کانادا باید به کارگران و دانشجویان خارجی هشدار دهد که ریسک بزرگی می کنند


نظر: کانادا 2.8 میلیون ساکن موقت دارد – برخی از آنها ناامید هستند که پس از اینکه مقامات فدرال می گویند تعداد آنها ممکن است کاهش یابد، در آنجا بمانند.

آخرین اخبار از داگلاس تاد را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید

محتوای مقاله

«کار کردن به اندازه کافی خوب است. برای ماندن به اندازه کافی خوب است.

“تمدید مجوزهای تحصیلات تکمیلی.”

ده ها هزار نفر با اخراج مواجه می شوند.

“بگذارید وارد شویم. ما را ناامید نکن.”

اینها برخی از شعارهایی است که کارگران مهمان و دانشجویان بین المللی بر روی بنرهای اعتراضی و رسانه های اجتماعی در سراسر کانادا به نمایش می گذارند.

معترضان در میان رکورد 2.8 میلیون ساکن موقت در کانادا هستند که بسیاری از آنها پس از اینکه دولت فدرال اعلام کرد ممکن است تعداد آنها را کاهش دهد، ناامید از ماندن هستند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

اعتراضات در انتاریو، ماریتایمز و جمهوری بریتانیا نشان می دهد که تعداد زیادی از کارگران مهمان و دانشجویان بین المللی در کانادا از افزایش احتمال بازگشت به خانه پس از انقضای ویزا شگفت زده شده اند.

کارشناسان مهاجرت می گویند که مصیبت آنها تقصیر مستقیم اتاوا است.

ریچارد کورلند، یک وکیل مهاجرت در ونکوور می‌گوید: «در چهار سال گذشته، تعداد افراد دارای وضعیت موقت در کانادا به‌طور چشمگیری افزایش یافته است» به دلیل دستور اجرایی دفتر نخست‌وزیر جاستین ترودو.

او گفت: “بنابراین اکنون یک مرغ در مشکل مار پیتون وجود دارد.”

«افرادی که دارای مجوز تحصیل و سپس تحصیلات تکمیلی هستند، که نمی توانند شرایط اقامت دائم را داشته باشند، در هواپیما با بدنامی و فقر مواجه می شوند. یا راهی برای ماندن پیدا خواهند کرد.»

کورلند انتظار دارد که شاهد “روند افزایشی در ازدواج های ترتیب داده شده، ادعای پناهندگان و درخواست های کمک های بشردوستانه و دلسوزانه” باشد.

نشانه ای از اتفاقات آینده ممکن است در کالج Seneca در تورنتو باشد، جایی که تعداد درخواست های پناهندگی دانشجویان بین المللی از 300 در سال 2022 به نزدیک به 700 در سال 2023 افزایش یافته است. در کالج کیچنر، درخواست های پناهندگی از 106 به 450 در مدت مشابه افزایش یافت.

تبلیغات 3

محتوای مقاله

میکال اسکوترود، استاد اقتصاد دانشگاه واترلو، کارشناس کار، گفت: “بسیاری از ساکنان غیردائم کانادا با انقضای مجوزهای خود مواجه هستند و دولت نگران است که تعداد زیادی قصد ترک کشور را نداشته باشند.”

محتوای مقاله

تبلیغات 4

محتوای مقاله

اسکوترود گفت که دولت لیبرال چند سال پیش، زمانی که به دنیا، به ویژه افراد با مهارت های پایین، نشان داد که ساده ترین راه برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا، درخواست به عنوان یک اقامت موقت است، وضعیت ناخوشایندی ایجاد کرد.

«برای مهاجران، سیستم انتخاب مهاجرت کانادا اکنون شبیه یک قرعه کشی است که در آن بلیت مجوز کار یا تحصیل است. این مشکل بزرگی است. و تا سال 2021، این اتفاق نیفتاد.»

اسکوترود گفت که دولت لیبرال این اشتباه را مرتکب شد که سیستم مهاجرت مبتنی بر مهارت کشور را به دلیل “وسواس پس از همه گیری در مورد کمبود نیروی کار، که مزخرف اقتصادی است که توسط شرکت های کانادایی تقویت می شود، از بین برد.”

جورج لی، یک وکیل مهاجرت در برنابی، گفت که «دولت فدرال این مشکل را ایجاد کرد: آنها افراد زیادی را وارد کردند. دولت می خواست کمبود نیروی کار را برطرف کند. ولی الان میگن خیلی زیاده! در واقع دولت خودش را مقصر می داند.»

هفته گذشته، StatCan 2.8 میلیون ساکن موقت در کانادا را گزارش کرد که رکورد 6.8 درصد از جمعیت است. این 3.5 درصد بیشتر از دو سال پیش است.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی که اکثر آنها دارای مجوز کار هستند. برخی دیگر به عنوان “کارگران خارجی موقت” یا “کارگران بین المللی” طبقه بندی می شوند. 360000 نفر دیگر نیز به دنبال پناهندگی هستند.

با وعده مارک میلر، وزیر مهاجرت، کاهش تعداد ویزای دانشجویی در بهار امسال، تا حدی در پاسخ به فشارها بر قیمت مسکن و خدمات اجتماعی، کورلند گفت کانادا باید به مهاجران احتمالی هشدار دهد که خطر بزرگی را متحمل می شوند.

لی
جورج لی، وکیل مهاجرت برنابی، می گوید: «در اصل، دولت خود را برای افزایش ساکنان موقت مقصر می داند». ما به رویکرد متعادل تری نیاز داریم.» عکس از Gerry Kahrmann /PNG

آنها اکنون با از دست دادن سرمایه گذاری قابل توجه خود در زمان و پول روبرو هستند. مشکل این است که اکثر مردم نمی دانند که هر (تازه وارد) در معرض خطر است زیرا قوانین مهاجرت کانادا می تواند در هر زمان تغییر کند. . ردیابی زمانی که مردم واقعاً کشور را ترک می کنند.

مشکل کانادا با هجوم ساکنان موقت با مشکلاتی که ایالات متحده و اروپا با آن روبرو هستند متفاوت است. این مناطق موج میلیون ها مهاجر غیرقانونی را تجربه کرده اند. اما در بیشتر موارد، کانادا آشکارا از هجوم بی سابقه ای از تازه واردان استقبال کرده است که بیشتر آنها غیر ماهر بوده اند.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

اسکوترود اعلامیه وزیر مهاجرت در ماه مه مبنی بر اینکه او مایل است تعداد ساکنان موقت کانادا را با تبدیل آنها به ساکنان دائم، به ویژه از طریق برنامه های به اصطلاح نامزد استانی، کاهش دهد، زیر سوال می برد.

طنز همه چیز این است که دولت برای تسکین جمعیت فزاینده غیردائم، فرصت های خالی بیشتری برای اقامت دائم فراهم می کند. او گفت، بنابراین “ناخواسته” افراد بیشتری را تشویق می کند تا زندگی موقت در کانادا را با رویای اقامت دائم شروع کنند.

اسکوترود گفت که رشد سریع جمعیت که تقریباً به طور کامل ناشی از مهاجرت بین المللی است، نه تنها بحران مسکن کانادا را تشدید کرده است، بلکه با ثابت ماندن دستمزدهای کانادایی مرتبط است.

لی که در سال 1992 با ویزای تحصیلی از چین به کانادا آمده است، از تلاش های کانادا برای آوردن دانشجویان بین المللی بیشتر به این کشور حمایت می کند و می گوید که آنها آماده هستند تا شهروندان فعال شوند زیرا فرهنگ را یاد گرفته اند، انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند و کانادایی را توسعه داده اند. مهارت های شغلی

تبلیغات 7

محتوای مقاله

لی گفت، مشکل این است که وقتی اتاوا تلاش کرد کمبود نیروی کار را حل کند، از حد فراتر رفت و تعداد زیادی تازه وارد را به یکباره پذیرفت. ما به رویکرد متعادل تری نیاز داریم.»

تبلیغات 8

محتوای مقاله

کورلند پیشنهاد می‌کند که اتاوا یک مدل «حمایت از مصرف‌کننده» را برای رفتار منصفانه‌تر با افرادی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، اتخاذ کند.

او گفت که اداره مهاجرت کانادا باید از افرادی که به صورت آنلاین درخواست اقامت موقت می کنند بپرسد: “اگر ممکن است قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید، آیا می دانید که در صورت تغییر قوانین و مقررات مهاجرتی کانادا، برنامه شما ممکن است شکست بخورد؟”

اسکوترود راهی متفاوت به جلو ارائه می دهد. او می‌گوید اتاوا اخیراً طرح «مهاجرت دو مرحله‌ای» را بیش از حد ترویج می‌کند که مهاجران بالقوه را مجبور می‌کند ابتدا به صورت موقت وارد کشور شوند.

او مایل است که دولت به یک مسیر اقتصادی سنتی تر برای کسب وضعیت اقامت دائم بازگردد، که برای انتخاب نامزدها به یک سیستم رتبه بندی شفاف در سطح بالا متکی است.

[email protected]

توسط ویراستاران توصیه شده است


سایت ما را نشانه گذاری کنید و از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: اخباری را که باید بدانید را از دست ندهید — VancouverSun.com و TheProvince.com را علامت گذاری کنید و برای خبرنامه های ما در اینجا ثبت نام کنید.

شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به یک مشترک دیجیتال از روزنامه نگاری ما حمایت کنید: فقط با 14 دلار در ماه، می توانید دسترسی نامحدودی به The Vancouver Sun، The Province، National Post و 13 سایت خبری دیگر کانادا داشته باشید. با اشتراک امروز از ما حمایت کنید: The Vancouver Sun | استان.

محتوای مقالهدیدگاهتان را بنویسید