مردی که در اتوبوس غریبه ای را به آتش کشید، تحت پیگرد قانونی قرار نگرفت


محتوای مقاله

همه علائم هشدار دهنده وجود داشت – اما آنها وقت نداشتند زن جوان بیچاره ای را که فقط با اتوبوس به محل کار می رفت نجات دهند.

محتوای مقاله

تنزین نوربو سه‌شنبه به خاطر آتش زدن نیما دولما، ۲۸ ساله، بی‌گناه شناخته شد، دو سال پیش، پیراهن او را با فندکی که در شیشه میسون بسته‌بندی کرده بود پاشید و او را با فندکی که نیاز داشت طی سه بار آتش زد.

نوربو قبلاً دولما را ندیده بود. بعد از ظهر 17 ژوئن 2022، او از ایستگاه کیله سوار همان اتوبوس 8062 شد و فقط از تبت پرسید. وقتی او پاسخ داد: “بله” او نقشه مرگبار خود را عملی کرد.

توسط ویراستاران توصیه شده است

دولما 18 روز بعد در بیمارستان درگذشت و هرگز از سوختگی های دردناک 60 درصد بدنش بهبود نیافت.

مورین فورستل، قاضی دادگاه عالی، به دلیل اسکیزوفرنی تشخیص داده نشده ای که در آن زمان از آن رنج می برد، با یک موضع دفاعی و ولیعهد مشترک برای اعطای نوربا NCR موافقت کرد.

محتوای مقاله

فارستل در تصمیم خود گفت: “از نظر احتمالات، من راضی هستم که آقای نوربو در زمان ارتکاب جرم تحت روان درمانی فعال بوده است.” روان پریشی او باعث شد در زمانی که خانم دولما را کشت، از انتخاب منطقی ناتوان شد. او به دلیل علائم روان پریشی خود قادر به تشخیص درست از نادرست نبود.»

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

نوربو، با ریش‌های تیره بلند و موهای ژولیده، از طریق مترجم به حکم او گوش داد و وقتی به او گفتند که هیئت بازبینی انتاریو باید ظرف 45 روز جلسه‌ای برگزار کند تا مشخص شود تا زمانی که او در کدام بیمارستان روانی معالجه خواهد شد. دیگر خطری برای جامعه محسوب نمی شود.

به گفته روانپزشک قانونی آلینا یوسیف، نوربو یک دیدگاه دیرینه دارد مبنی بر اینکه جامعه تبتی از او متنفر است و از سابقه جنسی و بیماری روانی او بد صحبت می کند. در زمان حمله، او معتقد بود که دولما در حال ضبط کردن او یا تماشای فیلمی از او بوده و به مدت طولانی به او توهین کرده است – در حالی که تمام آنچه او به زبان تبتی گفت “بله” بود.

دادگاه شنیده بود که او سال‌ها تلاش کرد تا برای بیماری روانی کمک بگیرد، اما به جای درمان اسکیزوفرنی، به اشتباه به افسردگی مبتلا شد.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید