فرانسه در دیدار نهایی یورو 2024 برابر کانادا به تساوی رسید


محتوای مقاله

مادرید – کیلیان امباپه در آستانه مسابقات قهرمانی اروپا کمی استراحت کرد و تنها حدود 20 دقیقه بازی کرد و فرانسه روز یکشنبه در آخرین تدارکات خود مقابل کانادا به تساوی 0-0 رسید.

محتوای مقاله

بازی در بوردو آخرین بازی خانگی اولیویه ژیرو برای تیم ملی فرانسه بود. این مهاجم که به باشگاه لیگ برتر فوتبال لس آنجلس می پیوندد، پس از یورو 2024 که از روز جمعه در آلمان آغاز می شود، به کار خود در تیم ملی فرانسه پایان خواهد داد.

امباپه در دقیقه 74 وارد زمین شد و نتوانست فرانسه را به پیروزی برساند. او روز چهارشنبه کل بازی دوستانه مقابل لوکزامبورگ را انجام داد و در پیروزی 3-0 فرانسه در بازی رفت از زمان قطعی شدن انتقالش از پاری سن ژرمن به رئال مادرید، گلزنی کرد.

بازی افتتاحیه فرانسه در یورو 2024 در 17 ژوئن برابر اتریش برگزار خواهد شد.

گفته می شود امباپه پس از بازی مقابل لوکزامبورگ آمادگی کامل نداشت و چندین جلسه تمرینی را در طول هفته از دست داد، اما انتظار می رود که نقش کلیدی برای فرانسه در آلمان داشته باشد.

محتوای مقاله

فرانسه نایب قهرمان جام جهانی 2022 آرژانتین در گروه D با لهستان و هلند همگروه است.

تیم ملی ایتالیا قهرمان فعلی اروپا در بوسنی و هرزگوین با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.

تک گل را داویده فراتسی با یک ضربه ایستگاهی در دقیقه 38 در امپولی به ثمر رساند.

ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد اما نتوانست به دو جام جهانی اخیر راه یابد. او بازی خود در یورو 2024 را از شنبه مقابل آلبانی آغاز می کند. دیگر تیم های گروه B اسپانیا و کرواسی هستند. اسپانیا روز شنبه 5-1 ایرلند شمالی را شکست داد و کرواسی 2-1 پرتغال را شکست داد.

همچنین روز یکشنبه، اسلواکی با گل های یوراج کوک، روبرت بوژنیک و لازلو بنس و گل به خودی اتان آمپادو، ولز را 4-0 شکست داد و فشار روی راب پیج سرمربی ولز را افزایش داد.

اسلواکی مسابقات یورو 2024 خود را از 17 ژوئن برابر بلژیک آغاز خواهد کرد. دیگر تیم های گروه E رومانی و اوکراین هستند.

مونته نگرو در خانه با نتیجه 3-1 مغلوب گرجستان شد که در گروه F با پرتغال، ترکیه و جمهوری چک همگروه است.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید