طرح افزایش سرمایه فریلند چیزی بیش از یک تله سیاسی نیست


آخرین اخبار از لورن گانتر را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید

محتوای مقاله

او این را روز یکشنبه در یک سخنرانی درهم و برهم در تورنتو دوباره گفت. معاون نخست وزیر کریستیا فریلند اصرار داشت که نرخ جدید و بالاتر مالیات بر عایدی سرمایه که از 25 ژوئن اجرایی می شود، تنها 0.13 درصد از مالیات دهندگان را تحت تأثیر قرار می دهد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

(او سپس استدلال کرد که بدون پول حاصل از این افزایش مالیات، کانادا به زودی در آستانه قیام اوباش چنگال و مشعل خواهد بود.)

افزایش آتی برای بیش از یک درصد از مالیات دهندگان بد است. این فقط برای دولت لیبرال خوب است، که به هر دلار نیاز دارد تا کسری بودجه امسال را از کنترل خارج نکند و سعی دارد یک تله سیاسی برای پیر پویلو و محافظه‌کاران بگذارد. اگر محافظه‌کاران به افزایش رای منفی دهند، لیبرال‌ها می‌خواهند فریاد بزنند: «ببین، ببین! ما به شما گفتیم که محافظه کاران فقط طرفدار ثروتمندان هستند نه طبقه متوسط!

به جز ترس افکنی فریلند/لیبرال و جنگ طبقاتی چیزی جز اطلاعات نادرست با انگیزه سیاسی نیست.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

تنها حدود 44000 مالیات دهندگان ممکن است مجبور شوند نرخ بالاتری را برای افزایش سرمایه بیش از 250000 دلار در سال جاری بپردازند.

توسط ویراستاران توصیه شده است

اما اگر در نظر داشته باشید که با گذشت زمان پزشکان، صاحبان مشاغل کوچک، پیمانکاران، کشاورزان، صاحبان کلبه و حتی صاحبخانه‌هایی که دارای یک آپارتمان چهار خوابه هستند، از مالیات‌هایی که یک سوم افزایش می‌یابد متضرر می‌شوند، این تأثیر بسیار گسترده‌تر خواهد بود.

جک مینتز، یکی از برترین اقتصاددانان سیاست عمومی کانادا، تخمین می زند که 1.5 میلیون مالیات دهندگان کانادایی حداقل یک بار در طول زندگی خود از مالیات جدید فریلند و جاستین ترودو آسیب خواهند دید که اغلب به ده ها یا حتی صدها هزار دلار می رسد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

این بیش از 5 درصد مالیات دهندگان است، رقمی که تقریباً 40 برابر فریلند 0.13 درصد است.

همانطور که مینتز اشاره می کند، هر کانادایی که از یک شرکت کانادایی سود سهام دریافت می کند، آسیب خواهد دید. مینتز توضیح می دهد: “در سال 2021، 4.74 میلیون مالیات دهندگان (15.7٪) درآمد توزیع شده از شرکت های کانادایی دریافت کردند. این عدد 120 برابر عددی است که فریلند همچنان ادعا می کند که بر آن تأثیر خواهد گذاشت.

از 4.7 میلیون کانادایی که به لطف مالیات ترودو-فریلند سود سهام دریافت می کنند، 3.3 میلیون درآمد کمتر از 100000 دلار داشتند. این تعداد زیادی از کانادایی های طبقه متوسط ​​هستند، همان افرادی که لیبرال ها بارها ادعا کرده اند که مایل به کمک هستند.

از این هم فراتر می رود.

ویدیوی توصیه شده

تبلیغات 5

محتوای مقاله

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

7 میلیارد دلاری که لیبرال ها امیدوارند امسال از مالیات بالاتر به دست آورند، مستقیماً از پولی حاصل می شود که معمولاً در تجهیزات جدید افزایش بهره وری سرمایه گذاری می شود. و کانادا به شدت به بهره وری بیشتری نیاز دارد. از زمان به قدرت رسیدن لیبرال ها در سال 2015، بهره وری صنعتی در کانادا به یکی از پایین ترین نرخ های رشد در بین کشورهای توسعه یافته کاهش یافته است.

علاوه بر این، چشم انداز سود کمتر و مالیات های بیشتر، سرمایه گذاری شاید 20 تا 30 میلیارد دلار در سال را منصرف کند.

آمار بازار کار کانادا در هفته گذشته نشان داد که اقتصاد ما مشاغل تمام وقت در بخش خصوصی را با سرعت نگران کننده ای از دست می دهد. ترساندن سرمایه‌گذاران با لفاظی‌های ضد ثروت تنها باعث سرعت بخشیدن به آن می‌شود، بنابراین حتی اتحادیه کارگری LIUNA گفت: “مطمئن نیستم که نوآوری و تجارت از کانادا چقدر سودآور است.”

و اینگونه است که این کمپین کوته فکرانه و با انگیزه سیاسی می تواند به همه کانادایی ها آسیب برساند. بسیاری از پزشکان از شرکت های حرفه ای خود مانند حساب های بازنشستگی استفاده می کنند. افزایش نرخ مالیات برای شرکت‌های حرفه‌ای به میزان یک سوم مانند اعلام این است که مزایای CPP و OAS به افرادی که قبلاً بازنشسته شده‌اند یا در آستانه بازنشستگی هستند پس از اتکا به آن پول تمام عمرشان بازمی‌گردد.

برای بسیاری از پزشکان جوان، این بی‌توجهی به آینده‌شان ممکن است آخرین نیش باشد که آنها را وادار می‌کند تا به کشور مهاجرت کنند. و بحران پزشک خانواده در کانادا را تشدید خواهد کرد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید