قارچ جادویی مجوز صادرات در کانادا را در مسابقه روانگردان دریافت کرده است


محتوای مقاله

کانادا به یک استارت آپ مجوز صادر کرده است تا روانگردان های روانگردان را برای استفاده بیماران به استرالیا صادر کند که این آخرین نقطه عطف در تلاش برای رشد بالقوه روانگردان های پزشکی است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

سخنگوی این شرکت گفت که Health Canada مجوز تولید دارو را به Optimi Health Corp اعطا کرده است و به آن اجازه می دهد قرص های حاوی عصاره قارچ جادویی سیلوسایبین و MDMA، یک ماده کنترل شده و غیرقانونی، را به یک تامین کننده در استرالیا عرضه کند.

این شرکت کوچک ونکوور امیدوار است که این گواهینامه بتواند راه را برای بازار گسترده ای برای روانگردان ها به عنوان دارو هموار کند، در حالی که به آن مزیتی برای حرکت اولیه می دهد.

سخنگوی Health Canada گفت که تاکنون هفت شرکت به طور قانونی سیلوسایبین، MDMA یا هر دو را از کشور صادر کرده‌اند که همگی برای اهداف کارآزمایی بالینی هستند. او نمی تواند بگوید که آیا قبلاً برای استفاده معمول بیماران صادر شده است یا خیر. او به دلیل نگرانی های امنیتی از ذکر نام هفت شرکت خودداری کرد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

به گفته رئیس John James “JJ” Wilson، یکی از بنیانگذاران و پسر بنیانگذار میلیاردر Lululemon Athletica Inc.، چیپ ویلسون، این نقطه عطف Optimi را در یک باشگاه کوچک از تامین کنندگان قانونی بین المللی روانگردان قرار می دهد.

توسط ویراستاران توصیه شده است

J.J گفت: چشم انداز Optimi این است که “بزرگترین تولید کننده سیلوسایبین و MDMA مقیاس پذیر موجود در سطح جهان باشد.” ویلسون در یک مصاحبه جهان آن را به عنوان جایگزینی برای داروهای سنتی برای درمان این اختلالات سلامت روان جدی‌تر می‌گیرد.»

ویلسون گفت که بازار امروز بیشتر بالینی است تا تفریحی و مشابهت با قانونی شدن حشیش در کانادا و بسیاری از ایالت های ایالات متحده را کم اهمیت جلوه می دهد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

Optimi شرط می‌بندد که اگرچه قارچ‌های جادویی به طور طبیعی وجود دارند، اما تقاضا برای نسخه دارویی این ماده بالا خواهد بود و شرکت قدرت و مقیاس عرضه آن را خواهد داشت.

بایگانی‌ها نشان می‌دهند که از آنجایی که این شرکت به دنبال ایجاد این جایگاه، بهبود فرآیندها و بستن قراردادهای عرضه اولیه است، بیش از یک میلیون دلار در هر سه ماه از دست می‌دهد و مرتباً سرمایه جمع‌آوری می‌کند. چیپ ویلسون، که عضو هیئت مشاوران است، در پایان سال 2022 سهامی را با گزینه هایی به ارزش 3.3 میلیون دلار خریداری کرد و شرکت از آن زمان یک مکان خصوصی کوچک را بسته است.

Optimi برای رشد، آزمایش و برداشت، فضایی به مساحت 20000 فوت مربع را در پرینستون، بریتیش کلمبیا، یک شهر معدنی و چوب بری با حدود 3000 نفر در کوهستان های سه ساعت در شرق ونکوور، ایجاد کرد. انبارهای آبی وهم انگیز در پشت نرده های امنیتی بالا قرار دارند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

بازدیدکنندگان باید کارت شناسایی دولتی را نشان دهند، لباس های محافظ بپوشند و از جت های هوایی عبور کنند تا از آلودگی جلوگیری شود. اگرچه گونه‌های قارچ‌های موجود در انبار دارای نام‌های خنده‌دار و ناپسند مانند “حسادت آلت تناسلی آلبینو” هستند، اما Optimi این گیاه را برای گذراندن آزمایش‌های دقیق کیفیت تولید تعیین شده توسط مقامات ساخته است. کارکنان باید بررسی شوند.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

همه این تلاش ها و سرمایه گذاری ها بخشی از نبرد برای موقعیت های رهبری برای یک رنسانس روانگردان احتمالی است.

اگرچه بسیاری از حوزه‌های قضایی مقررات مربوط به شاهدانه را کاهش داده‌اند، اما نگهداری منظم، فروش و توزیع روان‌گردان قدرتمند در کانادا و ایالات متحده غیرقانونی است. تحقیقات افزایش یافته است – و در برخی شهرها، مانند ونکوور، کارآفرینان سرکش حتی فروشگاه‌های آجر و ملات باز کرده‌اند که داروهای روان‌گردان را بدون مجازات می‌فروشند.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

Optimi گفت که در صورت انتقال MDMA و قارچ آماده است ابتدا وارد عمل شود و به تغییر مقررات اشاره کرد.

ژوئن گذشته، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اولین پیش نویس دستورالعمل های آزمایشات بالینی خود را برای روانگردان ها منتشر کرد و گفت که آنها “وعده اولیه” را نشان می دهند. یک ماه بعد، استرالیا اولین مسیر جهان را برای روانپزشکان مجاز برای دسترسی به MDMA و psilocybin باز کرد و گفت که می توان از آنها به ترتیب برای درمان اختلال استرس پس از سانحه و افسردگی مقاوم به درمان استفاده کرد.

مشاوران خارج از سازمان غذا و دارو در حال آماده شدن برای نشستی در این هفته هستند تا داروی MDMA شرکت Lykos Therapeutics Inc. برای درمان اختلال استرس پس از سانحه گزارشی توسط دانشمندان آژانس که روز جمعه منتشر شد، بر مشکلات ارزیابی دارو و خطرات احتمالی آن متمرکز بود.

با این حال، مدل‌های کسب‌وکار اثبات‌نشده و تغییر مقررات به این معنی است که چشم‌انداز سرمایه‌گذاری بسیار نامشخص است.

همانند شرکت‌های حشیش، استارت‌آپ‌های روانگردان نیز تغییراتی را تجربه کرده‌اند. قیمت سهام Optimi از IPO در سال 2021، 43 درصد کاهش یافته است. سایرین، از جمله Lucy Scientific Discovery Inc., Psyence Biomedical Ltd. و AWAKN Life Sciences Corp. نیز پس از عرضه در بورس شاهد سقوط سهام خود بودند.

ویلسون گفت: «در سال 2024، ما یک استراتژی سرمایه برای چگونگی حرکت به مرحله بعدی توسعه خواهیم داد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید