اقتصاددانان: بانک کانادا سیگنال کاهش بیشتر نرخ بهره را می دهد


آنچه اقتصاددانان در مورد اولین کاهش بانک مرکزی در بیش از چهار سال گذشته می گویند

محتوای مقاله

بانک مرکزی کانادا روز چهارشنبه نرخ بهره اصلی خود را به 4.75 درصد کاهش داد و اقتصاددانان بر این باورند که تسهیل بیشتری در راه است. در حالی که این حرکت به طور گسترده ای پیش بینی می شد، به عنوان یک تغییر جهت طولانی مدت که تأثیر گسترده ای بر اقتصاد کانادا خواهد داشت، مورد استقبال قرار می گیرد. آنچه که اقتصاددانان در مورد اولین کاهش نرخ بهره در بیش از چهار سال گذشته می گویند:

تبلیغات 2

محتوای مقاله

کاهش بیشتر انتظار می رود: CIBC

اندرو گرانتام، اقتصاددان ارشد CIBC، معتقد است که کانادایی ها در کوتاه مدت شاهد کاهش بیشتر نرخ بهره خواهند بود.

او در یادداشتی گفت: «بازارهای مالی تا حد زیادی در کاهش نرخ امروزی یک شبه قیمت‌گذاری کرده‌اند، اما قیمت‌های بلند مدت و دلار کانادا همچنان با توجه به اخبار کاهش یافته است، زیرا احساسات منفی نشان می‌دهد که حرکت‌های بیشتری محتمل است.»

ما به پیش بینی کاهش بیشتر 25 (امتیاز پایه) در نشست بعدی در ماه جولای و در مجموع چهار کاهش (سه مورد دیگر بعد از امروز) قبل از پایان سال ادامه می دهیم.

“روز بخیر به کانادا”: RSM

«بانک (کانادا) همه عوامل کاهش نرخ را داشت: تورم اصلی و اصلی به زیر سه درصد رسید، رشد ثابت بود و بیکاری در حال افزایش بود. تو نگوین، اقتصاددان در RSM کانادا، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت و آنها کار هوشمندانه‌ای را انجام دادند.

نگوین همچنین کاهش دیگری را در ماه جولای و سه کاهش اضافی تا پایان سال 2024 پیش‌بینی می‌کند.

او گفت: «در حالی که کاهش یکباره نرخ بهره اقتصاد را شروع نمی‌کند، اما به مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها سیگنال شروع یک چرخه تدریجی و منظم کاهش نرخ‌ها را می‌دهد که طی یک سال و نیم آینده آشکار خواهد شد.» بهبودی می تواند از هم اکنون آغاز شود و در سال 2025 به قدرت کامل برسد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

دیگر محتاط نباش: اقتصاد سرمایه

استفان براون، معاون گفت: «غافلگیرکننده‌ترین چیز در مورد این بیانیه چیزی است که بیان نشده است، یعنی اشاره به اتخاذ رویکردی محتاطانه یا تدریجی برای کاهش سیاست‌ها، به جای اینکه صرفاً یادآوری شود که «خطرات برای چشم‌انداز تورم باقی است.» فرماندار شمال در یادداشت آمده است که اقتصاددان آمریکایی از Capital Economics.

براون اضافه کرد که این بیانیه نشان می‌دهد که کانادایی‌ها می‌توانند در هر چهار اعلامیه سیاست باقی‌مانده در سال 2024 کاهش پیدا کنند.

حیاط بیش از حد رشد کرده است: TD

جیمز اورلاندو، مدیر و اقتصاددان ارشد بانک TD، خواستار کاهش نرخ بهره از اوایل سال 2024 است.

او در یادداشتی گفت: «همانند همسایه‌ای که اجازه داد حیاط خانه‌اش بیش از حد رشد کند، BoC شکایت‌ها را شنید و تصمیم گرفت سیاست‌های خود را به پایین‌تر از نرخ‌ها اعمال کند».

اگرچه (بانک کانادا) بیش از آنچه ما انتظار داشتیم منتظر ماند، امروز روند کاهش نرخ بهره برای کانادایی ها در آینده آغاز می شود.

داده های ماه آینده بسیار مهم است: BMO

داگلاس پورتر، اقتصاددان ارشد گفت: «پیام کلیدی امروز این است که آنها به صورت جلسه به جلسه به آن نگاه خواهند کرد، بنابراین هر گزارش CPI، همانطور که هر گزارش تولید ناخالص داخلی و بیکاری، تا حدی اهمیت دارد. . با بانک مونترال

تبلیغات 4

محتوای مقاله

«قبل از تصمیم 24 جولای، دو گزارش CPI (و مشاغل) وجود دارد. اگر گزارش‌های تورم از نتایج بسیار ضعیفی که تا کنون در سال جاری دیده شده است تقلید کند، کاهش کاهش برای این تصمیم نیز حیاتی است.”

پورتر گفت که این تصمیم کمک چندانی به اقتصاد نخواهد کرد، اما “تصویر کمی” به احساسات اقتصادی و “بهبود احساسات” در بازار مسکن خواهد داد.

توسط ویراستاران توصیه شده است

کمک به مشاغل کوچک: Xero

لوئیس ساوتهال، اقتصاددان در پلتفرم جهانی کسب و کار کوچک Xero در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: «در حالی که این تنها یک کاهش کوچک در نرخ بهره است، این تصمیم باید بار بودجه خانوارها و مشاغل کوچک را کاهش دهد.

“امید است که این بدان معنا باشد که کانادایی ها کمی پول بیشتری برای خرج کردن در مشاغل محلی داشته باشند.”

داده‌های Xero Small Business Insights نشان می‌دهد که فروش کسب‌وکارهای کوچک در سه ماهه دسامبر 2023 3.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است، با کاهش سالانه در 9 ماه گذشته.

“موسیقی به گوش کانادایی ها”: Desjardins

رندال بارتلت، مدیر ارشد اقتصاد کانادا در Desjardins، گفت که اعلامیه روز چهارشنبه با استقبال خوبی از سوی کانادایی ها مواجه خواهد شد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

او گفت: “اعلام نرخ بهره امروز بدون شک موسیقی برای گوش کانادایی ها است.” «تعداد کاهش نرخ‌ها و سرعت وقوع آنها بستگی زیادی به این دارد که چه داده‌هایی به همکاری ادامه می‌دهند. با این حال، نرخ ها باید به تدریج کاهش یابد، زیرا ادامه تمدید وام های رهنی و رشد کندتر جمعیت بر فعالیت های اقتصادی تأثیر می گذارد.

آلبرتای مرکزی: BoC به نرخ های قبل از همه گیری باز نمی گردد

در حالی که بسیاری از اقتصاددانان کاهش نرخ بهره را تا پایان سال 2024 پیش بینی می کنند، این سوال باقی می ماند که بانک مرکزی تا کجا می تواند پیش برود.

چارلز سنت آرنو، اقتصاددان ارشد آلبرتا سنترال، فکر نمی‌کند که کانادایی‌ها انتظار بازگشت نرخ‌های بسیار پایین را به این زودی‌ها داشته باشند.

همچنین تمرکز باید بر روی نرخ نهایی در چرخه تسهیل باشد. همانطور که بارها گفته‌ایم، نرخ خنثی بالاتر از قبل از همه‌گیری است.» این بدان معناست که میزان کاهش نرخ ممکن است محدود باشد، به این معنی که نرخ بهره در یک سال آینده احتمالاً برای یک دوره طولانی بیشتر از قبل از همه‌گیری خواهد بود.»

• ایمیل: bcousins@postmedia.com

سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید