کارمندان اسپیس ایکس زباله های فضایی را در مزرعه ای در ساسک جمع آوری می کنند.


محتوای مقاله

ایتونا، ساسک. – روز سه‌شنبه، دو نفر از اسپیس‌ایکس با کامیونی در حال حرکت به مزرعه‌ای در ساسکاچوان فرود آمدند تا زباله‌های فضایی را که در اوایل سال جاری از یکی از فضاپیماهای آن سقوط کرده بود، بردارند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

کارگران که نام خود را در مزرعه نزدیک ایتونا ذکر نکردند، قبل از ترک، قطعات بزرگ زغالی فیبر کربن و آلومینیوم را به پشت U-Haul کشیدند.

آن‌ها از بیان اینکه چرا زباله‌ها قبل از برخورد به میدان نسوختند، زباله‌ها از کدام فضاپیما آمده، زباله‌ها به کجا می‌رفتند، یا شرکت قصد دارد با آن چه کند، نسوختند.

آنها تایید کردند که برای اسپیس ایکس کار می کنند که توسط کارآفرین ایلان ماسک تاسیس شده است و سوالات بیشتری را به آدرس ایمیل این شرکت ارجاع دادند. اسپیس ایکس بلافاصله به درخواست اظهارنظر در روز سه شنبه پاسخ نداد.

این بازیابی ماه‌ها پس از آن انجام می‌شود که کشاورز بری ساوچوک این زباله‌ها را پیدا کرد و گفت که اسپیس ایکس برای بازگرداندن آن‌ها با او تماس گرفته است.

یک قطعه، بلندتر از ساوچوک، 44 کیلوگرم وزن دارد. دومی کوچکتر است، حدود 10 کیلوگرم. قطعات دیگری نیز در مزارع مجاور پیدا شد.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

ساوچوک گفت که اسپیس ایکس مبلغ نامعلومی را برای بازگرداندن زباله ها به او پرداخت کرده است و او قصد دارد از این دلارها برای تامین مالی یک پیست جدید در محله ای در شمال شرقی رجینا استفاده کند.

او گفت که مردان سه شنبه با احساسی مانند هر روز دیگری ظاهر شدند.

«این با کاشتن بذر یا برداشت محصول خوب تفاوتی ندارد. ساوچوک به خبرنگاران گفت: همه چیز یکسان است.

من حدس می‌زنم یک چیز جامعه کوچکی است که روی نقشه وجود دارد. بیایید امیدوار باشیم که دیگر تکرار نشود و کسی صدمه نبیند.”

ساوچوک که به طور خلاصه با کارمندان اسپیس ایکس صحبت کرد، گفت که آنها به او گفته اند که شرکت می خواهد بفهمد چرا زباله ها در جو حل نمی شوند.

او گفت: «آنها متوجه شدند که مشکلی وجود دارد، بنابراین در تلاش برای حل آن هستند.

سامانتا لاولر، استاد نجوم در دانشگاه رجینا که در مزرعه حضور داشت تا شاهد جستجو بود، گفت که می‌خواست بداند چرا زباله‌های فضایی نسوخته‌اند.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

او گفت که این شرکت هزاران ماهواره استارلینک در مدار دارد که انتظار می‌رود در چند سال آینده به صورت دسته‌ای به زمین بازگردند. او گفت که اگر آنها به زمین بیفتند، مشکلاتی پیش خواهد آمد.

«اگر آن افرادی که دوباره وارد می‌شوند در نهایت در تکه‌های صد پوندی زباله‌هایی که قبلاً دیده‌ایم روی زمین بیفتند، (ممکن است) افراد زیادی را بکشند. این وحشتناک است.”

لاولر افزود که از اینکه مقامات اسپیس ایکس جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذارند تعجب نکرده است.

او گفت: «اسپیس ایکس به این دلیل معروف است که هرگز به خبرنگاران پاسخ نمی‌دهد.

لاولر قبلاً عکس‌ها و اطلاعاتی درباره زباله‌های ساوچوک برای جاناتان مک داول، اخترفیزیکدان دانشگاه هاروارد که پرتاب‌های فضایی را دنبال می‌کند، ارسال کرده بود.

مک داول با نگاهی به داده ها متوجه شد که یافته کشاورز احتمالاً مربوط به فضاپیمای SpaceX Dragon است که با چهار مسافر از ایستگاه فضایی بین المللی در ماه فوریه به زمین بازگشت.

زباله همچنین در جاهای دیگر در ایالات متحده و استرالیا یافت شده است.

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید