تقسیم سهام انویدیا 10 به 1 اعمال می شود


محتوای مقاله

تقسیم سهام انویدیا 10 به 1 از دوشنبه اعمال می شود و به سرمایه گذاران 9 سهم اضافی برای هر سهامی که قبلاً دارند می دهد.

محتوای مقاله

قیمت سهام انویدیا پس از بیش از سه برابر شدن در سال 2023، امسال بیش از دو برابر شده است و اکنون سومین شرکت با ارزش در S&P 500 است. رشد سریع به انویدیا اجازه داد تا هفته گذشته برای مدت کوتاهی اپل را پشت سر بگذارد، زمانی که انویدیا از رتبه دوم باارزش پیشی گرفت. هزینه شرکت در بازارهای ایالات متحده 3 تریلیون دلار است.

این سازنده تراشه شاهد افزایش تقاضا برای نیمه هادی های خود است که برای تقویت برنامه های هوش مصنوعی استفاده می شود. درآمد این شرکت در سه ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر شده است.

Nvidia که خود را به عنوان یکی از برجسته ترین بازیگران در زمینه هوش مصنوعی معرفی کرده است، اعداد خیره کننده ای را نشان می دهد. این یک نگاه است:

3.011 تریلیون دلار

ارزش کل بازار انویدیا تا چهارشنبه. در اوایل سال جاری، آمازون و آلفابت را پشت سر گذاشت و پس از مایکروسافت (3.168 تریلیون دلار) و اپل (3.029 تریلیون دلار) به سومین شرکت عمومی با ارزش تبدیل شد. دو سال پیش ارزش این شرکت تقریباً 418 میلیارد دلار بود.

محتوای مقاله

147 میلیارد دلار

این افزایش یک روزه در ارزش بازار انویدیا در روز چهارشنبه است.

10 برای 1

تقسیم سهام 10 به 1 شرکت در پایان معاملات روز جمعه موثر بود. این حرکت به هر سرمایه گذار 9 سهم اضافی به ازای هر سهمی که از قبل دارند می دهد.

شرکت ها اغلب تقسیم سهام را انجام می دهند تا سهام خود را بیشتر در دسترس سرمایه گذاران قرار دهند. سهام انویدیا در روز چهارشنبه با قیمت 1224.40 دلار بسته شد و آن را تنها یکی از 11 شرکت در S&P 500 با قیمت سهام بالای 1000 دلار کرد.

پس از تقسیم، سهام انویدیا در روز دوشنبه 120.89 دلار باز شد.

26 میلیارد دلار

درآمد انویدیا برای سه ماهه گذشته مالی. این بیش از سه برابر 7.2 میلیارد دلار گزارش شده برای مدت مشابه سال قبل است. وال استریت انتظار دارد انویدیا در سال مالی 2025 درآمدی معادل 117 میلیارد دلار داشته باشد که درآمد آن در سال 2024 تقریباً دو برابر و درآمد سال گذشته بیش از چهار برابر خواهد شد.

53.4٪

حاشیه سود خالص تخمینی انویدیا یا درصد درآمدی که به سود تبدیل می شود. از سوی دیگر، حدود 53 سنت از هر 1 دلار درآمد انویدیا در سال گذشته به سود اختصاص یافته است. در مقایسه، حاشیه خالص اپل در سه ماهه اخیر 26.3 درصد بود، در حالی که مایکروسافت 36.4 درصد بود. با این حال، هر دوی این شرکت ها به طور قابل توجهی درآمد بالاتری نسبت به Nvidia دارند.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید