برندا لاک شهردار ساری در مبارزه برای حفظ RCMP شمشیر خود را زمین می گذارد


شهردار لاک می گوید که او همچنان معتقد است که انتقال “تحمیل شده توسط NDP” به نفع مردم ساری نیست و استان باید برای افزایش هزینه ها برای خدمات پلیس جدید ساری هزینه کند.

محتوای مقاله

برندا لاک شهردار ساری که بیش از 18 ماه درگیر نبردی تلخ با دولت بریتیش کلمبیا برای حفظ RCMP در دومین شهر بزرگ استان بود، تسلیم شد.

در جریان جلسه علنی شورای شهر در روز دوشنبه، لاک گفت که تصمیم اخیر دادگاه عالی بریتانیا را پذیرفته است که تلاش شهر برای لغو تصمیم دولت بریتانیا برای انتقال اجباری به پلیس ساری را رد کرده است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

لاک در بیانیه ای 10 دقیقه ای که در این جلسه خواند، گفت: «ما در حال پیشبرد کارهایی هستیم که شهر باید انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که ساکنان ما در انتقال پلیس قانونگذاری استان اولویت دارند.

تصمیم او کمتر از سه هفته پس از حکم دادگاه صادر شد.

در پاسخ به درخواست روز سه‌شنبه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تصمیم، از جمله اینکه آیا شهر تصمیم گرفته است به حکم دادگاه تجدید نظر نکند یا اینکه شهر بودجه جدیدی برای SPS ایجاد می‌کند، شهرداری گفت: تنها بیانیه‌ای که لاک خواهد داد این است. عصر دوشنبه در آن بیانیه، لاک تاکید کرد که او همچنان معتقد است که انتقال، “تحمیل شده توسط NDP” به نفع ساکنان ساری و مالیات دهندگان نیست و استان باید هزینه های اضافی را بپردازد.

برای این منظور، لاک روز دوشنبه چندین گام را که شهر برای تعیین هزینه بیشتر نیروی شهرداری در مقایسه با RCMP انجام خواهد داد، تشریح کرد، از جمله بررسی تحلیلی که بیش از یک سال پیش توسط دولت بریتانیایی-آمریکایی توسط این شرکت حسابداری سفارش داده شد. دیلویت. آن تجزیه و تحلیل نشان داد که اگر هر دو نیرو 734 افسر داشته باشند، SPS سالانه 30 میلیون دلار بیشتر از RCMP هزینه خواهد داشت که حدود 15 درصد افزایش هزینه ها را نشان می دهد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

لاک بارها به تفاوت 75 میلیون دلاری با گزارش Deloitte اشاره کرد، اما این مقایسه نیروی SPS از 900 افسر با نیروی RCMP از 734 افسر است، نه مقایسه سیب به سیب. تجزیه و تحلیل Deloitte همچنین شامل افزایش هشت درصدی اخیر دستمزد برای Mounties نمی شود که مقیاس دستمزد آنها را با نیروهای شهرداری مانند SPS مطابقت می دهد.

روز دوشنبه، لاک گفت که از مدیر شهری ساری نیز خواهد خواست تا گروهی از کارشناسان را برای همکاری با استان، دولت فدرال، SPS، هیئت پلیس ساری و RCMP در مورد الزامات برنامه ریزی تشکیل دهد. او می‌خواهد پیشرفت انتقال تا به امروز را درک کند و مطمئن شود که مدل پلیس و هزینه‌های آن نیازهای ساری را برآورده می‌کند.

لاک گفت که از ماه سپتامبر، پیشرفت انتقال در هر جلسه شورا گزارش خواهد شد، جایی که شوراها فرصتی برای پرسیدن سوالات خواهند داشت.

مقامات اداره امنیت عمومی بریتیش کلمبیا نمی‌توانند روز سه‌شنبه فوراً بگویند که آیا بیانیه و تصمیم شهردار به استان ارسال شده است یا خیر.

با این حال، مایک فارنورث، وزیر ایمنی عمومی BC از این خبر استقبال کرد.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

“مردم ساری می خواهند این انتقال به پایان برسد. شهر ساری همیشه پشت میز نشسته است و من خوشحالم که آنها در تکمیل این انتقال برای خدمات پلیس ساری شرکت کرده اند.»

پلیس ساری و SPS گفتند که هنوز هیچ ارتباطی از شهر یا شورا در مورد تصمیم خود دریافت نکرده اند.

ملیسا گرانوم، مدیر اجرایی اداره پلیس گفت: “امیدوارم به زودی این کار را انجام دهیم و مشتاقانه منتظر همکاری مجدد با شهر هستیم.”

یان مک‌دونالد، سخنگوی SPS افزود: ما خوش‌بین هستیم که با همکاری یکدیگر می‌توانیم انتقال را برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تضمین امنیت عمومی برای شهروندان ساری تسریع کنیم.

پلیس ساری

تا به امروز، SPS 367 افسر پلیس و 60 پرسنل پشتیبانی غیرنظامی را استخدام کرده است. روز سه شنبه، چند کارمند دیگر SPS برای نگهبانی از خیابان ها اعزام شدند.

دولت بریتانیا 29 نوامبر را به عنوان تاریخ هدف برای SPS تعیین کرده است تا فرماندهی پلیس ساری را از RCMP به دست گیرد.

لاک و شورای اکثریت او در حال تلاش برای انتقال به یک نیروی شهرداری جدید هستند، تصمیمی که شورای قبلی در زمان شهردار وقت داگ مک کالوم پس از انتخاب شدن در اکتبر 2022 اتخاذ کرد. استان تصمیم گرفت که انتقال باید به نفع امنیت عمومی ادامه یابد. و سال گذشته قانونی را برای ارائه این حرکت به تصویب رساند.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

هامیش تلفورد، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه فریزر ولی، گفت که به نظر می رسد لاک متوجه شده است که نمی تواند خیلی دیرتر از دیگران جلوی انتقال به دولت شهری را بگیرد. با این حال، او گفت، با توجه به مبارزات طولانی و ریشه دار او، باورش سخت بود.

تلفورد گفت که لاک دیگر اهرمی برای کمک گرفتن از استان ندارد. اما او مشاهده کرد: “اگر دولت استانی هزینه این انتقال را دست کم گرفته و ساری نتواند هزینه آن را بپردازد، باید کاری انجام شود.”

لاک و شورای او قبلاً بسته بودجه 250 میلیون دلاری را طی 10 سال رد کرده بودند، اگرچه استان گفت 150 میلیون دلار از آن هنوز در دسترس است.

توسط ویراستاران توصیه شده است

ghoekstra@postmedia.com

twitter.com/gordon_hoekstra


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقالهدیدگاهتان را بنویسید