رویاهای کانادایی ها برای مالکیت خانه علیرغم افزایش قیمت ها ثابت مانده است


اما بیشتر آنها می گویند که حداقل دو سال طول می کشد

محتوای مقاله

طبق یک نظرسنجی جدید توسط بانک Toronto-Dominion، با وجود افزایش قیمت مسکن و کمبود عرضه مسکن، رویای کانادایی‌ها برای داشتن خانه ثابت است و 74 درصد از خریداران بالقوه هنوز امیدوار به خرید خانه در پنج سال آینده هستند.

اما 58 درصد از 882 کانادایی مورد بررسی که قصد خرید در پنج سال آینده را دارند، می گویند که احتمالاً حداقل به دو سال نیاز دارند تا در موقعیت مالی برای انجام این کار باشند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

با این حال، به نظر می رسد که آنها برنامه هایی برای رسیدن به این هدف دارند: 56 درصد از خریداران بالقوه هزینه های غیرضروری خود را کاهش می دهند و 52 درصد دیگر قصد دارند پول بیشتری سرمایه گذاری کنند. برخی دیگر قصد دارند با یک متخصص مالی همکاری کنند تا برنامه ای تهیه کنند یا وام بگیرند. و هشت درصد قصد دارند با تلاش برای خرید خانه با شخصی که شریک زندگی آنها نیست، از روند رو به رشد مالکیت مشترک استفاده کنند.

محتوای مقاله

اما موانعی بر سر راه مالکیت خانه باقی مانده است و 95 درصد از خریداران بالقوه می گویند که نگران وام مسکن یا روند خرید خانه هستند.

ناتاشا استرومینیکوفسکی، معاون سفر مالکان خانه در TD، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “پیمایش فرآیند خرید وام مسکن و خرید خانه می تواند برای بسیاری از کانادایی ها کار دلهره آور باشد.”

احساسات منفی زیادی وجود دارد، به طوری که 46 درصد از خریداران می گویند که احساس استرس، 41 درصد مضطرب و 34 درصد احساس ناامیدی در تلاش برای هدایت فرآیند دارند و می گویند که اگر به مشاوره سریع یک متخصص دسترسی داشته باشند، احساس اطمینان بیشتری می کنند.

استرومینیکوفسکی گفت: «برای کانادایی‌هایی که می‌خواهند رویای مالکیت خانه خود را محقق کنند، مهم است که صبور بمانند، مطلع بمانند، به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشند و برنامه داشته باشند. “پیروی از این مراحل می تواند به کاهش استرس یا عدم اطمینانی که کانادایی ها ممکن است احساس کنند کمک کند و می تواند به عنوان راهنمای خریداران بالقوه خانه در سفر خود به سمت مالکیت خانه باشد.”

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

از 885 صاحب خانه مورد بررسی، 82 درصد از کسانی که شش سال پیش خانه ای خریدند گفتند که فرآیند خرید خانه را “آسان” می دانستند و 64 درصد گفتند که این سهولت ناشی از خرید خانه مورد نظرشان در حد بودجه است.

استرومینیکوفسکی گفت: “نتایج نظرسنجی به ما می گوید که اکثر کانادایی هایی که حداقل شش سال پیش فرآیند خرید وام مسکن و خانه را پشت سر گذاشتند، فکر می کردند که این کار نسبتاً آسان است، و بسیاری دریافتند که می توانند خانه مورد نظر خود را بپردازند.” “امروز، واقعیت برای بسیاری از کانادایی ها بسیار متفاوت است.”

در واقع، 76 درصد از خریداران بالقوه نگران قیمت فعلی مسکن و 61 درصد نگران وضعیت نرخ بهره فعلی هستند. 44 درصد دیگر نیز نگران دانستن بهترین زمان برای خرید هستند و 36 درصد نیز نگران گزینه های وام مسکنی هستند که بیشترین سود را برای آنها خواهد داشت.

استرومینیکوفسکی گفت: «با تمام چالش‌هایی که خریداران مسکن بالقوه در سال 2024 با آن مواجه خواهند شد، اکنون بیش از هر زمان دیگری به مشاوره‌های مورد اعتماد نیاز است.


اینجا ثبت نام کنید تا Posthaste مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده شود.


سرمایه گذاری مستقیم خارجی کانادا

معامله مهم رویال بانک کانادا برای خرید بازوی کانادایی HSBC Holdings PLC منجر به اولین کاهش سرمایه گذاری مستقیم خارجی این کشور در 14 سال گذشته شده است. اداره آمار کانادا روز پنجشنبه اعلام کرد که خارجی ها در سه ماهه اول 6.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم داشته اند. این اولین بار از سال 2010 است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

آژانس گفت که این رقم توسط سرمایه گذاران خارجی که دارایی هایی به ارزش 11.1 میلیارد دلار را از طریق ادغام و تملک واگذار می کنند، ایجاد شده است. در اواخر ماه مارس، رویال بانک خرید دارایی HSBC کانادا را به مبلغ بیش از 13 میلیارد دلار تکمیل کرد. این در داده های حساب جاری به عنوان سرمایه گذاران مستقیم خارجی که دارایی های موجود را به سرمایه گذاران کانادایی می فروشند، ثبت می شود. – بلومبرگ


  • داده های امروز: تولید ناخالص داخلی واقعی کانادا Q1، ماهانه تولید ناخالص داخلی واقعی ماهانه، مارس نظارت مالی اتاوا، آوریل درآمد و مصرف شخصی ایالات متحده، PMI شیکاگو می
  • درآمد: Canadian Western Bank، Laurentian Bank of Canada، BRP Inc.

بازارها
پست مالی

توسط ویراستاران توصیه شده است


اگر اخیراً فارغ التحصیل شده اید و سعی می کنید تصمیم بگیرید که با بقیه زندگی خود چه کار کنید، یا کسی را می شناسید که چنین است، شما تنها نیستید. گذار از ساختار دو دهه ای که با آموزش رسمی همراه است به زندگی خودگردان می تواند یک تعدیل عمده باشد. هیچ پاسخ یکسانی برای آنچه بعد از فارغ التحصیلی می آید وجود ندارد، زیرا هر مسیر منحصر به فرد است و فارغ التحصیلان امروزی احتمالاً قبل از بازنشستگی دو یا حتی سه شغل اصلی خواهند داشت. اما چند ملاحظات مالی وجود دارد که باید در هنگام انتخاب انتخاب هایی که با اهداف و ارزش های شما همخوانی دارند، در نظر داشته باشید. ساندرا فرای، مشاور اعتباری، پنج مورد از آنها را شرح می دهد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله


آیا نگران این هستید که آیا به اندازه کافی برای بازنشستگی خواهید داشت؟ آیا نیاز به تنظیم سبد سهام خود دارید؟ آیا می‌پرسید چگونه می‌توان زندگی را تامین کرد؟ اطلاعات تماس و اصل مشکل خود را برای ما بنویسید و ما سعی می کنیم کارشناسانی را برای کمک به شما بیابیم و همچنین یک داستان مالی خانواده در مورد آن می نویسیم (البته نام شما را ذکر نمی کنیم). اگر سوال ساده‌تری دارید، تیم هک FP Answers به ​​رهبری جولی کازین می‌تواند به آن پاسخ دهد.


مک آلیستر در مورد وام مسکن

آیا می خواهید در مورد وام مسکن بیشتر بدانید؟ از آخرین روندها گرفته تا فرصت‌های تامین مالی که نمی‌خواهید از دست بدهید، ستون پست مالی رابرت مک لیکر، استراتژیست وام مسکن، می‌تواند به هدایت بخش پیچیده کمک کند. همچنین، صفحه نرخ وام مسکن آن را برای پایین ترین نرخ وام مسکن ملی کانادا که روزانه به روز می شود، بررسی کنید.


Posthaste امروز توسط نوئلا آویدیا، با گزارش های اضافی از کارکنان در Financial Post، The Canadian Press و Bloomberg نوشته شده است.

ایده، طرح، گزارش تحریم یا پیشنهادی برای این خبرنامه دارید؟ به ما در posthaste@postmedia.com ایمیل بزنید.


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید