“گنجینه های باورنکردنی” در مرکز موزه بازسازی شده مردم شناسی


این موزه با مشارکت یک کمیته مشورتی از جمعیت بومی بازسازی شد. روز پنجشنبه بازگشایی می شود. بیشتر بدانید

محتوای مقاله

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد موزه مردم‌شناسی UBC می‌شوند، زمانی که روز پنجشنبه بازگشایی می‌شود، با سه نمایشگاه جدید و تغییرات دیگر مواجه خواهند شد.

این موزه که در سال 2022 نزدیک به 70000 بازدیدکننده را به خود جذب کرد، قبل از اینکه به مدت 18 ماه به دلیل ارتقای لرزه ای بزرگ بسته شود، با مشارکت یک کمیته مشورتی بومی بازسازی شده است.

چه تغییراتی در خود ساختمان در حال رخ دادن است عمدتاً قابل مشاهده نیست.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

سوزان رولی، مدیر موزه گفت: “خیلی چیزها تغییر کرده است، اما ما می خواستیم این حس را حفظ کنیم که فکر می کنم همیشه احترام زیادی برای این گنجینه ها و چیزهای باورنکردنی در این فضا وجود دارد.”

میله‌های خانه Musqueam توسط هنرمند سوزان پوینت به داخل منتقل شدند و در جلو و مرکز تالار بزرگ قرار دارند، همانطور که قطب توتم غول پیکر آرت تامپسون فقید که قبلا در نزدیکی ساختمان کنی در محوطه دانشگاه قرار داشت، با توافق خانواده تامپسون منتقل شد. .

رولی گفت: «وقتی تقریباً دو سال در معرض دید عموم نبودید، ویرانگر بود.

موآ
موزه مردم‌شناسی در UBC این هفته پس از تعطیلی 18 ماهه که شاهد تکمیل موفقیت‌آمیز ارتقای لرزه‌شناسی پیشرفته تالار بزرگ بود، بازگشایی می‌شود. عکس از NICK PRAKEIL /101045015A

یکی از نمایشگاه‌های جدید، تعقیب زهره (آلوده) توسط هنرمند مائوری نیوزلند، لیزا ریهان، که جهان همه مردمان بومی اقیانوس آرام را کاوش می‌کند، هنوز به طور کامل در اوایل این هفته تأسیس نشده بود، اما دامارا جیکوبز پترسن از ملت اسکوامیش، تنها متصدی این نمایشگاه است. از مردم بومی این موزه قول دادند که این موزه برای بازگشایی بزرگ در روز پنجشنبه آماده خواهد شد.

پترسن گفت: “خیلی باحال خواهد بود.” بله، تا پنجشنبه آماده می شود.

به نظر می رسد با صفحه نمایش 17 متری با وضوح فوق العاده بالا (15K)، هشت بلندگو و چهار پروژکتور که هنرمندان بومی را از سراسر اقیانوس آرام به نمایش می گذارد، چیز خاصی برای دیدن و شنیدن خواهد بود.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

این عنوان بازتاب تصویری دوباره از تلاش کاپیتان جیمز کوک برای ردیابی گذر زهره در آسمان شب اقیانوس آرام و در نتیجه کشف ناوبری جهانی و بیماری های مرتبط است.

در جاهای دیگر این هفته، کارگران همچنان مشغول سوراخ کردن پیچ‌ها، اجرای طرح‌های گلدار روی شیشه و آماده‌سازی ورودی بودند.

جرثقیل‌هایی که در بازسازی بزرگراه کوکیهالا کار می‌کنند باید برای ساخت و ساز آورده می‌شد تا ستون‌های تکیه‌گاه غول‌پیکر را با دقت میلی‌متری تراز کنند، در حالی که آنها به شیشه‌های مخصوصی که برای حفظ روح پروژه آرتور اریکسون در سال 1976 معمار نصب شده بود، پیچ‌اندند.

جی هیسکوکس، مدیر پروژه و UBC گفت: فناوری جدید جداسازی لرزه ای پایه – موزه اکنون در بالای پایه خود شناور است و از اتصالات متحرک برای محدود کردن انتقال حرکات زمین به سازه استفاده می کند – تنها دومین مورد از نوع خود در کانادا است. خدمات زیرساختی توسعه.

هیسکوکس که دستش را روی نمایشگاه‌ها می‌برد و کارگرانی که برای جزئیات لحظه آخری هجوم می‌آورند، گفت: «زیر همه این‌ها یک تخته غول‌پیکر وجود دارد که همه آن روی آن قرار دارد، که به ما این امکان را می‌دهد که موزه را دوباره طراحی و تجسم کنیم.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

چیزی که مردم نمی بینند این است که کل این مکان به طور کامل بازسازی شده است.

هزینه آن 40 میلیون دلار بود و پروژه نه تنها به موقع بلکه با بودجه نیز تحویل شد.

هیسکوکس می‌گوید: «بازسازی برای نجات یک ساختمان غیرقابل تصور به نظر می‌رسد. “در این مورد، می توانید ببینید که ایستادن در اینجا، فضای منحصر به فردی است.

پر کردن آن با مهاربندهای مورب یا فولاد برای نجات آن، تمام استحکام آن را از بین می برد.

موآ
بازسازی موزه باعث احیای و تفسیر مجدد نمایش آثار هنری و مصنوعات مردمان بومی ساحل شمال غربی شد. عکس از NICK PRAKEIL /101045015A

یکی دیگر از نمایشگاه های جدید “برای دیده شدن برای شنیدن: اولین ملل در مکان های عمومی، 1900-1965” نام دارد.

کارن دافک، متصدیان موزه، و مارسیا کرازبی، محقق تسیمین و هایدا، نشان می‌دهند که چگونه بومیان آمریکای بریتانیا خود را به اربابان استعماری خود نشان می‌دادند، و چگونه آن استادان، مردم بومی را به کاریکاتورهایی برای رویدادهایی مانند روز سلطنت و بازدیدهای سلطنتی تبدیل کردند.

این فیلم 70 دقیقه ای که قرار نیست یکباره تماشا شود، بلکه پس از بازدیدهای مکرر در لوکیشن های مختلف دوباره تماشا شود، از ابتدای ضبط صدا تا به امروز با صداهایی همراه است.

دفک گفت: “صوت فضا را پر می کند و باعث می شود در حالی که در حال تماشای فیلم هستید و به اشیاء و اشیاء بزرگ آنها نگاه می کنید، احساس کنید با (گویندگان بومی) پشت میز نشسته اید.”

موضوع اصلی، ساکنان بومی در فضاهای شهری آمریکای بریتانیایی است.

این موزه به طور رسمی روز پنجشنبه ساعت 5 بعد از ظهر افتتاح می شود

gordmcintyre@postmedia.com

x.com/gordmcintyre

موآ

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید