ثروتمندان جهان دوباره ثروتمندتر می شوند، از جمله کانادایی ها


بر اساس این گزارش، ثروت افراد با ارزش خالص در جهان نزدیک به 87 تریلیون دلار است.

محتوای مقاله

بر اساس گزارشی که این هفته منتشر شد، ثروت ثروتمندان جهان بار دیگر رکورد می‌زند و آمریکای شمالی پیشتاز است.

بر اساس بیست و هشتمین گزارش سالانه جهانی ثروت توسط شرکت مشاوره Capgemini، ثروت ثروتمندان جهان در سال گذشته با 4.7 درصد رشد به 86.8 تریلیون دلار رسید و تعداد آنها با 5.1 درصد افزایش به نزدیک به 23 میلیون نفر رسید.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

این یک تغییر بزرگ در مقایسه با سال 2022 است، زمانی که فراوانی و تعداد آنها کاهش یافت.

این 23 میلیون نفر شامل “1٪” گروه کوچکی از مردم است که 34 درصد از ثروت جهان را در اختیار دارند. اما شامل میلیونرهای طبقه متوسط ​​با دارایی بین 5 تا 30 میلیون دلار و “میلیونرهای همسایه” نیز می شود که دارایی آنها از 1 تا 5 میلیون دلار متغیر است.


امروز ظهر برای یک پرسش و پاسخ زنده در مورد تصمیم بانک کانادا در مورد نرخ ها به ما بپیوندید


ثروتمندان آمریکای شمالی با رشد 7.2 درصدی ثروت و رشد 7.1 درصدی جمعیت ثروتمند بیشترین سود را تجربه کردند.

بخش عمده ای از این در ایالات متحده است، تا حدی به لطف عملکرد خارق العاده سهام فناوری به اصطلاح “Magnificent Seven”. اقتصادی که وضعیت بهتری نسبت به سایر کشورهای جهان داشت نیز کمک کرد.

در این گزارش آمده است که S&P 500 در سال 2023 بیش از 24 درصد رشد داشته است که تنها در سه ماهه چهارم 11 درصد افزایش یافته است.

اما ثروت کانادایی ها نیز رشد کرد و ثروتمندان 3.8 درصد بیشتر و جمعیت ثروتمند 3.6 درصد افزایش یافتند.

در این گزارش آمده است که پس از یک سال سخت 2022، TSX در سال 2023 رشد 8 درصدی را به ثبت رساند که عمدتاً ناشی از بخش فناوری بود که تقریباً 57 درصد افزایش یافت. با این حال، صنایع دوره ای شاخص را در برابر S&P 500 کشاندند، از جمله بخش مواد که نزدیک به 3 درصد سقوط کرد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

تحقیقات Capgemini نشان داده است که تغییر جهانی در ثروت منجر به “تغییر قابل توجهی” در نگرش شده است. ثروتمندان که در سال 2022 به سادگی به پول خود پایبند هستند، اکنون به دنبال رشد آن هستند.

“ریسک گریزی در حال کاهش است” و پول نقد از بالاترین سطح چند دهه در سال 2022 به 25 درصد در سال 2024 کاهش یافته است.

پس پولدارها الان پولشان را کجا می گذارند؟

آنقدر در انبار نیست. کپجمینی گفت که افراد دارای دارایی خالص بالا، دارایی های خود را به 21 درصد کاهش دادند که با وجود عملکرد خوب کلی بازار سهام، دو درصد کاهش داشت.

افراد بسیار ثروتمندی که خواهان رشد بسیار زیاد هستند، به سرمایه گذاری های جایگزین پربازده مانند کالاها، ارزها، سهام خصوصی، صندوق های تامینی و دارایی های دیجیتال روی می آورند. تخصیص آنها از 13 درصد در سال 2022 به 15 درصد افزایش یافته است.

ارزهای رمزنگاری شده محبوب هستند و نیمی از مدیران دارایی که توسط Capgemini مورد بررسی قرار گرفتند، افزایش علاقه مشتریان را گزارش کردند.

در مورد املاک هم همینطور است. ثروتمندان دارایی املاک خود را چهار درصد افزایش دادند و به نزدیک به 20 درصد رساندند. این گزارش می‌گوید با وجود نرخ‌های بالاتر وام مسکن، بازار جهانی املاک و مستغلات با قیمت بالا تا پایان سال 2023 به دلیل سرمایه‌گذاری ثروتمندان در خانه‌های دوم منفجر خواهد شد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در دبی، فروش خانه های فوق لوکس دو برابر شد و در لندن – 25 درصد.

در حالی که چندان جذاب نبود، اما تخصیص پرتفوی با درآمد ثابت به ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت که ۵ واحد درصد افزایش داشت، زیرا تورم کمتر این دارایی‌ها را جذاب‌تر کرد.

چالش بعدی برای ثروتمندان و کسانی که به آنها مشاوره می دهند این است که بفهمند چگونه این همه پول را منتقل کنند.

تخمین زده می شود که طی 20 سال آینده، نسل های سالخورده بیش از 80 تریلیون دلار آمریکا بگذرند.


اینجا ثبت نام کنید تا Posthaste مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده شود.


بهره وری
اقتصاد BMO

داده های دیروز نشان داد که عقب ماندگی بهره وری نیروی کار کانادا در سه ماهه اول بیشتر کاهش یافته است. بهره وری نیروی کار نسبت به سه ماهه قبل 0.3 درصد کاهش یافت و به کاهش تقریباً دو ساله ادامه داد.

شلی کاوشیک، اقتصاددان بانک مرکزی کانادا، که نمودار امروز را برای ما آورده است، می گوید در همین حال، در ایالات متحده، بهره وری همچنان در حال افزایش است.

و بهره وری بالاتر برای شما چه معنایی دارد؟ به گفته کاوشیک، در ایالات متحده، کارگران با فشار تورمی کمتر، رشد دستمزد بالاتری را تجربه کرده‌اند، به این معنی که آمریکایی‌ها هزینه بیشتری دارند، که شانس فرود نرم برای اقتصاد را افزایش می‌دهد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله


  • نمایندگان Cenovus Energy، Enbridge، Imperial Oil Limited، Shell Canada Limited و Suncor Energy در یک کمیته مجلس عوام حضور یافتند تا در مورد تلاش ها برای کاهش سود و انتشار گازهای گلخانه ای در صنعت نفت و گاز کانادا بحث کنند.
  • شورای خرده فروشی شاهدانه انتاریو نشست عمومی و کنفرانس سالانه خود را در تورنتو برگزار می کند.
  • داده های امروز: تجارت کالاهای بین المللی کانادا، تراز تجاری ایالات متحده، بهره وری غیر کشاورزی
  • درآمد: Saputo Inc، شرکت JM Smucker

بازارها
پست مالی

توسط ویراستاران توصیه شده است


همه عاشق داستان بازگشت هستند، به خصوص سرمایه گذارانی که روی شرکت اپل شرط بندی می کنند. در سال 1987، زمانی که ارزش سهام آن 12 سنت بود، امروز ارزش آنها 190 دلار آمریکا است. پیتر هادسون، سرمایه‌گذار کهنه‌کار، بسیاری از این داستان‌های چرخشی را دیده است و به پنج شرکت اخیر نگاه می‌کند که اکنون جان تازه‌ای به خود گرفته‌اند. آنها را بررسی کنید

تبلیغات 6

محتوای مقاله


آیا نگران این هستید که آیا به اندازه کافی برای بازنشستگی خواهید داشت؟ آیا نیاز به تنظیم سبد سهام خود دارید؟ آیا می‌پرسید چگونه می‌توان زندگی را تامین کرد؟ اطلاعات تماس و اصل مشکل خود را برای ما بنویسید و ما سعی می کنیم کارشناسانی را برای کمک به شما بیابیم و همچنین یک داستان مالی خانواده در مورد آن می نویسیم (البته نام شما را ذکر نمی کنیم). اگر سوال ساده‌تری دارید، تیم هک FP Answers به ​​رهبری جولی کازین می‌تواند به آن پاسخ دهد.


مک آلیستر در مورد وام مسکن

آیا می خواهید در مورد وام مسکن بیشتر بدانید؟ از آخرین روندها گرفته تا فرصت‌های تامین مالی که نمی‌خواهید از دست بدهید، ستون پست مالی رابرت مک لیکر، استراتژیست وام مسکن، می‌تواند به هدایت بخش پیچیده کمک کند. همچنین، صفحه نرخ وام مسکن آن را برای پایین ترین نرخ وام مسکن ملی کانادا که روزانه به روز می شود، بررسی کنید.


Posthaste امروز توسط پاملا هاون، با گزارش های اضافی از کارکنان در Financial Post، The Canadian Press و Bloomberg نوشته شده است.

ایده، طرح، گزارش تحریم یا پیشنهادی برای این خبرنامه دارید؟ به ما در posthaste@postmedia.com ایمیل بزنید.


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید