کارلوس آلکاراز در فینال اوپن فرانسه الکساندر زورف را شکست داد


محتوای مقاله

پاریس – کارلوس آلکاراز اولین قهرمانی اوپن فرانسه و سومین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد و روز یکشنبه با نتایج 6-3، 2-6، 5-7، 6-1، 6-2 الکساندر زورف را شکست داد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

آلکاراز یک جوان 21 ساله از اسپانیا است که با تماشای قهرمانی رافائل نادال هموطن خود در رولان گاروس بزرگ شد – رکورد 14 در مجموع – و اکنون نادال را به عنوان جوان ترین مردی که سه عنوان قهرمانی بزرگ را به دست آورده است را تحت الشعاع قرار داده است. نادال زمانی که این کار را انجام داد حدود 1.2 سال بزرگتر بود.

پیروزی یکشنبه به آلکاراز این امکان را داد تا عنوان زمین خاکی رولان گاروس را به پیروزی هایش در زمین آزاد آمریکا در سال 2022 و زمین چمن در ویمبلدون در سال 2023 اضافه کند.

الکاراز اکنون در فینال گرند اسلم 3-0 است.

زورف که در مسابقات قهرمانی اصلی به 0-2 سقوط کرد، گفت: “شما قبلاً در تالار مشاهیر هستید و قبلاً کارهای زیادی انجام داده اید.” “آخرین باری نیست که قرار است این را ببری.”

زورف آلمانی 27 ساله در مسابقات آزاد آمریکا 2020 پس از شکست دادن دومینیک تیم در ست های مستقیم به مقام دوم رسید.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

این بار زورف پس از ایجاد برتری با از دست دادن پنج گیم آخر ست سوم شکست خورد. سطح آلکاراز در طول آن کشش پایین آمد و به نظر می رسید که او با شکایتی از وضعیت خاک رس در زمین فیلیپ شاتریه پریشان شده بود و به داور ارشد رنو لیختنشتاین گفت که این “باور نکردنی” است.

اما آلکاراز دوباره بارگیری کرد و 12 بازی از 15 بازی پایانی را تمام کرد در حالی که مربی از مشکل پای چپ او در دوران انتقال پرستاری کرد.

آلکاراز، شماره 3، و Zverev، نفر شماره 4، اولین حضور خود را در فینال اوپن فرانسه داشتند. در واقع، این اولین مسابقه قهرمانی مردان در رولان گاروس از سال 2004 بدون نادال، نواک جوکوویچ یا راجر فدرر بود.

نادال دو هفته پیش در دور اول مقابل زورف شکست خورد. جوکوویچ، قهرمان سه دوره، قبل از یک چهارم نهایی به دلیل آسیب دیدگی زانو که نیاز به جراحی داشت، کنار رفت. فدرر بازنشسته شد

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در همان ابتدا کمی هیجان وجود داشت. Zverev با یک جفت خطای مضاعف شروع به کار کرد – رفتن به کناره برای تعویض راکت بعد از دوم به عنوان اینکه تجهیزات مقصر هستند – و در نهایت شکست. آلکاراز همچنین بلافاصله سرویس را از دست داد، ضربه ای به فورهند زد که توپ را به سکوها فرستاد – کاری که او در چندین موقعیت انجام داده است – و با انجام یک ضربه دراپ شوت که منجر به پیروزی آسان زورف و سپس بدون گل شد، دو خطا انجام داد.

بیایید بگوییم که آنها 10 دقیقه اول را در لوور پست نمی کنند. بخش اعظم مسابقه 4 ساعت و 19 دقیقه نابرابر بود و پر از خطاهای اجباری بود.

آلکاراز در ست چهارم موفق شد با 16 امتیاز از 21 امتیاز اول، 16 امتیاز از 21 امتیاز اول را به دست آورد و به برتری 4-0 برسد، از جمله یک فورهند درخشان، کشویی و پایین خط که با انگشت اشاره راست بالای سر مشخص کرد. a «نه. 1، سپس یک آپرکات پرتاب می کند در حالی که فریاد می زند “Vamos!”

تبلیغات 5

محتوای مقاله

نه، او در حال حاضر رتبه 1 را ندارد – یانیک سینر در روز دوشنبه در رتبه اول قرار می گیرد – اما او قبلاً بوده است، و در حالی که آلکاراز هفته آینده علامت “2” را در کنار نام خود خواهد داشت، شکی نیست که او خیلی خوب است. تا حد امکان در تنیس مردان

همانطور که در روز یکشنبه انجام داد، آلکاراز در نیمه نهایی مقابل سینر از دو ست به یک دست یافت و او را به اولین مردی تبدیل کرد که پس از مانولو سانتانا – همچنین اسپانیایی – در سال 1961، اوپن فرانسه را برد.

آلکاراز پس از بازگشت از مسیر خود قبل از نزدیک شدن به خط مبنا با انباشتن نقاط، مجموعه کامل و متنوع خود را به نمایش گذاشت. شوت‌های دراپ، نیمه‌رگول‌های حیله‌آمیز، فورهندهای ترسناکی که به‌طور تهاجمی و همراه با غرغر تک‌هجای بلندی همراه بود که صدایی شبیه «هه!» داشت. گاهی اوقات “وای!” در دیگران. او با 27 فورهند، 20 بیشتر از زورف به پایان رسید.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

در ست پنجم زیر فشار مداوم آلکاراز، زورف یک بازی ضعیف انجام داد که شامل دو خطا و یک خطای دوگانه بود تا آلکاراز 2-1 پیش بیفتد. بازی بعدی کلیدی بود و ظرافت و هوشمندی را نشان داد که به مشخصه های سبک آلکاراز تبدیل شده است.

زورف – که در آن بازی در مورد یک خط بحث کرد و گفت: “به هیچ وجه!” – در مجموع شامل چهار نقطه شکست خواهد بود. او موفق به تبدیل هیچ یک از آنها نشد. آلکاراز اجازه نداد. پس از رد کردن این موقعیت ها، آلکاراز بازی را بست و با ضربه برنده دراپ شات 3-1 پیش افتاد.

جمعیت غرش کردند. الکاراز در حالی که راکتش را تکان می داد، انگشت اشاره چپش را روی گوشش گرفت و سرش را تکان داد و به دنبال سر و صدای بیشتری بود. رسید. او دوباره برای 5-2 شکست خورد، سپس سرویس داد و به پشت زمین افتاد و خاک رس را روی پیراهنش مالید – درست همانطور که نادال اغلب پس از یک امتیاز قهرمانی انجام می داد.

تبلیغات 7

محتوای مقاله

آلکاراز ابتدا بازی تنیس را روی سطحی آهسته و زنگ‌زده یاد گرفت، اگرچه او می‌گوید که زمین‌های سخت را ترجیح می‌دهد. او در این زمان از سال از مدرسه به خانه می دوید تا مسابقه نادال را در پاریس از تلویزیون تماشا کند. آلکاراز می‌گوید پس از آن رویای اضافه کردن نام خود را به فهرست اسپانیایی‌هایی که قهرمان مسابقات می‌شوند، از جمله قهرمان سال 2003 خوان کارلوس فرر، مربی آلکاراز، در سر می‌پروراند.

و آن پرچم‌های قرمز و زرد اسپانیایی که در دوران نادال به یکی از نشانه‌های سالانه کلبه شاله تبدیل شده‌اند، روز یکشنبه دوباره آنجا بودند، این بار برای حمایت از آلکاراز. تفاوت؟ گریه هایی که روزگاری برای «رع فا! را-فا! اکنون برای “Car-los! خودرو!”

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید