سلتیکس در فینال NBA با نتیجه 105-98 ماوریکس را شکست داد و 2-0 پیش افتاد.


محتوای مقاله

بوستون – جرو هالیدی گل زد. دریک وایت یک بلوک تعقیب را اضافه کرد. جیسون تاتوم و جیلن براون نیز با پاس دادن و دفاع همکاری کردند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

ماوریکس می تواند دیگر نگران این باشد که بهترین بازیکن بوستون کیست. تمام کسانی که سلتیکس به بازی آورده اند به آنها کمک می کنند تا به قهرمانی بی سابقه هجده NBA نزدیک شوند.

هالیدی 26 امتیاز و 11 ریباند داشت و وایت در زمین مسابقه دوید تا آخرین فرصت دالاس برای تبدیل شدن به بازی یک مالکیت یکشنبه شب را از بین ببرد زیرا بوستون ماوریکس را 105-98 شکست داد و 2-0 از NBA پیش افتاد. نهایی.

جو ماتزولو، مربی بوستون، گفت: “من واقعا از شنیدن در مورد یک پسر، این مرد، آن مرد، و هر کسی که سعی می کند آن را به عنوان چیزی غیر از بسکتبال سلتیکس بشناسد، خسته شده ام.” همه کسانی که امروز در آن دادگاه قدم گذاشتند، در هر دو طرف دادگاه پیروز شده اند.»

تیتوم یک شب تیراندازی سخت را با 12 پاس منجر به گل و 9 ریباند برای 18 امتیاز جبران کرد. براون با سه توپ ربایی، 21 امتیاز را به ثمر رساند، وایت 18 امتیاز و سه توپ ربایی داشت، و تنها سبد پیتون پریچارد در این بازی یک شوت نیمه زمینی بود که صدای زنگ کوارتر سوم را شکست داد و بوستون را 83-74 جلو انداخت.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

لوکا دانچیچ، ستاره تیم ماوریکس، که برای اولین تریپل دابل تاریخ مسابقات فینال های NBA، 32 امتیاز، 11 ریباند و 11 پاس منجر به گل کسب کرد، گفت: “به همین دلیل است که آنها تیم شماره 1 NBA با رکورد شماره 1 هستند.” دالاس”. آنها بازیکنان بزرگ زیادی دارند. اساساً هر کسی می تواند ترک کند.”

دونچیچ که کمتر از دو ساعت قبل از اطلاع رسانی در لیست مشکوک قرار گرفت، دهمین تریپل دابل پلی آف حرفه ای خود را انجام داد. اما او فقط سه امتیاز را در چهارمین بازی به دست آورد و یک بازی سه امتیازی را در فاصله 1:15 باقی مانده انجام داد و دالاس 9 امتیاز متوالی به ثمر رساند تا اختلاف 14 امتیازی را به 103-98 کاهش دهد.

بعد از اینکه دریک جونز جونیور مانع از دانک زدن تاتوم شد، وایت به دادگاه دوید تا مانع دانک احتمالی پی جی واشنگتن با براون شود. براون در انتهای دیگر یک layup انجام داد، سپس دانچیچ یک فوتی از فاصله 3 امتیازی را در 28 ثانیه باقی مانده از دست داد و به آخرین فرصت دالاس برای بازگشت پایان داد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

جیسون کید، مربی ماوریکس گفت: “او فوق العاده بود.” لوکا بازیکن خاصی است – اگر بهترین بازیکن جهان نباشد – و مشکلاتی ایجاد می کند. او قادر به ایجاد فرصت های باز است و ما از آنها استفاده نکردیم.”

بازی های 3 و 4 چهارشنبه و جمعه در دالاس برگزار می شود. بوستون در این فصل بعد در جاده ها شکست نخورده است، اما ماوریکس باید این رگه را بگذراند تا از جارو شدن جلوگیری کنند و به باغ بوستون بازگردند، جایی که هواداران خانگی در حال خالی کردن فضایی در تیرها برای یک بنر دیگر هستند.

این نهمین باری بود که سلتیکس در فینال های NBA یک استارت داشت. آنها هشت بازی قبلی را برده بودند و هرگز در هیچ یک از آنها مجبور به بازی 7 نشده بودند.

یک روز پس از اینکه کید سعی کرد با نام بردن از براون – نه تاتوم، یک ستاره تمام ستاره NBA – به عنوان بهترین بازیکن تیم، در رختکن سلتیکس اختلاف ایجاد کند، بوستون نشان داد که چرا مهم نیست.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

کریستاپس پورزینگیس برای بوستون که در صدر جدول قرار دارد به امتیاز 12 رسید. تاتوم 6 از 22 تیراندازی و 1 از 7 از برد 3 امتیازی بود. سلتیکس از فاصله دور 10 بر 39 رفت.

کایری اروینگ، که از زمان پایان حضورش در بوستون در سال 2019، خصومت هواداران محلی را برانگیخت، 16 امتیاز کسب کرد. او در 12 بازی متوالی مقابل سلتیکس شکست خورد.

برخلاف برد 107-89 آنها در بازی 1، زمانی که بوستون در کوارتر اول 7 بر 15 از محدوده 3 امتیازی پیش افتاد و 17 امتیاز پیش افتاد، سلتیکس 8 تلاش دوربرد اول خود را در روز یکشنبه از دست داد. دالاس در کل کوارتر اول پیش بود.

در بازی باز، تاتوم بدون گل رفت و در نیمه دوم تنها 5 امتیاز داشت، در حالی که او هنوز 0 بر 3 از محدوده 3 امتیازی بود. بوستون هنوز از فاصله دور فقط 5 بر 30 بود که پیتون پریچارد در کوارتر سوم با یک ضربه نیمه زمین در زنگ ساعت، بوستون را 83-74 جلو انداخت.

این موضوع جمعیتی را که قبلاً در بیشتر مواقع با سوت و شعارهای نیمه مبتذل به ایروینگ سرنا داده بودند، هیجان زده کرد. ایروینگ با تکان دادن سرش به شوخی ها اذعان کرد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید