نخست وزیر تازه منتخب هائیتی از بیمارستان مرخص شد


محتوای مقاله

پورت او پرینس، هائیتی – نخست وزیر تازه منتخب هائیتی، هری کانیل، روز یکشنبه پس از گذراندن شب تحت درمان به دلیل یک بیماری نامشخص از بیمارستان مرخص شد.

محتوای مقاله

در ویدئویی که در یوتیوب منتشر شد، کانل گفت که احساس خوبی دارد و “آماده” است تا با تشکیل دولتی که مسائلی مانند بهداشت را نیز در اولویت قرار دهد، کمک کند تا کشور را از بحران امنیتی کنونی خارج کند.

کانل در ویدئوی خود گفت: “در تمام مدتی که در بیمارستان بودم، یک چیزی که به آن فکر می کردم این بود که افرادی که باید به یک بیمارستان عمومی بروند نمی توانند به آنجا برسند (به دلیل خشونت گسترده). افرادی که به مراقبت های بهداشتی نیاز دارند نمی توانند آن را بپردازند.”

کانیل در اول ژوئن پس از انتخاب یک شورای انتقالی به هائیتی به عنوان نخست وزیر جدید این کشور وارد شد. او در خارج از کشور به عنوان مدیر منطقه ای یونیسف برای آمریکای لاتین و کارائیب کار می کرد.

نخست‌وزیر جدید با کار دشواری روبروست: او باید خشونت‌های گسترده گروه‌ها را متوقف کند و در عین حال به رهایی هائیتی از فقر عمیق کمک کند، طبق آخرین داده‌های موجود، تورم به رکورد 29 درصد رسیده است.

محتوای مقاله

این باندها که حداقل 80 درصد از پورتو پرنس را کنترل می کنند، در سال های اخیر بیش از 360000 نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده اند و مسیرهای کلیدی از پایتخت به مناطق شمالی و جنوبی هائیتی را کنترل می کنند که اغلب حمل و نقل مهم را فلج می کند. کالاها

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

آریل هنری، سلف کانیل، در ماه آوریل پس از حمله هماهنگ باندهایی که پاسگاه های پلیس را تصرف کردند، به زندان ها یورش بردند و فرودگاه بین المللی اصلی کشور را تصرف کردند، در حالی که هنری در سفر رسمی به کنیا بود، مجبور به استعفا شد.

دولت هائیتی اکنون منتظر استقرار پلیس تحت حمایت سازمان ملل از کنیا و سایر کشورها است.

یکی از نزدیکان کانیل که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد به دلیل اینکه او مجاز به صحبت با رسانه ها نبود، شنبه شب به آسوشیتدپرس گفت که در کنار نخست وزیر بود که متوجه کانیل شد که به گفته او از آسم رنج می برد. و گاهی اوقات از یک استنشاقی استفاده می کند، به نظر می رسد مشکل تنفس دارد. این مرد گفت که با مقامات ارشد تماس گرفت و به آنها گفت که کونیل باید به بیمارستان منتقل شود.

در ویدئویی که روز یکشنبه منتشر شد، کنیل با روحیه ای خوب ظاهر شد، پیراهنی بنفش بر تن داشت و در پس زمینه ای از درختان و بوته ها صحبت می کرد.

وی گفت: امیدوارم تا ابتدای هفته آینده بتوانیم دولت تشکیل دهیم. من تمام تلاشم را انجام می دهم تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.»

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید