گریزلی ناکودا سفید نادر و توله هایش در بلایای جداگانه قبل از میلاد می میرند


این حادثه که منجر به مرگ یک خرس بالغ به نام ناکودا شد، روز پنجشنبه حدود 12 ساعت پس از برخورد دو توله و کشته شدن آن اتفاق افتاد.

محتوای مقاله

سعود استیونز، متخصص مدیریت حیات وحش پارک، گفت که کارکنان پارک های کانادا که صدها ساعت را صرف ردیابی خرس گریزلی نادر قطبی معروف به ناکودا کرده اند، اخیراً خروج از خواب زمستانی را با دو توله جدید در پارک ملی یوهو در بریتیش کلمبیا جشن گرفتند.

هر سه حیوان اکنون پس از دو تصادف جداگانه در یک روز در بزرگراه ترانس کانادا در جنوب شرقی بریتیش کلمبیا مرده اند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

پارکس کانادا روز دوشنبه مرگ ناکودا را اعلام کرد، چهار روز پس از تصادفاتی که باعث مرگ او و توله هایش شد.

استیونز در یک کنفرانس خبری گفت: “این واقعا تیمی را که تلاش زیادی برای جلوگیری از این اتفاق انجام داده است، ویران کرده است.”

او خواستار آگاهی بیشتر بزرگراه ها در پارک ها شد.

“بسیاری از کارکنان واقعا سخت کار می کنند تا جاده ها را برای حیات وحش ایمن تر کنند (و) ما واقعاً می خواهیم به بازدیدکنندگان تاکید کنیم که مهم است که توقف نکنند و مراقب حیات وحش نباشند، با احتیاط رانندگی کنند و از محدودیت سرعت پیروی کنند.”

استیونز گفت که دو توله ناکودا با یک ماشین برخورد کردند و صبح پنجشنبه در بزرگراه مردند.

حدود 12 ساعت بعد، ناکودا نیز بین جاده دسترسی دریاچه اوهارا و دریاچه واپتا مورد اصابت قرار گرفت.

پارکس کانادا در بیانیه ای اعلام کرد که ماموران حیات وحش در حال تعمیر حصار در امتداد جاده بودند که خرس بالغ با نام GB178 توسط قطار ترسیده و از جلوی دو واگن فرار کرد.

در این گزارش آمده است که یکی از خودروها توانسته است منحرف شود و از خرس دوری کند، اما راننده خودروی دیگر به موقع واکنش نشان نداد و با آن برخورد کرد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

استیونز گفت که افسران “خوشبین” بودند که خرس وقتی شاهد بالا رفتن او از حصار و رفتن به سمت جنگل “بدون هیچ آسیب آشکاری جز لنگی” بود، زنده بماند.

اما او گفت که مرگ حیوان در روز شنبه با ارسال سیگنال مرگ از قلاده GPS خرس تایید شد.

استیونز گفت این مرگ برای تیمی که حدود دو سال ناکودا را ردیابی می کرد، ویرانگر بود.

او گفت: «از سال 2022، تیم مدیریت حیات وحش Parks Canada ما زمان قابل توجهی را صرف کرده است، منظورم صدها و صدها ساعت برای مدیریت Bear 178 است.

همین چند هفته پیش، همه در دفتر ما بیرون آمدن او از لانه را با دو توله جدید جشن می گرفتند.

او گفت که چنین مواردی می تواند یک واقعیت ناگوار باشد زیرا خرس ها به مردم عادت می کنند.

استیونز گفت: “زمانی که توله خرس بر اثر جراحات داخلی مرد، دامپزشک ما گفت که واقعاً هیچ مراقبت دامپزشکی نمی تواند از مرگ او جلوگیری کند.”

خرس گریزلی گونه ای مورد توجه ویژه است. آنها حیواناتی هستند که خیلی کند تولید می کنند، بنابراین هر ماده گریزلی که در پارک کشته می شود ضرر قابل توجهی است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

پارک ملی یوهو تقریباً در 60 کیلومتری شمال غربی بنف، آلتا واقع شده است.

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری کانادایی دیگر داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید