هواپیمای شناور در مقابل قایق: چه کسی در غرق شدن بندر ونکوور دست برتر را داشت؟


سانحه روز شنبه سوالاتی را در مورد نحوه مدیریت ترافیک کشتی در آب های ونکوور ایجاد می کند

محتوای مقاله

برخورد روز شنبه بین یک هواپیمای شناور و یک قایق تفریحی، نحوه مدیریت ترافیک کشتی در آب های شلوغ بندر ونکوور را مورد بررسی قرار داده است.

تصاویر شاهدان عینی منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد که هواپیمای شناور هاربر ایر از بالای کشتی پریده، شیشه جلوی قایق را پاره کرده و سایبان خود را از قایق بیرون آورده و سپس دماغه خود را به داخل آب می زند. دو سرنشین قایق زخمی شدند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

هیئت ایمنی حمل و نقل در حال بررسی است.

چه کسی مزیت را داشت؟

قوانین دریایی بیان می کند که یک قایق یا کشتی دیگر در آب باید جای خود را به کشتی های سمت راست بدهد. اما این امر با این واقعیت که یک «دستور بعدی» وجود دارد که می تواند قاعده تقدم را نادیده بگیرد تا حدودی پیچیده می شود.

به گفته بنیاد قایق ایالات متحده، سازمانی که ایمنی قایق را ارتقا می دهد، صرف نظر از اینکه چه کسی در سمت راست است، اپراتورهای قایق های موتوری به طور کلی ملزم به تسلیم شدن به کشتی هایی هستند که “توانایی آنها در مانور محدود است”.

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

قوانین اساسی جاده را بیاموزید و در صورت برخورد با قایق های دیگر در آبراه ها چه کاری باید انجام دهید. منبع: شورای ایمنی قایقرانی کانادا

بروس هاین از Boating BC گفت که قوانین همچنین بیان می کنند که “همه باید برای جلوگیری از برخورد اقدامی اجتناب کنند.”

رندی هانا، بنیانگذار هواپیماهای دریایی اقیانوس آرام مستقر در نانایمو، گفت که این ویدئو نشان می‌دهد که سرعت و مسیر قایق درست قبل از برخورد تغییر می‌کند و نشان می‌دهد که اپراتور «باید می‌دانست» هواپیما در حال نزدیک شدن است.

“جهت وزش باد به خوبی می توانست صدای هواپیما را از او دور کند، و اگر او روی صندلی نشسته بود و باد در گوشش بود، ممکن بود اپراتور کشتی از هواپیما مطلع نبود.” آخرین لحظه گفت

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

او گفت: «تا زمانی که تحقیقات انجام نشود، نمی‌دانیم.

آیا منطقه برخاست و فرود باید با وضوح بیشتری مشخص شود؟

برخورد روز شنبه مستقیماً در منطقه ای رخ داد که از سوی مقامات بندری به عنوان منطقه برخاست و فرود هواپیماهای شناور تعیین شده است.

شان باکستر، سرپرست عملیات دریایی در بندر ونکوور، گفت: در حالی که قایق‌ها از نظر قانونی اجازه حضور در این منطقه را دارند، مقامات بندر از قایق‌ها می‌خواهند به دلیل افزایش خطرات مرتبط با ترافیک هواپیماها دور بمانند.

این منطقه به وضوح در نقشه های ناوبری موجود از منابع مختلف مشخص شده است. باکستر گفت که خلبانان قایق باید قبل از حرکت به نقشه های آب های محلی مراجعه کنند.

باکستر، بسته به توصیه‌های هیئت ایمنی حمل‌ونقل پس از بررسی برخورد روز شنبه، گفت: هیچ وسیله کمک ناوبری روی آب وجود ندارد – نشانگرهای قابل مشاهده مانند شناورهایی که منطقه برخاست و فرود هواپیما را مشخص می‌کنند، اگرچه ممکن است تغییر کند. .

او گفت: «ما قطعاً هر یک از این توصیه‌ها را بسیار جدی خواهیم گرفت. اما هیچ‌گاه تصمیمی از سوی ما یا دیگران مبنی بر اینکه این امر برای این منطقه ضروری است، صورت نگرفته است.»

تبلیغات 4

محتوای مقاله

در مقابل، ویکتوریا اسکله دارای یک منطقه باند به وضوح مشخص شده است که قوانینی در مورد چگونگی و زمان تجاوز کشتی ها به آن دارد.

برای قایق سواری چه آموزش هایی لازم است؟

آموزش و تجربه قایقران بندر ونکوور طیف گسترده ای دارد، از اپراتورهایی با سال ها تجربه و دانش محلی گرفته تا کسانی که تازه شروع به کار کرده اند.

قانون هر کسی که قایق دارد باید کارت اپراتور کشتی تفریحی داشته باشد. هاین گفت که مطالعه و نوشتن امتحان حدود سه ساعت طول می کشد. پس از دریافت، کارت برای زندگی خوب است.

افرادی که می خواهند برای یک روز قایق در بندر زغال سنگ کرایه کنند، نیازی به اجاره ندارند. درعوض، اپراتورهای چارتر باید از طریق یک “چک لیست بارانداز” با مسافران که خطرات ناوبری محلی، چیزها و مکان هایی را که باید از آنها اجتناب کنند، پوشش دهند.

هاین گفت: «وقتی این کار به درستی توسط آژانس های اجاره انجام شود، بسیار خوب است. “آنها اطلاعات محلی را که برای ایمن ماندن در چند ساعت آینده روی آب نیاز دارید به شما می دهند، در حالی که ممکن است با کارت اپراتور قایق تفریحی این (دانش) را داشته باشید یا نداشته باشید.”

کارت PCO تنها اولین قدم و حداقل چیزی است که واقعاً به آن نیاز دارید.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

هاین گفت که کارت‌های PCO «چند سال است که موضوع مورد بحث بوده است»، از جمله اینکه آیا دارندگان کارت باید امتحان را به صورت نیمه منظم مجدداً شرکت کنند، و از جمله موارد دیگر، گواهینامه را به سطوح آب شور و آب شیرین تقسیم می‌کنند.

بازرس سانحه هواپیمای دریایی TSB
یک بازرس هیئت ایمنی حمل و نقل روی یک قایق تفریحی کار می کند که در 8 ژوئن 2024 توسط یک هواپیمای دریایی هاربر ایر در بندر زغال سنگ ونکوور مورد اصابت قرار گرفت. عکس از BSE

چگونه هنگام قایق سواری ایمن بمانیم

بندر ونکوور محل شلوغ‌ترین بندر کانادا است و آب‌های آن مملو از کشتی‌های باری، تانکرها، کشتی‌های مسافربری، کشتی‌های تفریحی، یدک‌کش‌ها و هواپیماهای شناور است، البته تنگه‌های باریک و جریان‌های قوی.

هاین گفت اولین کاری که مردم باید هنگام قایق سواری انجام دهند این است که همیشه در قایق جلیقه نجات بپوشند. مقررات فعلی هر مسافری را ملزم به حمل جلیقه نجات در هواپیما می کند، اما هیچ الزامی برای پوشیدن آن وجود ندارد.

او گفت: «حادثه‌ای که در آخر هفته رخ داد نمونه‌ای واضح از آنچه می‌تواند در یک لحظه اتفاق بیفتد است. اگر جلیقه نجات زیر صندلی باشد، مسافران «ممکن است برای رسیدن به آن وقت نداشته باشند».

او همچنین بر اهمیت قایق سواری با هوشیاری و اطمینان از اینکه کسی در خشکی می داند کجا می روید و چه زمانی انتظار دارید برگردید – حتی اگر فقط یک ساعت باشد – تاکید کرد.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

هاین گفت: “اگر در زمان مورد انتظار برنگردید، آنگاه شخصی با شماره تلفن و اطلاعاتی وجود خواهد داشت که می تواند کار را ترتیب دهد.”

با فایلی از روزنامه کانادایی.

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید