این داده ها کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در ماه جولای را تایید می کند


بازار کار نرمتر زمینه را برای کاهش بیشتر نرخ ها فراهم می کند، اما همه اقتصاددانان موافق نیستند

محتوای مقاله

تیف ماکلم، رئیس بانک کانادا هفته گذشته در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن در ماه ژوئیه دنبال خواهد شد، گفت: “بیایید فقط کمی با لحظه حال کنیم.”

بانک مرکزی کانادا در 5 ژوئن نرخ بهره را 25 واحد پایه کاهش داد و به 4.75 درصد رساند که اولین کاهش در تهاجمی ترین چرخه افزایش نرخ در تاریخ اخیر بود.

مکلم تاکید کرد که تصمیمات بعدی “یک جلسه در یک زمان” گرفته خواهد شد، اما داده های مشاغل منتشر شده پس از اعلام روز چهارشنبه نظر برخی از اقتصاددانان مبنی بر کاهش مجدد بانک مرکزی در نشست بعدی خود در جولای را تایید کرد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

هیچ بحثی وجود نداشت که نظرسنجی روز جمعه نیروی کار کانادا نرم بود.

نرخ بیکاری در ماه می به 6.2 درصد افزایش یافت، در حالی که نرخ اشتغال به پایین ترین سطح خود از اواخر سال 2021 کاهش یافت. در اقتصاد مشاغل وجود داشت، اما همه آنها پاره وقت بودند. تعداد کارگران تمام وقت تقریباً در دو سال اخیر بیشترین کاهش را در یک ماه گذشته داشته است.

برخلاف ایالات متحده، جایی که رشد شغل در ماه مه از انتظارات پیشی گرفت (به زیر مراجعه کنید)، تقریباً تضمین می کند که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های بهره را در نشست اواخر این هفته نگه دارد.

رشد دستمزدها که 5.2 درصد افزایش یافته است، همچنان یک خطر در کانادا است.

با این حال، مارک دزورمو، اقتصاددان ارشد در فدراسیون دژاردین دو کبک، فکر نمی‌کند که این امر مانع کاهش مجدد بانک مرکزی در ماه جولای شود. او گفت که بانک طیف وسیعی از معیارهای پرداخت را مورد بررسی قرار می دهد و اکثر آنها “سرعت پایین تر رشد غرامت” را نشان می دهند.

همچنین نشانه هایی وجود دارد که افزایش دستمزدها به طور کامل به مصرف کنندگان منتقل نمی شود.

دزورمو گفت: «در حالی که فشارهای دستمزد همچنان پرخطر است، بازار کار همچنان در حال نرم شدن است و تورم در حال کاهش است. بانک باید – در حال حاضر – از این روندها راحت باشد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

بر اساس گزارش BofA Global Research به سرپرستی کارلوس کاپیسترانو، اقتصاددان، بانک کانادا در 5 ژوئن اعلام کرد که اگر شرایط خاصی برآورده شود و گزارش مشاغل ماه می مطابقت داشته باشد، ممکن است انتظار کاهش بیشتری وجود داشته باشد.

BofA در یادداشتی پس از انتشار این داده ها گفت: «گزارش مشاغل ماه می نویدبخش کاهش دیگری در BoC در ماه ژوئیه علیرغم افزایش سرعت رشد دستمزدها است.

از جمله استدلال های آنها این است که اشتغال ناقص افزایش یافته است که نشان دهنده اقتصاد ضعیف تر است و افزایش بیکاری نشان دهنده سرد شدن بازار کار است.

ما انتظار داریم ۲۵ واحد در ثانیه کاهش یابد. کاپیستران گفت: 24 جولای و این نرخ تا پایان سال 3.75 درصد خواهد بود.

CIBC Economics همچنین بانک مرکزی را در مسیر کاهش نرخ بهره در جولای می بیند. نرخ بیکاری اکنون 1.5 واحد درصد بالاتر از پایین ترین سطح سال 2022 است که نشان می دهد کسادی قابل توجهی در بازار کار باز شده است. کاترین جوج، اقتصاددان CIBC در یادداشتی نوشت: علاوه بر این، به نظر می رسد جهش تولید ناخالص داخلی در آوریل یکباره بوده است.

با این حال، همه قانع نشده اند.

استفان براون، معاون اقتصاددان ارشد آمریکای شمالی در کپیتال اکونومیکس، گفت: «تقویت شگفت‌انگیز رشد دستمزدها» دلیلی برای محتاط بودن در مورد تماس جولای است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

برای جیمز اورلاندو، اقتصاددان ارشد در تورنتو دومینیون بانک، این بازار مسکن است. او گفت که نشانه های کاهش نرخ بهره در گذشته به فروش املاک دامن زده است و بانک کانادا “احتمالاً محتاطانه حرکت می کند” تا از آن جلوگیری کند.

اورلاندو گفت: «به همین دلیل، ما انتظار داریم که بانک مرکزی در ماه ژوئیه قبل از کاهش مجدد در سپتامبر و دسامبر متوقف شود.


اینجا ثبت نام کنید تا Posthaste مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده شود.


کار در ایالات متحده آمریکا
بانک ملی کانادا

بازار کار کانادا سرد شده است، اما در جنوب مرز اینطور نیست. داده های روز جمعه نشان داد که رشد شغلی در ایالات متحده در ماه مه افزایش یافت و هر گونه امید به کاهش نرخ بهره در نشست این هفته فدرال رزرو را از بین برد.

حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در ماه مه 272000 افزایش یافت که بیش از انتظارات برای افزایش 180000 شغل بود. رشد دستمزدها نیز جان گرفت.

جی برایسون، اقتصاددان ارشد ولز فارگو و شرکت، به بلومبرگ گفت: «این یک گزارش بسیار غیردوستانه برای فدرال رزرو است – گزارشی غیردوستانه برای تسهیل کاهش». در نظر گرفتن این داده‌ها به تنهایی به این معنی است که فدرال رزرو احتمالا تا چند ماه آینده در حالت تعلیق باقی می‌ماند.

فدرال رزرو تصمیم خود را در ساعت 2 بعدازظهر چهارشنبه اعلام می کند، ساعاتی پس از ارائه داده های کلیدی تورم در ساعت 8:30 صبح، اما محمد الاریان، اقتصاددان می گوید حتی گزارش CPI نیز تفاوتی برای فدرال رزرو از طرح کسر مالیات خود ایجاد نمی کند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

الاریان پس از انتشار آمار مشاغل در روز جمعه به بلومبرگ گفت: «این واقعاً راه را به روی کاهش نرخ بهره در جولای می بندد، صرف نظر از آنچه که CPI در هفته آینده می گوید. با این داده ها، آنها نمی توانند در ماه ژوئیه قطع کنند یا سیگنال دهند.

پس از انتشار داده‌ها، شرط‌بندی بازار در مورد کاهش ماه جولای از 20 درصد به تنها 7 درصد کاهش یافت. نیک ریس، تحلیلگر بازار ارز در مونکس گفت که معامله گران اکنون انتظار دارند نرخ بهره در سال 2024 به میزان 1.6 برابر کاهش یابد.

کاری که فدرال رزرو انجام می دهد برای کانادایی ها اهمیت دارد. بانک مرکزی کانادا در ماه‌های آتی نرخ وجوه فدرال را زیر نظر خواهد داشت و نسبت به شکاف بیش از حد سیاست‌ها محتاط خواهد بود.


  • کنفرانس نخست وزیران غربی در وایت هورس،
  • کنفرانس جهانی توسعه دهندگان Apple Inc. در کوپرتینو، کالیفرنیا،
  • نمایشگاه جهانی انرژی در کلگری
  • درآمد: Enghouse Systems Ltd، Autodesk Inc


توسط ویراستاران توصیه شده است

تبلیغات 6

محتوای مقاله


بانک مرکزی کانادا چهارشنبه گذشته نرخ بهره خود را یک چهارم کاهش داد و بانک مرکزی اروپا نیز روز پنجشنبه از این روند پیروی کرد، اما فدرال رزرو ایالات متحده هنوز کاملاً تندرو است. دیلن اسمیت، اقتصاددان، می‌گوید که شمال مکانی طبیعی برای جستجوی فرصت‌های سرمایه‌گذاری است، زیرا اقتصاد ایالات متحده از G7 فاصله می‌گیرد. وقتی ماه ضعیف است، برندگان و بازندگان را بیابید.


آیا نگران این هستید که آیا به اندازه کافی برای بازنشستگی خواهید داشت؟ آیا نیاز به تنظیم سبد سهام خود دارید؟ آیا می‌پرسید چگونه می‌توان زندگی را تامین کرد؟ اطلاعات تماس و اصل مشکل خود را برای ما بنویسید و ما سعی می کنیم کارشناسانی را برای کمک به شما پیدا کنیم و همچنین یک داستان مالی خانواده در مورد آن می نویسیم (البته نام شما را ذکر نمی کنیم). اگر سوال ساده‌تری دارید، تیم کراکر FP Answers به ​​رهبری جولی کوزین می‌تواند به آن پاسخ دهد.


مک آلیستر در مورد وام مسکن

آیا می خواهید در مورد وام مسکن بیشتر بدانید؟ از آخرین روندها گرفته تا فرصت‌های تامین مالی که نمی‌خواهید از دست بدهید، ستون پست مالی رابرت مک‌لیستر، استراتژیست وام مسکن، می‌تواند به هدایت بخش پیچیده کمک کند. همچنین، صفحه نرخ وام مسکن آن را برای پایین ترین نرخ وام مسکن ملی کانادا که روزانه به روز می شود، بررسی کنید.


Posthaste امروز توسط پاملا هاون، با گزارش های اضافی از کارکنان در Financial Post، The Canadian Press و Bloomberg نوشته شده است.

ایده، طرح، گزارش تحریم یا پیشنهادی برای این خبرنامه دارید؟ به ما در posthaste@postmedia.com ایمیل بزنید.


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخبار کسب و کار مورد نیاز خود را از دست ندهید – Financialpost.com را نشانه گذاری کنید و در خبرنامه ما در اینجا مشترک شوید.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید