RCMP، محققان بازار نامه های هشدار دهنده ای را به 'قاطرهای پول' بریتیش کلمبیا ارسال می کنند.


قاطرهای پول برای شستن پول نقد، اغلب با ارزهای دیجیتال، استفاده می‌شوند و به مجرمان این امکان را می‌دهند که دستاوردهای غیرقانونی خود را منتقل کنند و هویت، منابع و مقصد وجوه را پنهان کنند.

محتوای مقاله

رگولاتور بازار مالی BC و RCMP با هم متحد شده اند تا به اصطلاح “قاطرهای پول” را در تلاش برای مختل کردن سرمایه گذاری های خارج از کشور دنبال کنند.

در 29 مه، تیم اجرای یکپارچه بازار RCMP و کمیسیون اوراق بهادار بریتانیایی آمریکا نامه‌های هشداردهنده‌ای به 10 قاطر پولی مظنون صادر کردند. قاطرهای پول برای شستن پول نقد، اغلب با ارزهای رمزنگاری شده، استفاده می‌شوند و به مجرمان اجازه می‌دهند تا با پنهان کردن هویت، منابع و مقصد وجوه، دستاوردهای غیرقانونی خود را جابه‌جا کنند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

پشتیبانی RCMP آدام مک اینتاش، که مسئول برنامه یکپارچگی مالی فدرال در منطقه اقیانوس آرام، از جمله بریتیش کلمبیا و یوکان است، گفت که نامه های هشداردهنده تلاشی اولیه برای ایجاد اختلال در کسانی است که احتمالاً ناخواسته به پولشویی کمک می کنند.

مک اینتاش روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در مقر -RCMP گفت: “این به ما امکان می دهد افرادی را شناسایی کنیم که به وضوح قصد و دانش خود را در مورد فعالیت های خود نشان می دهند، که برای توجیه اتهام و محکومیت نهایی در دادگاه کیفری ضروری است.” محله های قبل از میلاد در ساری.

اگر انتقال پول برای دیگران بخشی از یک طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری باشد، می تواند منجر به اتهامات سوء رفتار تحت قانون اوراق بهادار BC شود.

دستگیری صورت نگرفت.

مقامات RCMP و کمیسیون دقیقاً نگفتند که چه پولی در میان است، اما صدها هزار دلار است.

سامی وو، مدیر تحقیقات کمیسیون، که در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت کرد، گفت که کلاهبرداری آنلاین در گذشته از کشورهای اروپای شرقی و همچنین آفریقا، از جمله نیجریه سرچشمه می گرفت، اما اکنون بسیاری از آنها از جنوب شرق آسیا آمده اند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

مقامات کمیسیون اوراق بهادار بریتیش کلمبیا و RCMP گفتند که ملاها در این استان ممکن است ناخواسته کمک کنند، زیرا فکر می کنند که به یک دوست آنلاین کمک می کنند، بدون اینکه بدانند یا متوجه شوند که چه می کنند. برخی از آنها نیز ممکن است قربانی شوند اگر خودشان مورد کلاهبرداری قرار گرفته باشند.

مجرمان از انواع تاکتیک ها برای استخدام افراد به عنوان قاطر پول استفاده می کنند و اغلب بخشی از وجوه منتقل شده را به عنوان پرداخت ارائه می کنند. مجرمان می توانند در مورد هویت خود دروغ بگویند، قول پیشنهادهای شغلی بدهند و دوستی یا عاشقانه های آنلاین را شروع کنند.

مقامات RCMP و کمیسیون گفتند که نمی دانند کدام گروه های جنایت سازمان یافته در پشت کلاهبرداری های آنلاین هستند.

به گفته مقامات، معمولاً قاطرهای پول می توانند عواید مجرمانه ناشی از قاچاق مواد مخدر و همچنین جرائمی مانند کلاهبرداری اینترنتی را جابجا کنند.

وو گفت که این کمیسیون پس از اینکه متوجه شد پول یا ارز رمزنگاری شده از قربانیان کلاهبرداری سرمایه گذاری به دست آمده را ارسال یا دریافت می کنند، قاطرهای پول مشکوک را شناسایی کرد.

مک اینتاش بارها گفته است که اولین خط دفاعی آموزش عمومی است و کلید پیشگیری این است که مردم به سادگی به پیام‌های متنی یا تماس‌های تلفنی پاسخ ندهند که اولین قدم برای ورود به اینترنت است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در اوایل سال جاری، کمیسیون ارقامی را منتشر کرد که نشان می‌داد بریتیش کلمبیایی‌ها در سال 2023 46.4 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری آنلاین از دست داده‌اند.

اعتقاد بر این است که ضرر و زیان بسیار بیشتر است. مرکز کلاهبرداری کانادا تخمین می زند که تنها 5 تا 10 درصد از کلاهبرداری های آنلاین گزارش شده است. این بدان معناست که ضرر و زیان در بریتیش کلمبیا احتمالاً صدها میلیون دلار خواهد بود، تعدادی از مقامات کمیسیون توافق کردند که احتمالاً ترتیب بزرگی صحیح است.

مک اینتاش روز دوشنبه در پاسخ به این سوال که چرا مجرمان ادعایی بیشتری به پولشویی و این نوع کلاهبرداری رو به رشد متهم شده اند، گفت که تشخیص اینکه چه کسی پشت صفحه کلید کامپیوتر است، چه کسی مسئول است یا در کجا در خارج از کشور اتفاق می افتد، آسان نیست.

او گفت و اثبات قصد آسان نیست و شما باید عواید حاصل از جرم را به جرم واقعی مرتبط کنید.

بنابراین هیچ راه حل ساده روشنی برای این وجود ندارد. مطمئناً، مهم نیست که چقدر قوانین خود را تغییر دهیم، نمی‌خواهیم راه خود را از این مشکل دستگیر کنیم و آن را متهم کنیم.»

تبلیغات 5

محتوای مقاله

وو خاطرنشان کرد که باید دید آیا استفاده از نامه های هشدار دهنده موثر خواهد بود یا خیر.

اگر نه، فکر نمی‌کنم چیزی برای از دست دادن داشته باشیم. این چیزی است که ما تلاش می کنیم، و می توانیم چیز دیگری پیدا کنیم. بیایید دوباره تلاش کنیم.»

سال‌هاست که پولشویی در بریتیش کلمبیا موضوع مهمی بوده است و دولت استانی تحقیقات عمومی را به رهبری آستین کالن قاضی دیوان عالی ایالات متحده آغاز کرد که در سال 2022 توصیه‌هایی را ارائه کرد.

کالن توصیه کرد که دولت بریتیش کلمبیا یک واحد اطلاعاتی و تحقیقات پولشویی جدید ایجاد کند زیرا دولت فدرال در انجام وظایف خود برای تحقیق در مورد پولشویی ناکام بود.

هنگامی که از چند نفر از افسران RCMP با تیم اجرای یکپارچه بازار کار می کنند، مکینتاش نگفت. با این حال، او گفت که این واحد در جمهوری بریتانیا “کارکنان خوبی” دارد و آنها پرونده‌های زیادی دارند که در حال بررسی آنها بودند، از جمله تحقیقات سنتی سوء استفاده از بازار.

توسط ویراستاران توصیه شده است

ghoekstra@postmedia.com

twitter.com/gordon_hoekstra


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری کانادایی دیگر داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقالهدیدگاهتان را بنویسید