معترضان پس از مسدود کردن تردد در پل مونترال به فرمول 1 دستگیر شدند


محتوای مقاله

مونترال – پلیس پنج معترض محیط زیست را روز یکشنبه دستگیر کرد که تردد روی پل منتهی به جزیره مونترال، محل برگزاری مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 کانادا را مسدود کرده بودند.

محتوای مقاله

سابرینا گوتیه، سخنگوی پلیس گفت که معترضان که متهم به ممانعت از عبور و مرور بودند، چند مسیر پل کنکورد را برای نزدیک به نیم ساعت از ساعت 11 صبح مسدود کردند.

این فعالان از حامیان آخرین نسل کانادا هستند، یک گروه خودخوانده «مقاومت مدنی» که از دولت فدرال خواسته است تا یک آژانس ملی برای مبارزه با آتش‌سوزی‌های جنگلی ایجاد کند.

مسابقات F1 مملو از نفت و گاز است. و ما می دانیم که همین صنایع در بحران آتش سوزی وحشتناکی که در این کشور شاهد آن هستیم، که تابستان گذشته 240000 نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرد، کمک می کنند.

این تظاهرات، ساعاتی قبل از اینکه رانندگان فرمول 1 برای مسابقه سالانه 70 دور در اطراف پیست ژیل ویلنوو، که دور جزیره می چرخد، حرکت کنند، ترافیک را در مسیرهای شرقی پل جزیره نوتردام متوقف کرد.

گروه‌های مختلف زیست‌محیطی به آلودگی ناشی از موتوراسپرت نخبگان اشاره می‌کنند که در سال 2019 معادل 257000 تن دی اکسید کربن منتشر کرد – بیش از گامبیا – بدون احتساب انتشارات ناشی از سفر هواداران به رویدادهای جهانی.

فرمول 1 متعهد شده است تا سال 2030 به انتشار خالص کربن صفر برسد و تا سال 2025 همه مسابقات را پایدار کند.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید