اقتصاددانان: داده های شغلی کاهش بانک مرکزی کانادا را کاهش نمی دهد


محتوای مقاله

اقتصاددانان می گویند آخرین داده های اشتغال کانادا نشان می دهد که اقتصاد در حال تضعیف است، اما افزایش دستمزدها می تواند بانک مرکزی کانادا را وادار به توقف در تصمیم گیری بعدی برای نرخ بهره کند.

آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که نرخ بیکاری این کشور در ماه می به 6.2 درصد افزایش یافته است زیرا اقتصاد در ماه 27000 شغل ایجاد کرده است. علاوه بر این، متوسط ​​دستمزد ساعتی در کانادا با 5.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 34.94 دلار رسید.

محتوای مقاله

در اینجا چیزی است که اقتصاددانان در مورد آخرین داده های شغلی می گویند:

«دلیل محتاط بودن»: اقتصاد سرمایه

افزایش بیشتر نرخ بیکاری در ماه مه نشان می‌دهد که بازار کار به آرام شدن ادامه می‌دهد، اما افزایش شگفت‌انگیز در رشد دستمزدها همچنان دلیلی برای احتیاط در مورد این ایده است که بانک کانادا دوباره نرخ‌های بهره را در سال آینده کاهش خواهد داد. استفان براون، معاون اقتصاددان ارشد کپیتال اکونومیکس در آمریکای شمالی، در یادداشتی گفت: نشستی در ماه جولای برگزار شد.

براون افزود که افزایش شغل برخی از ضعف ها را پوشانده است زیرا مشاغل تمام وقت به میزان 35000 کاهش یافته است و دستاوردهای واقعی ناشی از بیکاری است، به ویژه در میان دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی کانادایی.

او گفت: “به نظر می رسد بازار کار تابستانی شروع قدرتمندی داشته باشد.”

اقتصاد نه از صخره: TD

لزلی پرستون، مدیر عامل و اقتصاددان ارشد TD، در یادداشتی گفت: «داده‌های شغلی زیادی در ماه می برای حمایت از کاهش نرخ بهره وجود دارد.

با این حال، اقتصاد سرد شد، اما از صخره سقوط نکرد. ما انتظار داریم که این امر منجر به کاهش تدریجی نرخ بهره در سال جاری شود و (بانک کانادا) احتمالاً در هر جلسه دیگری آنها را کاهش خواهد داد.

محتوای مقاله

پرستون انتظار دارد تا پایان سال 2024 نرخ بهره 50 واحد کاهش یابد.

“سوزن واقعا حرکت نمی کند”: BMO

داگلاس پورتر، اقتصاددان ارشد بانک مونترال، گفت که افزایش دستمزدهای کانادایی در ماه مه “هشدارکننده” بود، اما اشاره کرد که سستی اضافی در داده های اصلی برای بانک کانادا مثبت است.

او در یادداشتی می‌گوید: «در مجموع، این کیسه‌های مخلوط واقعاً سوزن نرخ-o متر بانک کانادا را تکان نمی‌دهند.

آنچه می تواند تأثیر بیشتری بر چشم انداز بانک داشته باشد، گزارش غافلگیر کننده حقوق و دستمزد ایالات متحده است که دوباره چشم انداز تسهیلات فدرال رزرو را به عقب انداخت. با این حال، در نهایت، سیاست ها توسط عوامل داخلی هدایت می شود و دو گزارش بعدی (شاخص قیمت مصرف کننده) تصمیم گیری در مورد نرخ را در ماه جولای تعیین می کند.

“فرصت برای کاهش بیشتر”: RBC

ناتان جانزن، دستیار اقتصاددان ارشد در رویال بانک کانادا، گفت که بانک مرکزی کانادا رشد دستمزدها را در ماه‌های آینده نظارت خواهد کرد، اما سایر عوامل اقتصادی نشان می‌دهند که بانک مرکزی ممکن است برنامه تسهیل خود را حفظ کند.

توسط ویراستاران توصیه شده است

نرخ بیکاری هنوز تقریباً یک درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، رشد سرانه تولید ناخالص داخلی همچنان پایین است، معیار اصلی تورم اصلی (بانک کانادا) به شدت کاهش یافته است و سایر شاخص های دستمزد شرکت ها رشد کمتری را نشان می دهند. او در یادداشتی گفت.

(بانک کانادا) در کاهش نرخ‌های بهره در این هفته تردیدی نخواهد داشت و با توجه به اینکه نرخ‌های بهره همچنان در سطح «محدودیت» هستند، زمینه برای کاهش بیشتر بدون ایجاد جهش قیمت‌ها وجود دارد.»

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید