در بریتیش کلمبیا هیچ بیماری وجود ندارد، زیرا صدف های سمی در واشنگتن و اورگان ظاهر می شوند


محتوای مقاله

مرکز کنترل بیماری های بریتیش کلمبیا می گوید هیچ گزارشی مبنی بر بیماری از سوی افرادی که از صدف های محلی صید شده می خورند، گزارش نشده است.

روز سه‌شنبه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های BC اعلام کرد که در حال کار بر روی بیانیه‌ای در رابطه با شیوع اخیر سم صدف در شمال غربی اقیانوس آرام است که حداقل 30 نفر را بیمار کرده است.

این آژانس در واقع تایید کرده است که هیچ کس در بریتیش کلمبیا در نتیجه خوردن صدف مریض نشده است.

محتوای مقاله

سازمان غذا و داروی ایالات متحده sیخ صدف از ایالت های اورگان و واشنگتن ممکن است به سمومی که باعث فلج می شوند آلوده شوند صدف مسمومیت (PSP). به گفته مقامات بهداشتی ایالتی، تا کنون حداقل 31 نفر در اورگان بیمار شده اند.

مقامات اورگان کل خط ساحلی ایالت را به روی ماهیگیری صدف، صدف و صدف خلیجی بسته اند.

این هشدار برای صدف‌ها و صدف‌هایی که از 28 ماه مه در خلیج‌های Netarts و Tillamook در شمال اورگان برداشت شده‌اند، و همچنین صدف‌های برداشت‌شده در خلیج ویلوپا در جنوب واشنگتن اعمال می‌شود.

FDA هشدار داد که محصول جمع آوری شده در این مدت در سراسر ایالات متحده توزیع شده است.

طبق گفته مقامات بهداشتی اورگان، افرادی که صدف های آلوده به سطوح بالای ساکسی توکسین مصرف می کنند، معمولاً در عرض 30 تا 60 دقیقه احساس بیماری می کنند. علائم شامل بی حسی دهان و لب ها، استفراغ، اسهال، تنگی نفس و ضربان قلب نامنظم در موارد شدید است.

هیچ پادزهری برای مسمومیت با صدف فلجی وجود ندارد.

مقامات ایالات متحده می گویند شیوع سمی با شکوفایی جلبکی بسیار بزرگ مرتبط است که منجر به سطوح بی سابقه ای از PSP شد و ممکن است سال ها طول بکشد تا صدف های آسیب دیده دوباره برای خوردن بی خطر باشند.

این اولین مورد در چند دهه است که PSP در اورگان شناسایی شده است.

[email protected]

– با فایل های آسوشیتدپرس


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید