برخورد یک هواپیمای دریایی در کول هاربر یادآور فاجعه سال 1999 است


هم برخورد روز شنبه و هم برخورد سال 1999 در منطقه مشابهی از بندر، در آب‌های بین کانادا و پارک استنلی رخ داد.

محتوای مقاله

بر اساس پایگاه تحقیقاتی هیئت ایمنی حمل و نقل کانادا، برخورد هواپیمای دریایی آخر هفته گذشته در کول هاربر اولین برخورد در ربع قرن گذشته بود.

در سال 1999، یک قایق حامل دو گردشگر توسط هواپیمایی که از ویکتوریا در حال پرواز بود در حالی که قصد فرود داشت، سرنگون شد. گردشگران مجروح شدند و یک نفر با دنده شکسته و ریه شکافته در بیمارستان بستری شد. سرنشینان هواپیمای شناور آسیبی ندیدند.

روز شنبه، یک هواپیمای دریایی هاربر ایر با یک قایق تفریحی در حالی که کمی قبل از ساعت 1 بعد از ظهر بلند می شد، برخورد کرد. سازمان آتش نشانی و نجات ونکوور گفت که دو سرنشین قایق در بیمارستان بستری شدند، اما وضعیت آنها مشخص نشد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

هاربر ایر گفت که 5 مسافر در این هواپیما بودند که با قایق برخورد کرد.

پس از برخاستن از هواپیما در طی یک تور دیدنی با پنج مسافر، هواپیمای ما با یک قایق برخورد کرد. در این گزارش آمده است که هر پنج سرنشین هواپیما و خلبان آسیب ندیده اند و زنده هستند.

هم برخورد روز شنبه و هم برخورد سال 1999 در قسمت مشابهی از بندر، در آب‌های بین Canada Place و Stanley Park رخ داد. این منطقه که Zone Alpha نام دارد، یکی از سه منطقه برخاست و فرود هواپیمای دریایی در بندر ونکوور است.

رندی هانا، بنیانگذار هواپیماهای دریایی اقیانوس آرام مستقر در نانایمو، «کاملاً» شلوغ ترین منطقه از این سه منطقه است.

طبق مقاله ای که در سال 2019 در وب سایت هاربر ایر منتشر شد، هر سال بندر ونکوور شاهد بین 60000 تا 70000 برخاست و فرود هواپیمای دریایی است و 25000 تا 30000 هواپیمای دیگر وارد حریم هوایی می شوند.

در طول برخورد سال 1999، خلبان هواپیمای شناور از یک برج کنترل در بالای یک ساختمان بلند در پای خیابان گرنویل فرود آمد. اتاق کنترل دارای دید 360 درجه است و حدود 465 فوت از سطح دریا ارتفاع دارد که آن را به بالاترین سطح در جهان تبدیل می کند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

با وجود این، تنها کنترل کننده ای که در آن زمان کار می کرد، هنگام اسکن منطقه قبل از آماده سازی هواپیما برای فرود، قایق را ندید.

در گزارش TSB آمده است: “تضاد نور در اطراف Canada Place (مناطق سایه و نور شدید خورشید) ممکن است توانایی او را در تشخیص قایق مختل کرده باشد.” همچنین این احتمال وجود دارد که قایق توسط یک کشتی تفریحی بزرگ که در Canada Place لنگر انداخته بود از دید او جلوگیری کرده باشد.

به گفته وب سایت هاربر ایر، این روزها، برج مراقبت معمولا با چهار کنترلر در شلوغ ترین روزهای تابستان کار می کند.

هانا که هزاران بار با هواپیماهای دریایی در بندر ونکوور و خارج از آن پرواز کرده است، گفت که مطمئن است کنترل‌کننده‌های امروزی بسیار آگاه و آموزش‌دیده هستند.

هانا گفت: وقتی صحبت از قایق ها و سایر کشتی های دریایی، از جمله هواپیماهای دریایی می شود، تا زمانی که آنها بلند شوند، قوانین برخورد به وضوح بیان می کند که “اگر چیزی در سمت راست شما باشد، تسلیم می شوید.”

ناو کانادا، یک شرکت خصوصی و غیرانتفاعی، کنترل ترافیک هوایی کانادا را مدیریت می کند و بر اساس وب سایت خود، “مسئول هماهنگی ایمن و حرکت کارآمد هواپیما … از جمله مسیرهای پرواز و راه های هوایی مورد استفاده خطوط هوایی است.”

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ونسا آدامز، مدیر روابط دولتی و رسانه ای Nav Canada، از پاسخ دادن به سؤالات Postmedia روز یکشنبه در مورد نحوه مدیریت ترافیک بین قایق ها و هواپیماهای دریایی در بندر خودداری کرد و همه سؤالات را به هیئت ایمنی حمل و نقل ارجاع داد.

سخنگوی TSB گفت: «خیلی زود است که در مورد عوامل مسبب و کمک کننده صحبت کنیم» اما بازرسان روز یکشنبه در محل حضور داشتند و مصاحبه با شاهدان را آغاز کردند.

سخنگو گفت که قایق و هواپیمای سقوط کرده پیدا شده اند.

سقوط هواپیمای دریایی
جاش استرومبرگ از سیاتل این عکس را از تیم های نجات در حال کمک به خدمه یک هواپیمای دریایی که در روز شنبه، 8 ژوئن 2024 در بندر زغال سنگ سقوط کرد، گرفت. عکس از جاش استرومبرگ /خورشید

تنها برخورد قایق و هواپیمای دریایی دیگر در پایگاه داده شامل قایق ها و هواپیماهای دریایی در سال 2021 رخ داد، زمانی که یک هواپیمای توفینو ایر با یک تاکسی آبی در بندر توفینو برخورد کرد.

در این گزارش آمده است که در عرض دو دقیقه و نیم پس از برخورد، هواپیمای دریایی “وارونه شد، فقط بالای سطح آب شناور شد.”

پنج مسافر و خلبان به سلامت از هواپیما فرار کردند. هر شش نفر به همراه یکی از سرنشینان تاکسی آبی دچار جراحات جزئی شدند.

یک سخنگوی TSB گفت که بازرسان طی چند روز آینده “لاشه هواپیما را بررسی می کنند، به جمع آوری اطلاعات و انجام مصاحبه های بیشتر ادامه می دهند”.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

در حال حاضر هیچ جدول زمانی برای زمان انتشار گزارش درگیری روز شنبه وجود ندارد.

با فایل هایی از داگلاس کوان و تیفانی کرافورد

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید