فریلند نسبت به آینده تیره ای در کانادا بدون افزایش مالیات بر عایدی سرمایه هشدار می دهد


کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر، در یک سخنرانی غافلگیرکننده که طرح افزایش سرمایه دولت را تشریح کرد، به یک شهروند عصبانی هشدار داد.

آخرین اخبار برایان لیلی را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید

محتوای مقاله

کریستیا فریلند هشدار می‌دهد که اگر کانادا نرخ افزایش سرمایه را افزایش ندهد، دموکراسی در خطر است. جاستین ترودو معاون نخست وزیر کانادا روز یکشنبه از آینده ای سرد و تاریک برای کانادا صحبت کرد، مگر اینکه این تغییر مالیاتی خاص ایجاد شود.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

“در کدام کانادا می خواهید زندگی کنید؟” فریلند با ارائه سناریوهای احتمالی آینده پرسید.

“شما می خواهید در کشوری باشید که در آن بالادست ها در تجمل زندگی می کنند، اما باید این کار را در جوامع سرپوشیده با هزینه های بیشتر و با استفاده از خدمات بهداشتی و جت های خصوصی انجام دهید، زیرا حوزه عمومی بسیار تحقیر شده است و خشم بسیار زیاد است. آیا اکثر هموطنان کم برخوردارشان اینقدر داغ می سوزند؟»

این روشی عجیب برای انعکاس برنامه دولت برای افزایش نرخ شمول عایدی سرمایه از 50 درصد به 66.67 درصد بود.

فریلند به وضوح می‌خواهد این تغییرات را با عبارات واضح جنگ طبقاتی توصیف کند. او کسانی را که پس از تغییرات مالیات بیشتری پرداخت خواهند کرد، به عنوان کانادایی های فوق ثروتمند نشان داد که اکنون نسبت به معلمان، پرستاران یا لوله کش ها مالیات کمتری می پردازند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

این طرح قدیمی ترودو لیبرال است: یک دروغ را به اندازه کافی بلند و مرتب تکرار کنید تا مردم شما را باور کنند.

توسط ویراستاران توصیه شده است

فریلند گفت: ما تخمین می زنیم که تنها 0.13 درصد از کانادایی ها با میانگین درآمد سالانه 1.4 میلیون دلار در هر سال تحت تأثیر این تغییر قرار می گیرند.

این تخمین آژانس درآمد کانادا برای افرادی است که در حال حاضر مدعی سودهای سرمایه شخصی بزرگ هستند. این پیشنهاد برای شرکت ها از جمله شرکت های کوچک نیز اعمال می شود.

اگر اخیراً به اتاوا توجه کرده اید، به نظر می رسد که شرکت ها شرورترین موجودات برای طبقه سیاسی کانادا هستند. با این حال، شرکت‌ها شامل کسب‌وکارهای کوچک مانند پزشک خانواده، خشک‌شویی محلی، پمپ بنزین دارای امتیاز یا فروشگاهی که در آن حضور دارید، می‌شوند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ما در مورد دوستانمان، خانواده هایمان، همسایگانمان، افرادی که به عنوان طبقه متوسط ​​فکر می کنیم صحبت می کنیم.

دکتر جاس ریمر و دکتر کاتلین راس، روسای CMA در بیانیه ای گفتند: «انجمن پزشکی کانادا (CMA) عمیقاً از اعلام امروز ناامید شده است.

آنها خاطرنشان کردند که کلینیک‌های خانوادگی شرکت‌هایی هستند که توسط پزشکان منفرد تأسیس شده‌اند و بنابراین در هزینه‌های بازنشستگی، مرخصی والدین، مرخصی استعلاجی یا افزایش اجاره دفتر صرفه‌جویی می‌کنند. آنها حقوق بازنشستگی شرکتی یا دولتی ندارند که به آنها تکیه کنند و اکنون از آنها خواسته می شود بسیار بیشتر بپردازند.

آنها گفتند: “افزایش پیشنهادی در نرخ شمول عایدی سرمایه مانع دیگری برای حفظ و جذب پزشک ایجاد می کند، زیرا اولین دلار از سود سرمایه ای که در یک شرکت پزشکی حرفه ای محقق می شود مشمول نرخ شمول بالاتر 66.67٪ خواهد بود.”

تبلیغات 5

محتوای مقاله

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

آیا تهدید سیستم بهداشت و درمان با تغییرات مالیاتی واقعا ایده خوبی است؟

فریلند اینطور فکر می کند و اشاره می کند که جان دیفن بیکر، نخست وزیر محافظه کار، مالیات بر عایدی سرمایه را معرفی کرد و برایان مولرونی آن را به 75 درصد در سال 1988 افزایش داد. خوب، ژان کرتین، نخست وزیر لیبرال، نرخ مالیات را در سال 2000 کاهش داد و آن را از 75 درصد به 50 درصد کاهش داد.

در اکتبر 2000، وزیر دارایی، پل مارتین گفت که کاهش نرخ مالیات بر عایدی سرمایه در مورد ایجاد فرهنگ نوآوری و کارآفرینی است.

اگر شرکت‌ها قصد سرمایه‌گذاری دارند، می‌خواهیم آنها در کانادا سرمایه‌گذاری کنند. اگر قرار است شغل ایجاد کنند، ما می خواهیم در کانادا ایجاد شوند. اگر قرار است جوانان فرصت‌هایی داشته باشند، ما می‌خواهیم این فرصت‌ها اینجا در کانادا باشد.»

تبلیغات 6

محتوای مقاله

به نظر می رسد دولت لیبرال امروز معتقد است که اگر قرار است سرمایه گذاری یا ایجاد شغل اتفاق بیفتد، باید در جای دیگری اتفاق بیفتد.

تغییرات مالیات بر عایدی سرمایه مربوط به عدالت نیست، بلکه مربوط به سیاست است. آنها در تلاشند تا محافظه کاران را به مخالفت با خود وادار کنند، بنابراین لیبرال ها می توانند ادعا کنند که پیر پویلیور عاشق ثروتمندان است و از فقرا متنفر است.

در همین حال، پزشکان مراکز درمانی خود را کاهش داده یا تعطیل می‌کنند، مگر اینکه به سادگی مکان خود را تغییر دهند. شرکت هایی که به دنبال توسعه هستند، به جای کانادا نگاه خواهند کرد.

همه ما به نام عدالت فقیرتر و بدتر خواهیم شد تا ترودو بتواند بازی های سیاسی با پیامدهای اقتصادی واقعی و فاجعه بار انجام دهد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید