دادگاه پیشنهاد بررسی انقضای مجوزهای مزرعه ماهی بریتانیا را رد کرد


محتوای مقاله

دادگاه فدرال درخواست دو کشور اول و اپراتور مزرعه ماهی قزل آلا برای بررسی تصمیم اتاوا مبنی بر عدم تمدید مجوز 15 تور باز برای پرورش ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس در آب های بریتانیا را رد کرد.

در حکم کتبی قاضی پل فاولا آمده است که تصمیم جویس موری وزیر سابق شیلات در فوریه 2023 مبنی بر عدم تمدید مجوز برای مزارع در اطراف جزایر دیسکاوری بی. ای. «وظیفه مشاوره» را برآورده می کند و «حقوق اپراتورها را برای رعایت عدالت رویه نقض نمی کند». »

محتوای مقاله

فاول همچنین می گوید که تصمیم فدرال، که به خطرات نامشخص ماهیگیری برای ماهی قزل آلا وحشی اشاره می کند، “معقول” بود.

درخواست بررسی قضایی تصمیم مبنی بر امتناع از تمدید مجوزها توسط مردم Wai Wai Kum و Wai Wai Kai در مناطق جزیره Quadra و رودخانه Campbell و همچنین اپراتورهای مزرعه ماهی قزل آلا از جمله Grieg Seafood راه اندازی شد.

انجمن پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در بریتیش کلمبیا در یک پاسخ ایمیلی اعلام کرد که از شنیدن نتایج ناامید شده است، اما با وزیر فعلی شیلات دایان لبوتیلیه “هنوز راهی باقی مانده است”.

در بیانیه‌ای کتبی، گروه ماهیگیری با تور باز Wild First می‌گوید که تصمیم دادگاه فدرال پس از «مشاوره‌های گسترده با صنعت، اولین ملل و جامعه مدنی»، «تأیید» حرکت موری است.

تونی آلارد، رئیس وایلد فرست، می‌گوید: «او تلاش کرد تا در مورد علمی که توسط مقامات بخش او نادیده گرفته می‌شد، بیاموزد و انتخاب درستی انجام داد. ما از او به خاطر اقدام قاطعانه برای محافظت از ماهی آزاد وحشی سپاسگزاریم.»

اسناد دادگاه می گوید که First Nations درخواست را با نگرانی در مورد وظیفه وزیر فدرال برای مشاوره ارائه کرده است، در حالی که اپراتورهای مزرعه ماهی قزل آلا یک بررسی عادلانه رویه تصمیم موری را ارائه کردند.

محتوای مقاله

“بررسی قضایی توسط We Wai Kai و Wei Wai Kum First Nations، و همچنین Mowi Canada West، CermaqCanada و Grieg Seafood، پس از تصمیم جویس موری، وزیر سابق DFO مبنی بر عدم تمدید مجوزهای آبزی پروری در منطقه جزایر دیسکاوری، انجام شد. انجمن کشاورزان ماهی قزل آلا بریتیش کلمبیا در بیانیه‌ای گفت: در قلمرو سنتی اصلی لایچ کویل تاچ و کلاهوز.

نامه مأموریت موری از نخست وزیر جاستین ترودو، او را موظف به ایجاد طرحی برای دور شدن از پرورش ماهی آزاد در سال 2025 در بریتیش کلمبیا کرد، پیامی که در نامه ای مشابه به وزیر فعلی شیلات دایان لبوتیلیه منعکس شد.

نه وزارت شیلات و نه وزیر هنوز برنامه های انتقال نهایی 79 مزرعه ماهی قزل آلا در BC را منتشر نکرده اند.

انجمن پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در آمریکای بریتانیایی گفت که یک تحلیل نشان می دهد که در صورت تمدید نشدن مجوزها، استان ممکن است سالانه بیش از 4700 شغل و 1.2 میلیارد دلار فعالیت اقتصادی را از دست بدهد.

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید