سهامداران تسلا قرار است در مورد پرداخت ایلان ماسک رای دهند


محتوای مقاله

دیترویت – اگر سهامداران تسلا پنجشنبه رای منفی به بازگرداندن بسته پرداختی 44.9 میلیارد دلاری ایلان ماسک بدهند، مدیرعامل می تواند تهدیدات مربوط به برون سپاری تحقیقات هوش مصنوعی را به یکی از این شرکت ها دنبال کند. یا حتی می تواند ترک کند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

اگر آنها بسته غرامت تمام سهام را که در ماه ژانویه توسط یک قاضی دلاور رد شد، تأیید کنند، این تضمین می کند که او در شرکتی بماند که به یک رهبر جهانی در وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل شده است و به سمت هوش مصنوعی و روباتیک حرکت می کند. از جمله وسایل نقلیه خودران که به گفته ماسک آینده تسلا است.

اما حتی با تایید مجدد در مجمع سالانه سهامداران در روز پنجشنبه، که به گفته بسیاری از تحلیلگران محتمل است، عدم اطمینان وجود خواهد داشت. ماسک در X، پلتفرم رسانه اجتماعی خود، تهدید کرده است که هوش مصنوعی را در جاهای دیگر توسعه خواهد داد، مگر اینکه 25 درصد از سهام تسلا را به دست آورد (او اکنون حدود 13 درصد را در اختیار دارد). xAI ماسک اخیراً ۶ میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی دریافت کرده است.

دان آیوز، تحلیلگر Wedbush گفت که انتظار دارد این بسته مجدداً توسط اکثریت قاطع تصویب شود و به بسیاری از ابهامات ماسک پایان دهد. ایوز در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران نوشت: «این موضوع بر روی سهام تسلا حلق آویز شده است، و انتقال این حواس پرتی به آینه عقب بسیار مهم است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

سهام شرکت تسلا امسال بیش از 30 درصد کاهش یافته است و این شرکت نسبت به رشد فروش «به میزان قابل توجهی کمتر» در سال جاری هشدار داده است.

همچنین در برگه رأی سهامداران، موضوع مربوط به انتقال خانه قانونی سازنده خودروهای الکتریکی از دلاور به تگزاس است.

این اقدام برای جلوگیری از نظارت دادگاه دلاور و احتمالاً حکم صدراعظم کاتالینا سنت جود مک کورمیک در مورد بی اعتبار کردن حقوق ماسک است. در یک حکم ژانویه در یک شکایت از سهامداران، یک قاضی حکم داد که ماسک هیئت مدیره تسلا را کنترل می کند و حق استفاده از بسته نمادین را ندارد که زمانی نزدیک به 56 میلیارد دلار ارزش داشت.

چندین سرمایه گذار نهادی با این پرداخت سنگین مخالفت کردند و برخی از آنها به کاهش فروش خودرو، کاهش قیمت ها و کاهش قیمت سهام تسلا اشاره کردند. اما پنج سهامدار بزرگ نهادی تسلا، Vanguard، BlackRock، State Street، Geode Capital و Capital Research گفتند که رای خود را اعلام نخواهند کرد و اظهار نظر نمی کنند. آنها حدود 17 درصد آرا را در اختیار دارند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

اریک گوردون، استاد بازرگانی و حقوق در دانشگاه میشیگان، گفت که سهامداران فردی به احتمال زیاد به این بسته رای خواهند داد و بیش از نیمی از سهام تسلا را در اختیار دارند.

یکی از سرمایه گذارانی که با این بسته مخالفت کرده است، صندوق سرمایه گذاری مستقل نروژ است که توسط مدیریت سرمایه گذاری Norges Bank مدیریت می شود. آخر هفته گذشته گفته شد که روز پنجشنبه رای منع خواهد شد.

نورگز گفت: «در حالی که از ارزش قابل توجهی که تحت رهبری آقای ماسک از زمان اعطای کمک مالی در سال 2018 ایجاد شده است، قدردانی می کنیم، اما همچنان نگران اندازه کل جایزه، ساختار، مشروط به محرک های عملکرد، رقیق شدن و عدم کاهش ریسک برای افراد کلیدی هستیم.» در بیانیه تنظیم شده مدیریت سرمایه گذاری بانک آمده است.

در ماه مه، دو شرکت بزرگ مشاوره سهام، ISS و Glass Lewis، رای مخالف این بسته را توصیه کردند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

اما تسلا و ماسک تلاش‌های لابی‌گری دیوانه‌واری را برای تایید این بسته، در اطلاعیه‌های X، حضورهای تلویزیونی و پرونده‌های پروکسی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آغاز کرده‌اند.

تسلا روز سه‌شنبه در X AM پست کرد: «تنها ۲ روز فرصت باقی‌مانده است تا با رأی دادن به تأیید جایزه عملکرد مدیر عامل ۲۰۱۸، از سرمایه‌گذاری TSLA دلاری خود محافظت کنید و به افزایش ارزش آن کمک کنید».

رابین دنهولم، رئیس تسلا، در نامه ای به سهامداران نوشت که این بسته شش سال پیش با 73 درصد آرا تصویب شد. از آنجایی که دادگاه دلاور تصمیم شما را تایید کرد، ایلان برای هیچ یک از کارهایش در تسلا در طول شش سال گذشته پولی دریافت نکرده است، که به ایجاد رشد قابل توجه و ارزش سهامداران کمک کرده است. این به نظر ما – و بسیاری از سهامدارانی که قبلاً از آنها شنیده ایم – اساساً غیرمنصفانه و با اراده سهامدارانی که به آن رای داده اند ناسازگار است.

تسلا گفت پاداش 2018 ماسک را ترغیب کرد تا در شش سال پس از تصویب، بیش از 735 میلیارد دلار برای سهامداران تولید کند.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید