بریتیش کلمبیا پس از گزارش‌هایی از درگیری، تبلیغات پس از آتش‌سوزی را پس از آتش‌سوزی بررسی می‌کند


مناطقی که در سال گذشته توسط آتش‌سوزی‌های دریاچه آدامز پایین و بوش کریک ویران شده بودند، اکنون به وفور با قارچ مورل رشد می‌کنند و علوفه‌جویان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

محتوای مقاله

بریتیش کلمبیا می‌گوید پس از اینکه یک جامعه بومی اعلام کرد تعداد فزاینده‌ای از علوفه‌جویان در حال تجاوز به زمین‌های آن‌ها هستند، نظارت بر جمع‌آوری قارچ‌های وحشی را رد نمی‌کند، که یکی از موارد تهدید به خشونت فیزیکی و ارعاب است.

واکنش این استان پس از آن صورت گرفت که اولین ملت Skwlāx te Secwepemcul̓ecw اعلام کرد مناطقی که در سال گذشته توسط آتش‌سوزی‌های دریاچه آدامز پایین و بوش کریک ویران شده بودند، اکنون در تعداد زیادی قارچ مورل رشد می‌کنند و تعداد زیادی جوینده را جذب می‌کنند که فشار جدیدی را بر اکوسیستم شکننده زمین وارد می‌کنند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

رئیس جیمز تومو گفت: “این چیزی است که آنها پشت سر می گذارند و این یک مشکل و یک ویرانی است، آسیبی که آنها با قطع درختان وارد می کنند.” ما شاهد کشتار ناخواسته حیات وحش هستیم که اکنون تحت استرس زیادی قرار دارد و بسیار آسیب پذیر است.»

وزارت جنگل‌داری بریتیش کلمبیا اعلام کرد که به نظارت بر وضعیت ادامه می‌دهد و اگر شرایط نشان دهد که تغییرات ضروری است، ممکن است در آینده اقدامات لازم را انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: «چیدن قارچ فعالیتی است که بسیاری از آمریکایی های بریتانیایی از آن لذت می برند و نیازی به مجوز ندارد. ما عمیقا نگران هستیم و همه باید سرزمین ملل اول را که در آن هستند بشناسند و به آن احترام بگذارند.

در حال حاضر، ما در حال همکاری با Skwlāx Nation هستیم تا بر هر گونه فعالیتی که ممکن است تأثیر منفی بر محیط زیست داشته باشد نظارت کنیم.»

کارشناسان قارچ می گویند که اکنون زمان آن فرا رسیده است که بریتیش کلمبیا با توجه به افزایش احتمالی تعداد و شدت آتش سوزی ها و تمایل به شکوفایی مورل ها در خشکی در سال بلافاصله پس از آتش سوزی، تغییرات احتمالی در مقررات علوفه یابی استان را بررسی کند.

بریتیش کلمبیا گفت: «این استان قبلاً با این موضوع دست و پنجه نرم کرده است، و در نهایت – دو بار از آنچه که من می شناسم، از جمله یکی که در آن بسیار درگیر بودم – آنها از هر نوع مقرراتی در مورد کلکسیونرها و خریداران عقب نشینی کرده اند. بوم شناس جنگل اندی مک کینون.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

“نظر شخصی من این است که سیستمی است که خیلی بد کار نمی کند. اما زمانی که ما اکنون در موقعیت‌هایی مانند وضعیت مورل‌ها در جنوب داخلی هستیم، شاید زمان آن رسیده است که به این سوال نگاهی بیندازیم.”

مک‌کینون می‌گوید مورل‌ها در زمین‌های تازه سوخته به دلایل متعددی رشد می‌کنند، از جمله دسترسی بیشتر به نور خورشید به جای پوشش درخت، گرم کردن خاک و مواد مغذی موجود در خاکستر باقی‌مانده.

این بدان معناست که با افزایش آتش‌سوزی‌های جنگلی در بریتیش کلمبیا و ایجاد موج‌های جدیدی از محصولات در زمین‌هایی که طرف‌های مختلف برای یافتن آنها در یک محیط غیرقانونی عجله دارند، درگیری‌های بیشتری بر سر برداشت مورل وجود دارد.

رکورد شکسته شدن فصل آتش سوزی جنگلی در جمهوری بریتانیا در سال گذشته شاهد سوختن 28400 کیلومتر مربع زمین توسط شعله های آتش، ده ها هزار نفر مجبور به تخلیه و از بین رفتن صدها خانه و ساختمان بود.

سرویس آتش‌نشانی جنگل‌های بریتانیایی آمریکا گفت که خشکسالی در بخش‌هایی از این استان خطر «آتش‌سوزی‌های زیرزمینی» را افزایش داده است که در طول زمستان در زیر زمین می‌سوزد و می‌تواند دوباره در بهار و تابستان شروع شود و بیش از 100 آتش‌سوزی در ژانویه گزارش شده است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

یکی از این آتش سوزی های باقی مانده آتش سوزی پتری کریک به مساحت 673 کیلومتر مربع در شمال فورت نلسون است که بزرگترین آتش سوزی جنگلی در بریتیش کلمبیا از روز شنبه بود.

مک‌کینون گفت: «پیش‌بینی می‌شود که تغییرات اقلیمی منجر به آب‌وهوای گرم‌تر و خشک‌تر در تابستان و شرایط برای آتش‌سوزی‌های شدیدتر شود.» بنابراین می‌توان انتظار داشت که اگر افزایش پیش‌بینی‌شده در تعداد و مساحت و شدت آتش‌سوزی‌های جنگلی را بدست آوریم، شاهد رونق متناظر در مورل‌های آتش‌سوزی خواهیم بود.»

توما گفت که واقعیت از قبل برای Skwlāx te Secwepemcul̓ecw رخ داده است، جایی که ساکنان آن در حال حاضر مشغول بازسازی خانه های خود پس از آتش سوزی های سال گذشته هستند، زیرا علوفه جویان بیشتر و بیشتری برای برداشت درختان مرموز ظاهر می شوند.

او گفت که در یک حادثه حتی “شخصی (که) معتقد بود این حق آنهاست” بود که در سرزمین ملی باشد، و “مقداری خشونت فیزیکی و ارعاب” وجود داشت، اگرچه او از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد. این حادثه به پلیس گزارش شد.

تومو گفت: “این یکی از آن مواردی بود که باعث شد — باشه، اکنون باید اقدام مثبتی انجام دهیم.” ما تصمیم گرفتیم، “باشه، کافی است، هیچ کس کار دیگری انجام نخواهد داد.” من در واقع نگهبانانی دارم که اکنون به آنجا می روند و سعی می کنند درگیری نداشته باشند، اما از مردم می خواهند که حداقل احترام بگذارند.”

تبلیغات 5

محتوای مقاله

توما گفت که نگهبان‌ها نه تنها برای محافظت از زمین‌های تازه سوخته، بلکه برای خود جویندگان نیز نصب می‌شوند، زیرا زمین پس از آتش‌سوزی می‌تواند خطرناک باشد و بسیاری از جویندگان «جنگجویان آخر هفته» هستند که خطر آسیب رساندن به خود را دارند.

او گفت که در حالی که علوفه گران باید قبل از رفتن به زمین و چیدن مورچه ها از مقامات دولتی مجوز بگیرند، او در حال حاضر روی کار با استان بر روی یک “سیستم همکاری” برای اطمینان از ایمن بودن مردم و حفاظت از محیط زیست متمرکز است.

توما گفت: “در حال حاضر هنوز در مراحل اولیه است و ما در تلاش برای ایجاد یک رابطه کاری هستیم که امیدواریم بیش از عمر ما دوام بیاورد.” ما به عنوان متولیان اصلی زمین، مایلیم مدیریت حوضه هایی را که بخشی از قلمرو سنتی ما هستند به دست آوریم.»

لیست های آنلاین قیمت مورل های تازه وحشی کانادایی را حدود 30 دلار در هر پوند نشان می دهد.

توسط ویراستاران توصیه شده است

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید