اپل واچ چمدان گم شده را به خانه کارمند فرودگاه فلوریدا ردیابی می کند


هنگامی که او از یک ویژگی اپل برای بررسی دستگاه های الکترونیکی خود استفاده کرد، متوجه شد که آنها در خانه هستند

محتوای مقاله

یک کارگر فروشگاهی در یکی از فرودگاه های فلوریدا جنوبی پس از اینکه زنی به دنبال چمدان گم شده به خانه او آمد و با استفاده از سیگنال اپل واچ خود به آدرس او رسید، به سرقت هزاران دلار لوازم الکترونیکی و لباس متهم شد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

درخواست دستگیری جونیور جنیوس باسیل 29 ساله در ماه مارس ارائه شد، اما نام این زن ذکر نشد. با این حال، پائولا گارسیا این هفته به Local 10 News گفت که او مسافری بود که در حادثه فرودگاه بین المللی فورت لادردیل-هالیوود دخیل بود. بر اساس سوگندنامه، چمدان صورتی حاوی یک مک‌بوک اپل، آی‌پد، اپل واچ، جواهرات و لباس‌های گران‌قیمت زنانه به ارزش بیش از 5000 دلار بود.

در سوگندنامه ای از کلانتر شهرستان بروارد آمده است که پرواز گارسیا لغو شد و به مسافران توصیه شد چمدان های خود را از چرخ و فلک فرودگاه پس بگیرند. او به یک ایستگاه خبری محلی گفت که حداقل دو ساعت در چرخ و فلک منتظر کیف خود بوده است که حاوی یک لپ‌تاپ مورد نیاز برای تحصیلات دانشگاهی او بود. اما هرگز نیامد. گارسیا به Local 10 News گفت که معمولاً یک کیف با خود حمل می کند، اما این بار کارکنان هواپیمایی اسپیریت او را وادار کردند آن را چک کند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

هنگامی که او از ویژگی اپل برای “پینگ” کردن وسایل الکترونیکی خود استفاده کرد، متوجه شد که آنها در خانه ای در فورت لادردیل هستند. روز بعد، او به آن آدرس رسید و نتوانست با ساکنان تماس بگیرد. او به پلیس گفت که چندین تکه چمدان را دیده است، اما طبق سوگندنامه هیچ یک از آنها متعلق به او نبوده است.

کارآگاه سپس آدرس را در پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی فرودگاه جست‌وجو کرد و آن را با باسیل، که در روز گم شدن چمدان در فروشگاه فرودگاه کار می‌کرد، مطابقت داد.

فیلم‌های نظارتی نشان می‌دهد که باسیل در حالی که یک کیف صورتی و سفت مطابق با توصیف چمدان‌های دزدیده شده گارسیا دارد، وارد انباری می‌شود که در آن کار می‌کرد. چمدانش را زیر میز گذاشت و مک بوک و وسایل دیگرش را بیرون آورد و آنها را در کیسه های جداگانه گذاشت.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

مشخص نیست چمدان چگونه و چه زمانی گرفته شده است. به گزارش محلی 10 نیوز، اقلام گارسیا پیدا نشده است.

Paradies Lagardère، جایی که Basile در آن کار می کرد، در بیانیه ای ایمیلی روز پنجشنبه گفت که شرکت “این موضوع را بسیار جدی می گیرد. این کارمند بلافاصله پس از اطلاع از ماجرا اخراج شد.» باسیل به سرقت بزرگ متهم شده است و تاریخ دادگاه برای اوت تعیین شده است.

اسپیریت ایرلاینز در ایمیلی اعلام کرد که در حالی که «از هیچ مدرکی مبنی بر دخالت کارکنان اسپیریت اطلاعی نداشت»، برای مسافر چک بازپرداختی را «برای حسن نیت» صادر کرد.

وکیل باسیل بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این اولین باری نیست که از وسایل الکترونیکی مسافربری برای شناسایی سرقت توسط مقامات فرودگاه استفاده می شود: در سال 2022، یک شرکت هواپیمایی فرعی در فلوریدا به دو فقره سرقت بزرگ متهم شد، پس از اینکه بازرسان متوجه شدند آخرین مکان یک AirTag اپل در یک چمدان گم شده بود. آدرس کارکنان مجاور که آنها را به خانه ای با بیش از 16000 دلار اقلام دزدیده شده هدایت کرد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

اما این پرونده یک بار دیگر توجه را به مشکل چمدان های گم شده و دزدیده شده جلب کرده است – و اگر وسایل شخصی شما در سفر گم شوند چه باید کرد.

داده های وزارت حمل و نقل ایالات متحده بین ژانویه تا مارس سال جاری نشان داد که بیش از 650000 چمدان در پروازهای مستقیم داخلی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند – یا 0.58 در هر 100 کیسه در هواپیما. این رقم از نزدیک به 700000 نفر در مدت مشابه سال گذشته کاهش جزئی را نشان می دهد. (اعداد تعداد اقلام گم شده یا دزدیده شده را مشخص نمی کند.)

در صورت مفقود شدن چمدان، شرکت هواپیمایی مسئول بازگرداندن آن است، بنابراین اولین قدم این است که درخواست خود را در باجه بار شرکت هواپیمایی ارائه دهید.

ممکن است مستحق بازپرداخت – یا هزینه هزینه چمدان تحویل‌شده – باشید، اما این می‌تواند از هواپیمایی به ایرلاین دیگر متفاوت باشد، و اگر می‌خواهید هزینه اقلام جایگزین را جبران کنید، باید رسیدها را نگه دارید.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

به گفته کارشناسان، بیمه مسافرتی برای محافظت از شما در صورت گم شدن یا دزدیده شدن چمدان مهم است. مطمئن شوید که وسایل شما به راحتی قابل شناسایی هستند و در صورت نیاز به ارائه گزارش از آنها عکس بگیرید و سعی کنید آدرس خود را هم در بیرون و هم در داخل چمدان خود قرار دهید.

سعی کنید در صورت امکان چمدان های خود را چک نکنید – اگرچه این ممکن است همیشه برای مسافران عملی نباشد یا، همانطور که مورد گارسیا نشان می دهد، حتی یک گزینه نیست.

همچنین می‌توانید Apple AirTag یا سایر دستگاه‌های ردیابی موقعیت مکانی را در چمدان خود قرار دهید، اما باید مطمئن شوید که آنها با تلفن شما سازگار هستند. اداره هوانوردی فدرال می‌گوید ردیاب‌های لیتیومی با برخی محدودیت‌ها در چمدان‌های چک شده مجاز هستند.

و اگر متوجه شدید که کالای شما در جایی که باید باشد نیست، به جای اینکه خودتان سعی کنید آن را پیدا کنید، آن را به پلیس گزارش دهید.

همانطور که گارسیا در مورد پاسخ پلیس به Local 10 News گفت وقتی متوجه شدند که او به آدرس مراجعه کرده است، “اولین چیزی که پلیس به من گفت این بود که “تو اینجا چه کار می کنی؟” اینجا بودن برای تو خیلی خطرناک است.”

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید