پسرها در طی یک پیاده روی خانوادگی در داکوتای شمالی، فسیل کمیاب تی رکس را پیدا کردند


محتوای مقاله

سه نفر از پسران در یک پیاده روی خانوادگی در داکوتای شمالی یک روز پر از هیجان داشتند.

محتوای مقاله

در اوایل این ماه، موزه طبیعت و علم دنور فاش کرد که گروهی از جوانان در سال 2022 در یک سفر میدانی بودند که فسیل کمیاب یک تیرانوزوروس جوان را پیدا کردند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی موزه، جسین و لیام فیشر به همراه پدرشان سم فیشر و پسر عموی خود کایدن در صحرا قدم می زدند. مردم.

به گزارش ای بی سی نیوز، در آن زمان لیام هفت ساله، جسین 10 ساله و کایدن 9 ساله بود.

سام به این روزنامه گفت: “شما هرگز نمی دانید که قرار است چه چیزی را بفهمید.” “شما انواع صخره های خنک، گیاهان و حیات وحش را می بینید.”

توسط ویراستاران توصیه شده است

پس از فرود بر روی یافته فوق العاده خود، خانواده با متصدی دیرینه شناسی موزه، تایلر لیسون، که پدرسالار فیشر را از مدرسه می شناخت، تماس گرفتند تا در شناسایی کمک کنند.

محتوای مقاله

تابستان بعد، لایسون و پسران به همراه تیمی از دیرینه شناسان برای حفاری فسیل ها به محل بازگشتند.

لیسون گفت: «این پسران با بیرون رفتن و استقبال از اشتیاق و هیجان کشف، به کشف باورنکردنی دایناسور دست یافتند که علم را پیشرفت می‌دهد و درک ما را از جهان طبیعی عمیق‌تر می‌کند.»

این فسیل در نمایشگاه موقت «کشف رکس نوجوان» موزه دنور به نمایش گذاشته خواهد شد که در 21 ژوئن به روی عموم باز خواهد شد. تصاویر پشت صحنه افتتاحیه در یک فیلم 40 دقیقه ای ثبت شده است تی رکسکه در تئاتر Infinity موزه نمایش داده می شود.

لیسون افزود: “من از اینکه مهمانان موزه می توانند عمیق تر به کشف رکس نوجوان بپردازند، هیجان زده هستم، که فکر می کنم تخیل و شگفتی را نه تنها در جامعه ما، بلکه در سراسر جهان برانگیزد.”

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

در مصاحبه با نیویورک پستلیام آن روز خاص را به یاد آورد.

پسر گفت: من با پدرم به سمت طاقچه رفتیم و همان موقع بود که من و او متوجه استخوان ها شدیم. ما با جسین و کایدن تماس گرفتیم و جسین گفت: “این یک دایناسور است.”

جسین گفت که قبلا “استخوان های گاومیش و گاو” را پیدا کرده بود و گفت که بقایای دایناسورها “قطعاً بیشتر” است.

یک بیانیه مطبوعاتی آن را “لحظه ای مهم برای علم” نامید، زیرا تنها تعداد انگشت شماری از اسکلت های T. rex نوجوانان تا کنون یافت شده است.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید