه جویان که با نارنجک های راکتی شلیک می کردند، قرار گرفتند و ارتش با نیروی سنگین، از جمله از هواپیما، پاسخ داد.

اسرائیل کاتز وزیر امور خارجه اسرائیل در پیامی به X منتقدان این عملیات را مورد انتقاد قرار داد و گفت که “تنها دشمنان اسرائیل از تلفات تروریست های حماس و نیروهای کمکی آنها شکایت کردند.”

تبلیغات 5

محتوای مقاله

در داخل اسرائیل، رسانه‌های محلی به شدت بر تلفات، گروگان‌ها و تلاش‌های نظامی اسرائیل تمرکز کردند، با پوشش نسبتا کمی از وضعیت فلسطینیان در غزه.

“برادرم از غم درگذشت”

اسرائیلی ها بازگشت نوح آرگومانی 26 ساله را جشن گرفتند. Almog Meir Jan, 22; آندری کوزلوف، 27 ساله; و شلومی زیو،

پس از اینکه او و سه نفر دیگر از یک جشنواره موسیقی دستگیر شدند، ارگومانی یکی از شناخته شده ترین گروگان ها بود. مادرش لیورا که مبتلا به سرطان مغز است، ویدئویی را منتشر کرد و از او خواست تا او را ببیند.

پدر آرگومانی به رادیو ارتش گفت که ملاقات با مادرش “بسیار سخت” بود زیرا لیورا “فقط نمی توانست احساسات خود را بیان کند و نمی توانست آنچه را که واقعا انتظار داشت نوح بگوید.”

تبلیغات 6

محتوای مقاله

دینا، عمه میر جان، گفت که پدرش روز جمعه، ساعاتی قبل از عمل درگذشت. او به شبکه تلویزیونی عمومی اسرائیل گفت: «برادرم از اندوه جان باخت.

دکتر ایتای پساچ از بیمارستان شبا، جایی که زندانیان آزاد شده در آن مداوا شده اند، گفت که هیچ یک از آنها جراحت جدی نداشته اند و احتمالاً چند روز طول می کشد تا بتوانند ترخیص شوند. او به خبرنگاران گفت که آنها دوستان و خانواده خود را از دست داده بودند و کارکنان “به آنها کمک می کردند تا زیرساخت های زندگی خود را بازسازی کنند.”

حدود 120 گروگان باقی مانده اند که 43 نفر پس از آزادی حدود نیمی از آنها در آتش بس یک هفته ای در ماه نوامبر کشته شدند. به گفته دولت، نیروهای اسرائیلی اجساد دست کم 16 نفر را کشف کردند. بازماندگان شامل حدود 15 زن، دو کودک زیر 5 سال و دو مرد 80 ساله هستند.

تبلیغات 7

محتوای مقاله

اما هاگاری روز شنبه اعتراف کرد که ارتش نمی تواند عملیاتی را برای نجات همه انجام دهد.

چه چیزی در پیش است

آخرین نجات روحیه در اسرائیل را افزایش داده است زیرا اختلافات بر سر بهترین راه برای بازگرداندن گروگان ها به خانه عمیق تر شده است. بسیاری از اسرائیلی‌ها از نتانیاهو می‌خواهند که توافق آتش‌بس اعلام شده توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه گذشته را بپذیرد، اما متحدان راست افراطی تهدید می‌کنند که در صورت انجام این کار، دولت او را سرنگون خواهند کرد. ساعاتی پس از نجات، هزاران اسرائیلی دوباره گرد هم آمدند تا به دولت اعتراض کنند و خواستار توافق شوند.

بنی گانتز، یکی از اعضای میانه رو محبوب کابینه نظامی سه نفره اسرائیل، که تهدید کرده است در صورت عدم تصویب طرح جنگی جدید تا شنبه، از دولت استعفا خواهد داد، قرار بود بعداً روز یکشنبه سخنرانی کند. نتانیاهو روز شنبه از او خواست استعفا ندهد.

تبلیغات 8

محتوای مقاله

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، این هفته به خاورمیانه بازخواهد گشت تا برای دستیابی به موفقیت در تلاش های آتش بس تلاش کند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، به سی ان ان گفت که میانجیگران مصر و قطر مکاتبات رسمی از حماس در مورد توافق پیشنهادی دریافت نکرده اند. سالیوان در مصاحبه جداگانه ای با سی بی اس نگفت که آیا بایدن در ماه آینده برای سخنرانی در کنگره به واشنگتن با نتانیاهو دیدار کند یا خیر.

فشار بین المللی بر اسرائیل برای محدود کردن خونریزی غیرنظامیان در جنگ غزه افزایش می یابد. فلسطینی ها همچنین با گرسنگی گسترده مواجه هستند زیرا جنگ و محدودیت های اسرائیل تا حد زیادی جریان کمک ها را متوقف کرده است.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید