بعد از محکومیت هانتر بایدن چه چیزی در انتظار است؟


محتوای مقاله

ویلمینگتون، دلاور – مشکلات حقوقی هانتر بایدن پس از محکوم شدن او به سه فقره حمل غیرقانونی اسلحه گرم در دادگاهی که بر گذشته اش با مواد مخدر متمرکز بود، به پایان نرسیده است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

اکنون پسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه کارزار انتخاب مجدد پدرش با محکومیت و محاکمه جنایی دیگری به دلیل اتهامات مالیاتی روبرو است.

هیئت منصفه روز سه شنبه هانتر بایدن را پس از سه ساعت مشورت در دادگاه فدرال در ویلمینگتون، دلاور، مجرم شناخت. این پرونده مربوط به تفنگی است که هانتر بایدن در سال 2018 خریداری کرد، زمانی که به گفته دادستان ها، او از کراک کوکائین رنج می برد.

در اینجا نگاهی داریم به آنچه در انتظار هانتر بایدن است:

ظروف سفالی

او به دروغ گفتن در فرم خرید اجباری اسلحه مجرم شناخته شد و گفت که مواد مخدر مصرف نکرده یا به آن اعتیاد داشته است.

سه فقره این اتهام تا 25 سال حبس دارد. اما اینکه آیا پسر رئیس‌جمهور واقعاً پشت میله‌های زندان سپری می‌کند یا خیر، توسط قاضی ناحیه ایالات متحده، مرلین ناریکا، تصمیم‌گیری خواهد شد. قاضی که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق جمهوری خواه نامزد شده بود، فوراً تاریخ صدور حکم را تعیین نکرد.

تبلیغات 3

محتوای مقاله

در سیستم فدرال، مجرمانی که برای اولین بار مجرم می شوند، حداکثر مجازات را دریافت نمی کنند. انتظار می‌رود دستورالعمل‌های صدور احکام فدرال، که قضات هنگام سنجش مجازات متهمان از آن استفاده می‌کنند، مجازات بسیار سبک‌تری را توصیه کنند. و قضات به دستورالعمل‌ها ملزم نیستند، بنابراین او می‌تواند تصمیم بگیرد که او را اصلاً به زندان نفرستد. گزینه های دیگر شامل حبس مشروط یا حبس خانگی است.

در فشار دادن قاضی برای زندانی نکردن او، وکلا احتمالاً خاطرنشان می کنند که برخلاف بسیاری از موارد نگهداری غیرقانونی اسلحه گرم، اسلحه هانتر بایدن در جنایت مورد استفاده قرار نگرفته است. وکلای او گفتند که هانتر بایدن حتی 11 روز قبل از اینکه در سطل زباله انداخته شود، هرگز اسلحه ای را که همراه خود داشت شلیک نکرد.

دفاع همچنین احتمالاً نشان می دهد که هانتر بایدن از آن زمان زندگی خود را تغییر داده است. او گفت که از سال 2019 هوشیار بوده است. علاوه بر این، هیچ گزارشی مبنی بر نقض شرایط آزادی وی از جمله اینکه وی همچنان از مواد مخدر و الکل خودداری کرده و در برنامه بهبودی شرکت می کند، گزارش نشده است.

محتوای مقاله

تبلیغات 4

محتوای مقاله

درخواست

آبه لوول، وکیل مدافع، روز سه شنبه در بیانیه ای کتبی گفت که آنها “به پیگیری جدی همه چالش های قانونی موجود ادامه خواهند داد.” هنوز مشخص نیست که هانتر بایدن بر اساس چه دلایلی نسبت به این حکم تجدید نظر خواهد کرد، اما او چندین چالش ناموفق را در دادگاه به این پرونده ارائه کرده است.

از جمله، وکلای هانتر بایدن قانون اساسی قانون اسلحه را به چالش کشیدند، که پس از تصمیم مهم دادگاه عالی که قوانین حمل سلاح در سراسر کشور را نقض کرد، در مرکز پرونده قرار داشت.

وکلای هانتر بایدن همچنین مدعی شدند که پسر رئیس جمهور برای اهداف سیاسی تحت تعقیب قرار گرفته است. لاول استدلال کرد که پس از شکست توافقنامه در دادگاه، دادستان ها در برابر فشارهای سیاسی تسلیم شدند و علناً توسط جمهوری خواهان، از جمله ترامپ، به عنوان یک “معامله دوست داشتنی” مورد استقبال قرار گرفت.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

بر اساس آن توافق در سال گذشته، هانتر بایدن به جرایم مالیاتی اعتراف می کرد و اگر از مشکل دور می ماند، از پیگرد قانونی در پرونده اسلحه اجتناب می کرد. دادستان ها قصد داشتند دو سال حبس مشروط را برای او توصیه کنند. اما این معامله پس از ابراز نگرانی یک قاضی در مورد آن از بین رفت.

وکلای مدافع روز جمعه از یک قاضی خواستند تا هانتر بایدن را از اتهامات تبرئه کند و دلیل آن این بود که دادستان ها نتوانستند بار اثبات خود را برآورده کنند. ناریکا قبل از اینکه هیئت منصفه رای خود را بازگرداند، در مورد این درخواست تصمیمی نگرفت.

سایر مسائل حقوقی

محاکمه هانتر بایدن در مورد اتهامات مالیاتی در کالیفرنیا قرار است در 5 سپتامبر آغاز شود. ابتدا قرار بود او اواخر ماه جاری در این پرونده به محاکمه برود، اما قاضی اخیرا با درخواست دفاع برای تاخیر موافقت کرد.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

او در پرونده کالیفرنیا به 9 جنایت و جرم مالیاتی متهم است. این اتهامات ناشی از آنچه که دادستان های فدرال می گویند یک طرح چهار ساله برای اجتناب از پرداخت 1.4 میلیون دلاری است که او به IRS بدهکار بود. دادستان ها ادعا می کنند که او در عوض از این پول برای تامین هزینه های یک سبک زندگی اسراف آمیز استفاده کرده است که او اعتراف کرده است که شامل مواد مخدر و الکل است. پسر رئیس جمهور از آن زمان تا کنون بدهی های مالیاتی خود را پرداخت کرده است.

وکیل هانتر بایدن در یک جلسه اخیر گفت که او در یافتن شاهدان متخصصی که مایل به شهادت در پرونده پرمخاطب لس آنجلس هستند با مشکل مواجه است. دادستان ها گفتند که قصد دارند حدود 30 شاهد را احضار کنند.

جمهوری خواهان همچنین تصریح کرده اند که پس از پایان تحقیقات استیضاح رئیس جمهور، به تعقیب هانتر بایدن ادامه خواهند داد.

تبلیغات 7

محتوای مقاله

هفته گذشته، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا علیه هانتر بایدن و برادر رئیس‌جمهور، جیمز، به اتهام اظهارات نادرست به کنگره به عنوان بخشی از تحقیقات یک ساله استیضاح جمهوری‌خواه متهم شدند. دادستانی که از پسرش تحقیق می کند رئیس جمهور را به هیچ جنایتی متهم نکرده است.

وکیل هانتر بایدن هفته گذشته در بیانیه ای گفت که این ارجاع “چیزی جز تلاش مذبوحانه جمهوری خواهان برای تحریف شهادت هانتر نیست تا بتوانند توجه را از تحقیقات شکست خورده استیضاح خود منحرف کنند” و در روند رسیدگی کیفری علیه او مداخله کنند.

عفو ریاست جمهوری؟

رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه گفت که او این حکم را می پذیرد و “تا زمانی که هانتر درخواست تجدید نظر را دنبال می کند، به روند قضایی احترام می گذارد.” رئیس جمهور در مصاحبه های اخیر خود گفت که پسرش را نخواهد بخشید.

تبلیغات 8

محتوای مقاله

واکنش رئیس جمهور به این حکم کاملاً در تضاد با ترامپ است که پس از محکوم شدن به 34 جنایت در نیویورک، سیستم قضایی را “تقلب” خواند. نامزد احتمالی جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا به‌خاطر طرحی برای تأثیرگذاری بر انتخابات 2016 از طریق پرداخت پول تقلبی به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن که گفته بود آنها رابطه جنسی داشتند، مجرم شناخته شد. ترامپ هر گونه تخلفی را رد کرده و خود را قربانی یک سیستم قضایی با انگیزه سیاسی اعلام کرده است که قصد دارد یک دوره دیگر را از او سلب کند.

در حالی که ترامپ در کاخ سفید است، از قدرت عفو خود برای بهره بردن از طیف وسیعی از متحدان، حامیان جمهوری خواه در کنگره که به جرم جنایات محکوم شده اند و دیگرانی که پرونده آنها توسط دوستان حمایت شده است، استفاده کرده است.

ذینفعان شامل چهار شریک بودند که در تحقیقات رابرت مولر بازپرس ویژه در مورد دخالت در انتخابات روسیه مجرم شناخته شدند، اما به ویژه دو نفر دیگر – ریک گیتس، دستیار سابق مبارزات انتخاباتی و مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق – را که با دادستان ها در این تحقیقات همکاری داشتند، مستثنی کردند.

کمپین ترامپ در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه، حکم هانتر بایدن را «چیزی بیش از منحرف‌کردن از جنایات واقعی خانواده جنایتکار بایدن» خواند. ترامپ و متحدانش مدت‌هاست که اتهامات بی‌اساس یا رد شده‌ای را مطرح کرده‌اند که جو بایدن در زمانی که معاون رئیس‌جمهور بوده، برای پیشبرد منافع تجاری خارجی اعضای خانواده‌اش اقدام کرده است.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید