قاضی یوتا علیرغم نگرانی در مورد تزریق کشنده، تاریخ اعدام را تعیین می کند


محتوای مقاله

یک قاضی یوتا روز دوشنبه تاریخ اعدام مردی را که به قتل یک زن 49 ساله در سال 1998 محکوم شد، تعیین کرد و از وکلای مدافع نگران ترکیب جدیدی از داروهای تزریقی کشنده حمایت کرد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

تابرون دیو هانی، 48 ساله، قرار است در 8 آگوست پس از چندین دهه درخواست تجدیدنظر ناموفق اعدام شود. گلن میلز، سخنگوی اداره اصلاحات یوتا گفت که این اولین اعدام در ملاء عام در یوتا از زمان تیراندازی و کشته شدن رونی لی گاردنر در سال 2010 است.

وکیل هانی، اریک زاکرمن، در جلسه دادگاه روز دوشنبه گفت که مقامات ایالتی فقط در مورد ترکیب داروی “تجربی” روز جمعه به دفاع گفتند که به گفته او زمان کافی برای ارزیابی داروها باقی نگذاشته و به هانی اجازه می دهد تا تصمیم آگاهانه بگیرد.

میلز گفت که دو دارو از سه داروی پیشنهادی برای اعدام هانی – مسکن فنتانیل و مهار کننده قلب کلرید پتاسیم – قبلا استفاده شده بود. اما سومین داروی پیشنهادی، کتامین آرام بخش، تا آنجا که میلز می دانست، قبلا استفاده نشده بود.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

دولت هیچ جزئیاتی در مورد این روش جدید از جمله دوز دارو ارائه نکرده است. زاکرمن در بیانیه‌ای پس از جلسه استماع گفت: و ایالت می‌گوید رویه‌های کتبی خود را بازنگری نمی‌کند و آن را به تنها مرجع قضایی برای اجرای مجازات اعدام بدون رویه‌های مکتوب مشخص تبدیل می‌کند. وی خواستار کسب اطلاعات بیشتر و زمان مشاوره با کارشناسان پزشکی شد.

دن بوکاوی، وکیل بخش اصلاحات، گفت که قانون سازمان را ملزم به به روز رسانی سوابق نمی کند. دانیل بویر از دفتر دادستان کل یوتا استدلال می کند که هانی گزینه های خود را برای تجدید نظر به پایان رسانده است و این مسئولیت قاضی است که حکم را امضا کند و تاریخ تعیین کند.

قاضی جفری ویلکاکس از ایالت حمایت کرد و گفت هیچ دلیل قانونی برای تأخیر بیشتر حکم وجود ندارد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ویلکاکس در دادگاه گفت: “من حاضر نیستم امروز استدلال هایی را بشنوم تا حکم کنم و بگویم که این گزارش ها (تزریق کشنده) قبل از امضای این دادگاه ضروری است.” وی افزود: زندانیان از حق رویه مناسب برای آشنایی با مفاد آیین نامه اجرای مجازات برخوردار نیستند.

اما ویلکاکس خواستار آن شد که اطلاعات مربوط به تجویز داروهای تنبیهی در اسرع وقت به هانی داده شود.

هانی در سال 1999 به دلیل قتل خشن به خاطر قتل کلودیا بن 49 ساله در 9 ژوئیه 1998 محکوم شد.

طبق اسناد دادگاه، هانی که در آن زمان 22 سال داشت، درب شیشه ای حیاط خانه بن را در حالی که او با سه نوه و دخترش در خانه بود شکست. بر اساس اسناد دادگاه، هانی چهار بار گلوی بن را برید و پلیس به خانه رسید و او را غرق در خون یافت.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

به گفته مرکز اطلاعات مجازات اعدام مستقر در واشنگتن، مجازات اعدام عملاً توسط دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1972 به حالت تعلیق درآمد، اما چهار سال بعد مجدداً اجرا شد.

میلز گفت که از آن زمان، هفت نفر در یوتا اعدام شده اند، از جمله چهار نفر با تزریق کشنده و سه نفر توسط جوخه تیراندازی.

میلز گفت که هانی در زندان ایالت یوتا در سالت لیک سیتی اعدام خواهد شد.

درخواست های ناموفق او شامل استدلال هایی بود مبنی بر اینکه وکیل او در رسیدگی به مسائل مربوط به بیماری روانی و اعتیاد به مواد مخدر هانی در طول صدور حکم کوتاهی کرده است.

میلز گفت که طبق قانون فعلی یوتا، اعدام ها با تزریق کشنده انجام می شود، مگر اینکه داروهای لازم در دسترس نباشد یا دلایل دیگری وجود داشته باشد که نمی توان آن را انجام داد. او گفت که در آن صورت، مجازات می تواند به اعدام به عنوان روشی بازگشتی برگردد.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید