ابی اهل بی سی از پول مهاجرت کبک ناامید است


ایبی می‌گوید این خبر مبنی بر اینکه اتاوا به کبک 750 میلیون دلار برای کمک به پرداخت هزینه افزایش ساکنان موقت پیشنهاد داده است، ناامیدکننده است. ادامه مطلب

محتوای مقاله

WHITEHORSE – بی‌سی دیوید ابی گزارش می‌دهد که پول مهاجرت فدرال به انتاریو و کبک «به هزینه» غرب کانادا سرازیر می‌شود.

آبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت پایان کنفرانس سالانه نخست وزیران غربی در روز دوشنبه گفت که پیشنهاد 750 میلیون دلاری اتاوا به کبک برای کمک به پرداخت هزینه افزایش ساکنان موقت ناامید کننده است و بریتانیا نیز باید سهمی از آن دریافت کند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

ابی گفت هر 37 روز 10000 نفر به بریتیش کلمبیا می‌رسند، پناهندگان باید در پناهگاه‌های بی خانمان بمانند و دانشجویان بین‌المللی هیچ حمایتی ندارند.

او گفت: “و بنابراین دیدن توافق یک استان با کبک نشان دهنده احساس ناامیدی است که من در اطراف میز شنیدم.”

“من آن را بر سر هیچ کس دیگری قرار نمی دهم، اما برای بریتیش کلمبیا می گویم که چقدر ناامید شده ایم که شاهد سرازیر شدن پول به کبک و انتاریو هستیم و چگونه به دنبال چیزی هستیم که باقی مانده است. این غیر قابل قبول است.”

فرانسوا لگو، نخست‌وزیر کبک، گفت که این پیشنهاد از سوی اتاوا پس از درخواست او یک میلیارد دلار برای پوشش هزینه‌های افزایش تعداد ساکنان موقت ارائه شد.

ابی گفت که کانادایی‌ها می‌بینند که منابع به انتاریو و کبک «به زیان غرب» می‌رود.

او دوشنبه گفت: «اعلان امروز در مورد کبک، رک و پوست کنده، نی بود که کمر شتر را شکست. “من نمی توانم درک کنم که چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد. من نمی توانم درک کنم که چرا ما نمی توانیم حداقل سهم سرانه را دریافت کنیم.

لگو قبلاً گفته بود که تعداد ساکنان موقتی که به استان می‌آیند – از جمله پناهجویان، دانش‌آموزان و کارگران – به 560000 نفر رسیده است که به گفته او در دو سال دو برابر شده و خدمات اجتماعی را تحت فشار قرار داده است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

داده های دولت قبل از میلاد نشان می دهد که تا اول ژانویه 475778 ساکن غیردائم در استان وجود داشته است که 84 درصد نسبت به دو سال قبل افزایش داشته است.

دفتر وزیر مهاجرت فدرال مارک میلر بلافاصله پاسخی نداد.

ابی این اظهارات را در حالی بیان کرد که نخست‌وزیر آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، سرزمین‌های شمال غربی، نوناووت، ساسکاچوان و یوکان جلسات دو روزه خود را در وایت‌هورس به پایان رساندند.

رانج پیلای، نخست‌وزیر یوکان، گفت که رهبران دیدگاه‌های متفاوتی را نمایندگی می‌کردند، اما توانستند حزب‌گرایی را کنار بگذارند.

با نگاهی به سراسر کشور و سراسر جهان، می‌بینیم که گفتگوهای سازنده، چند حزبی و مشارکتی کمتر از گذشته است. و در پاسخ می بینیم که شهروندان برای نشان دادن اعتماد خود به جای دیگری نگاه می کنند.»

ما از رهبران در سطوح استانی و فدرال می‌خواهیم که از ما الگوبرداری کنند و با هم در مسیری قدم بردارند که ما را به بهترین نتایج برای مردم در حوزه قضایی خود می‌رساند. ایده های خوب به یک ایدئولوژی سیاسی محدود نمی شود.»

در بیانیه نخست وزیران آمده است که این گفتگوها شامل بحث در مورد بهبود زنجیره تامین و زیرساخت ها و همچنین گفتگو در مورد قطب شمال و امنیت انرژی است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

این می گوید که استان ها و مناطق غربی با چالش های مسکن منحصر به فردی دست و پنجه نرم می کنند.

در بیانیه آمده است: «در حالی که نخست وزیران تلاش های انجام شده در سطح فدرال را به رسمیت می شناسند، همکاری فعال تری لازم است.

نخست وزیران با اشاره به نیاز به همکاری در زمینه مسکن بیشتر گفتند: “نخستین در مورد اعلامیه های اخیر سیاست فدرال بحث کردند و خاطرنشان کردند که مشارکت قابل توجهی از سوی دولت فدرال برای اطمینان از اینکه بودجه جدید مکمل سرمایه گذاری های فعلی انجام شده توسط استان ها و مناطق باشد، مورد نیاز است.”

در بیانیه آمده است که نخست وزیران از اینکه بودجه فدرال امسال جانشینی برای برنامه زیرساخت سرمایه گذاری در کانادا را در بر نمی گیرد، ناامید شده اند.

در بیانیه آمده است: «نخست وزیران بار دیگر بر نیاز به بودجه زیرساختی انعطاف پذیر، قابل پیش بینی و بلندمدت فدرال که بر مبنای سرانه به اضافه ارائه می شود، تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است که باید اقدامات بیشتری برای مهار منابع انرژی غرب کانادا از جمله نفت و گاز، گاز طبیعی مایع، اورانیوم و نیروی برق آبی و همچنین فرصت‌های جدید مانند هیدروژن، سوخت‌های زیستی، راکتورهای هسته‌ای مدولار کوچک و مواد معدنی مهم انجام شود.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

هنگامی که از آلبرتا درباره توافق احتمالی هیدروژن بین بریتیش کلمبیا و آلبرتا سوال شد، دانیل اسمیت، نخست‌وزیر آلبرتا گفت که هیدروژن یک صنعت چند تریلیون دلاری است و پتانسیل مشارکت با First Nations را دارد.

“بنابراین من فکر می کنم این روند تازه شروع شده است. من نمی خواهم پیش داوری کنم که چگونه این ممکن است پایان یابد، اما فکر می کنم روحیه همکاری بین دو استان ما و دولت فدرال در این زمینه وجود دارد.

نشست نخست وزیران غرب در سال آینده باید در سرزمین های شمال غربی برگزار شود.

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری کانادایی دیگر داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید