اپل انتظار داشت با جاه طلبی برای پیشی گرفتن از رهبران وارد مسابقه هوش مصنوعی شود


محتوای مقاله

کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در روز دوشنبه، انتظار می رود که حرکت این شرکت به سمت هوش مصنوعی مولد را بشارت دهد و ورود دیرهنگام این شرکت را به مرز فناوری که انتظار می رود به اندازه اختراع آیفون انقلابی باشد، نشان دهد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

نمایش موردانتظار هوش مصنوعی که در آیفون و سایر محصولات اپل ساخته خواهد شد، یکی از نکات برجسته در این رویداد خواهد بود، که به طور سنتی پیش نمایش نسخه بعدی نرم افزاری است که مجموعه سخت افزاری این شرکت را تامین می کند.

انتظار می‌رود که نسل بعدی نرم‌افزار اپل مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی را در خود جای دهد که دستیار مجازی سیری را هوشمندتر کرده و عکس‌برداری، موسیقی، ارسال پیامک _ و شاید حتی ایجاد ایموجی‌ها را در حال حرکت – تجربه‌ای سازنده‌تر و جذاب‌تر کند.

علیرغم ماهیت طبقه بندی شده، اپل هیچ اطلاعات اولیه ای در مورد رویداد روز دوشنبه که در مقر این شرکت در کوپرتینو، کالیفرنیا برگزار می شود، منتشر نکرده است.

اما مدیرعامل تیم کوک اخیراً به شدت اشاره کرد که اپل آماده است تا برنامه های بزرگ خود را برای ورود به مسابقه هوش مصنوعی که به رونق این صنعت در 18 ماه گذشته دامن زده است، فاش کند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

شیدایی هوش مصنوعی اصلی ترین دلیلی است که انویدیا، سازنده غالب تراشه های زیربنای این فناوری، شاهد افزایش ارزش بازار خود از حدود 300 میلیارد دلار در پایان سال 2022 به حدود 3 تریلیون دلار بوده است. حرکت صعودی به انویدیا اجازه داد تا هفته گذشته برای مدت کوتاهی اپل را به عنوان دومین شرکت ارزشمند در ایالات متحده پشت سر بگذارد. مایکروسافت نیز در اوایل سال جاری به لطف هجوم موفقیت آمیز خود به هوش مصنوعی، سازنده آیفون را تحت الشعاع قرار داد.

اما تحلیلگران به طور فزاینده ای نگران این هستند که اپل ممکن است در فضای هوش مصنوعی که به سرعت در حال تغییر است عقب بماند، که به دلیل رکود طولانی مدت فروش این شرکت تشدید شده است. هم گوگل و هم سامسونگ قبلاً مدل‌های گوشی‌های هوشمندی را عرضه کرده‌اند که ویژگی‌های هوش مصنوعی را به عنوان جاذبه‌های اصلی خود معرفی می‌کنند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

به همین دلیل است که تحلیلگرانی مانند دن آیوز از Wedbush Securities، کنفرانس تلفنی روز دوشنبه را سکوی پرشی بالقوه برای منجنیق کردن اپل به مرحله دیگری از رشد می دانند. آیوز معتقد است که پیاده سازی هوش مصنوعی در رایانه های آیفون، آی پد و مک، 450 تا 600 میلیارد دلار دیگر به ارزش بازار اپل اضافه می کند.

ایوز در یادداشتی از تحلیلگران نوشت: کنفرانس روز دوشنبه مهم‌ترین رویداد اپل در بیش از یک دهه گذشته است زیرا فشار برای ارائه مجموعه‌ای از فناوری‌های هوش مصنوعی به توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان در خط مقدم قرار دارد.

اپل مطمئناً می تواند از تقویت هوش مصنوعی استفاده کند، به ویژه برای دستیار 13 ساله سیری خود، که Dipanjan Chatterjee از Forrester Research اکنون آن را “یک دستیار شگفت آور بی فایده” می نامد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

در همین حال، ChatGPT OpenAI بیشتر سر و صدا می کند – به طوری که اخیراً متهم به کپی کردن عمدی برخی از نرم افزارهای هوش مصنوعی گفته شده توسط اسکارلت جوهانسون شده است – و گوگل ماه گذشته پیش نمایش یک «عامل» هوش مصنوعی به نام Astra را انجام داد که به نظر می رسد می تواند ببیند و چیزها را به خاطر بسپار

بر اساس طیف گسترده ای از گزارش های تایید نشده منتهی به کنفرانس تلفنی روز دوشنبه، اپل علاوه بر استفاده از هوش مصنوعی برای زیباسازی سیری، ممکن است با OpenAI نیز همکاری کند تا برخی از عناصر ChatGPT را به آیفون بیاورد.

این دومین سال متوالی خواهد بود که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود سر و صدای زیادی به پا می کند و از آن برای ورود به شکل مد روز فناوری استفاده می کند که سایر شرکت ها قبلاً پیشگام بوده اند.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

سال گذشته، اپل اولین نگاه از هدست واقعیت ترکیبی Vision Pro خود را معرفی کرد که در اوایل سال جاری با قیمت 3500 دلار عرضه شد، که مانع بزرگی برای جلب توجه مردم بود. با این حال، فشار اپل به واقعیت مختلط، که با ویژگی‌هایی که آن را «محاسبات فضایی» می‌نامد، سفارشی‌سازی شده است، این امیدواری را ایجاد کرده است که آنچه اکنون یک فناوری جدید است به بازار بزرگی تبدیل شود.

بخشی از خوش‌بینی‌ها ناشی از تاریخچه اپل است که دیرتر از سایرین فناوری را عرضه کرده است، سپس از طراحی و خدمات شیک، همراه با کمپین‌های بازاریابی هوشمندانه برای غلبه بر شروع دیرهنگام و رها کردن روندهای جدید استفاده می‌کند.

Chatterjee از Forrester در پیش نمایش کنفرانس توسعه دهندگان نوشت: «سکوت اولیه اپل در مورد هوش مصنوعی کاملاً در مورد برندسازی بود. این شرکت همیشه در مورد آنچه که پیشنهاداتش برای مشتریان انجام می دهد وسواس داشته است، نه اینکه چگونه این کار را انجام می دهد.

تبلیغات 7

محتوای مقاله

به طور خاص، معرفی هوش مصنوعی بیشتر به آیفون احتمالاً نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد می‌کند، موضوعی که در آن اپل تمام تلاش خود را کرده است تا مشتریان وفادار خود را متقاعد کند که می‌توان به آن اعتماد کرد و عمیقاً در زندگی شخصی آنها دخالت نکرد.

یکی از راه‌های متقاعد کردن مصرف‌کنندگان مبنی بر اینکه آیفون برای جاسوسی از آن‌ها استفاده نمی‌شود، استفاده از فناوری تراشه اختصاصی است به طوری که بیشتر عملکردهای هوش مصنوعی بر روی خود دستگاه انجام می‌شود، نه در مراکز داده از راه دور که اغلب به آن‌ها گفته می‌شود. ابر.” . این مسیر همچنین به محافظت از نتایج نهایی اپل کمک خواهد کرد زیرا فناوری هوش مصنوعی در فضای ابری بسیار گران‌تر از زمانی است که صرفاً روی دستگاه اجرا شود.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید